UWAGA!

Chcą zacieśniać więzi

 
Elbląg, Biznes o biznesie dla biznesu - misje gospodarcze mają pomóc zacieśniać więzi
Biznes o biznesie dla biznesu - misje gospodarcze mają pomóc zacieśniać więzi (fot. AD)

Głównie te biznesowe, bo dzięki współpracy można wiele zyskać. Do tego właśnie służą misje gospodarcze, które pozwalają na wymianę informacji i mogą zaowocować nowymi kontraktami. Elbląska Rada Klastrów po raz kolejny postawiła na tę formę relacji i wraz z Kaliningradzką Izbą Przemysłowo - Handlową zorganizowała właśnie takie spotkanie.

Elbląska Rada Klastrów podobną misję, tyle że dla branży informatycznej, już organizowała - w ubiegłym roku do Elbląga przyjechali rosyjscy przedsiębiorcy i przedstawiciele władz. W tym roku jest podobnie, znów pojawili się ci, którzy tworzą biznes. Tym razem są to reprezentanci branż związanych ze zbożem i elewatorami, czy z szeroko pojętym transportem. Sześć polskich firm i trzy rosyjskie, z Kaliningradu i terenu obwodu kaliningradzkiego. 
       - Celem naszej misji wielobranżowej jest znalezienie partnerów do tego, by eksportować towar i usługi z obwodu kaliningradzkiego – mówiła Helena Romanowa, zastępca dyrektora wydziału spraw międzynarodowych w Kaliningradzkiej Izbie Przemysłowo- Handlowej, która jest organizacją skupiającą przedsiębiorców, a także współorganizatorem spotkania. - Oprócz tego, że zapraszamy nowych partnerów są i ci, z którymi już doszło do podpisania kontraktów. Ściśle współpracujemy z północnym regionem Polski, są firmy ze Szczecina, z Ostródy, Elbląga, czy z Braniewa.
       Takie spotkania mają tworzyć sprzyjający, transgraniczny klimat biznesowy, a głównym celem jest promowanie interesów i współpraca przedsiębiorców. 
       - Elbląska Rada Klastrów nie działa tylko i wyłącznie dla podmiotów w niej skupionych, jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi, którzy chcą się rozwijać - mówiła Hanna Skrobotun, prezes zarządu Elbląskiego Klastra Turystycznego, a także reprezentantka Elbląskiej Rady Klastrów, która jest współorganizatorem spotkania.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jestem ciekawy ile pracownik klastra zarabia kto za to płaci i jakie są efekty tych spotkań bo bezsesowne spotkanie to każdy może organizować
 • BOŻE! To już nawet nie jest śmieszne!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Kat.Na.Idiotów(2015-11-20)
 • A na zdjęciu pierwszy po prawej to chyba Putin :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Machupichcę(2015-11-20)
 • chyba Rada Kastratów. .. bo trzeba mieć jaja.
 • Elblążkowe malkontenctwo doprowadza mnie do łez. Najważniejsze jest to ile zarabia, są to na pewno miliony, do tego na lewo, no i za nasze podatki haha, a wszystko nie ma sensu bo i tak nic z tego nie wyjdzie. Do roboty marudy i nieudaczniki !!! A nie tylko narzekać przy klawiaturze. Gratuluję zaangażowania w jakikolwiek rozwój miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lalique(2015-11-21)
Reklama