UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Centrum Technologii Drewna i Mebli

 
Elbląg, Centrum Technologii Drewna i Mebli

W środę (13 lipca) w Urzędzie Miejskim w Elblągu zawarto umowę na „Wyposażenie Centrum Technologii Drewna i Mebli”, które będzie jednym ze specjalistycznych laboratoriów funkcjonujących w Centrum Logistycznym na Modrzewinie.

Umowę podpisali Tomasz Lewandowski, wiceprezydent Elbląga oraz Władysław Stachowicz, prezes zarządu firmy CNS Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która będzie wykonawcą dostaw.
       Firma CNS Solutions dostarczy specjalistyczne urządzenia do prowadzenia testów wytrzymałości materiałów oraz wysokiej klasy oprogramowanie do projektowania i konstrukcji mebli. W ramach umowy firma dostarczy również sprzęt komputerowy i multimedialny, a także urządzenia i meble biurowe, które wyposażą pomieszczenia przyszłego Centrum Technologii Drewna i Mebli. Ponadto firma zamontuje i uruchomi wszystkie zamówione elementy oraz przeszkoli personel Centrum w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu.
       – Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Centrum stanie się miejscem tworzenia ciekawych projektów meblarskiego wzornictwa – powiedział wiceprezydent Tomasz Lewandowski.
       Zakup sprzętu jest możliwy dzięki realizacji projektu „Wyposażenie laboratoriów Centrum Logistycznego w specjalistyczny sprzęt – dla wzrostu konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw”, dofinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013, Priorytet I: Nowoczesna gospodarka, Działanie I.3. Wspieranie innowacji.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Oj, Oj Panie prezydencie meble to projektują plastycy, lartyści, udzie uzdolnieni i wydaje się, że ten manewr to strata pieniędzy, meble biurowe i komputery można kupić w Elblągu, jak również oprogramowanie. Kompetencje, kompetencje a nie pijar
 • i czemu ma to służyć????
 • centrum logistyczne? pierwsze słyszę. chyba komuś się terminy pomyliły. elbląg obszarowo jeśli chodzi o centrum logistyczne będzie podlegał przecież pod Gdańsk
 • Technologie drewna to każdy prawdziwy stolarz ma w małym palcu, każdy wytwórca ma indywidualne projekty po których jest rozpoznawalny. Jest kasa z UE to trzeba ją zmarnować - jak Grecy przez to padli
 • Centrum na Centrum a na tym Centrum jeszcze jedno Centrum. .. .
 • szkoda kasy na takie pierdoły
 • i Centrum ich pogania:):) Tak na marginesie - interesuje mnie to niezmiernie - jakie cele stawia sobie takie Centrum i czemu ma ono służyć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pytalski(2011-07-15)
 • Taka jest właśnie rola Centrum, że nikt nie wie do czego służy i centum czego (czegoś większego) jest.
 • Ech trochę szkoda starych czasów. By się działo po takim komunikacie UM za Henryka Słoniny. Już widzę te portElowe klimaty - Miasto utopiło wiele milionów w Porcie Morskim, Zakładach Mięsnych i gołym okiem widać, że chce kolejne miliony utopić - tym razem w Centrum Logistyczne. Czy ktoś w ogóle wie - czym jest dzisiaj to Centrum i czym będzie w przyszłości? Kolejną Spółką Miejską? Może sprzedadzą gotową fabryko/uczelnie? Czy ktoś wie ile osób tam pracuje dzisiaj i jakie kadry będą w przyszłości? Ale umowa jest. Ciekawy fragment „ . .firma zamontuje i uruchomi wszystkie zamówione elementy oraz przeszkoli personel Centrum w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu. ” Kogo i kiedy przeszkoli – Dyrektora i portiera? Za miesiąc czy domniemaną kadre za X lat? Ile to kosztuje. Żądamy pełnej informacji, ujawnienia szczegółów, bo w taki sposób podana informacja wzbudza podejrzenia o niegospodarność. Itd. Itd. Tak by pisali prawiczki. Czerwony
 • Po co k. .. .miastu labolatorium projektowania mebli? Elbląskie biznesmeny obiecali panu prezydentu kontraktry na kilkaset milionów - zlecą badania, są już umowy czy jakieś?
 • Informacja jest rzeczywiście niepełna, i jakby wyrwana z kontekstu. Widać też, że nie wiemy, o co chodzi w idei( bo to tylko idea, ale kosztowna) EPT i Centrum Logistycznego. Park to dzieło kadencji 2006-2010 i ówczesnego prezydenta. Na Modrzewinie miały być tworzone innowacje naukowe, które powinny być wdrażane przez podmioty gospodarcze tam powstające. A więc Dolina Krzemowa. Sercem miało być Centrum Logistyczne; to ten nowo powstały budynek. Kompletne oderwanie od elbląskich realiów, tzn. poziomu elbląskiej nauki, jak równiez możliwości i potrzeb elbląskiej przedsiębiorczości. W tym roku z Centrum -wg założeń-powinno skorzystać 50 przedsiębiorstw, a 23 powinny być tam zarejestrowane. Jak dotąd-jest tam tylko ochrona. Wydano ponad 140mln zł; większość unijnych, ale 44% miejskich. Nic dziwnego, że brakuje na inne potrzeby. Utrzymanie Centrum-w tym roku--kosztuje nas 1,5mln. W tej kadencji przejeliśmy schedę bez możliwości odwrotu; zwrócimy środki unijne? Dlatego musimy w tym roku wyposażać i doposażać planowane wcześniej laboratoria ??? w Centrum Logistycznym: wspomniane Centrum Technologii Drewna i Mebli, Transferu Technologii Informatycznych, Metaloznastwa. Wszystko za drobną kwotę 17mln, z czego 4mln-miejskie. Co dalej? Szukamy naprawdę dróg wyjścia, ale aktualne są pytania, które stawia Czerwony. Utrzymanie wszystkiego w kolejnych latach będzie już naszym wyłącznym problemem-bez Unii. Naszym poprzednikom zabrakło więc minimum wyobraźni. Ryszard Klim-przew. Komisji Gospodarczej RM.
 • Kilka bardziej praktycznych pomysłów utopiono w ciszy gabinetów. .. przejął je Kwidzyń. .. . Tak naprawdę to nadal człowiek z pomysłem jest utrapieniem administracji elbląskiej. Przy takiej jak do chwili obecnej pracy urzędników to nic nie powstanie. .. oczywiście poza DEPARTAMENTAMI. .. Do zagospodarowania jest przestrzeń społeczna. Nie widać woli wdrożenia kilku prostych i zdrowych zasad. Nie brudż, nie niszcz. .. Dlaczego nadal ma być bylejakość i żulia dewastująca bezkarnie, za darmo na koszt podatnika miasto? Łatwiej przecie to niż naprawiać i sprzątać! Brak szacunku do pracy jako takiej. .. .przyjęło się żebractwo i zbieranie po śmietnikach. .. Ulubiony temat Aborygena. .. . Ci co maja prace też ją wykonują byle jak, jak na ten czas w kraju. Demolka poczucia sprawiedliwości społecznej wykonywana przez byle jakich polityków też robi swoje. .. Czeka nas naprawdę wielka orka z tym bezhołowiem. ..
Reklama