UWAGA!

Chcemy turystę zatrzymać za wszelką cenę

 
Elbląg, Konferencja na temat turystyki odbyła się w Ratuszu Staromiejskim
Konferencja na temat turystyki odbyła się w Ratuszu Staromiejskim (fot. Anna Dembińska)

- Turystyka w Elblągu ma się dobrze, chociaż mogłaby mieć się lepiej. A żeby miała się lepiej, należy sieciować się, czyli stworzyć sieć współpracy umożliwiającą efektywne połączenie i wykorzystanie potencjału członków klastra – powiedziała Hanna Skrobotun, prezes Elbląskiego Klastra Turystycznego, podczas konferencji w otwierającej Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki.

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Turystyki „Miliard Turystów, Miliard Możliwości” podkreśla ogromną rolę turystyki w zmienianiu jakości życia milionów ludzi na całym świecie. Dzięki podróżowaniu otwieramy się na świat i uczymy się szacunku i tolerancji w stosunku do obcych kultur. Podczas piątkowej konferencji w Ratuszu Staromiejskim w myśl porzekadła „Swego nie znacie, cudze chwalicie” zwrócono przede wszystkim uwagę na ogromny potencjał Elbląga i okolic.
       - Potencjał jest przeogromny, inne regiony mogłyby nam go pozazdrościć - mówi Hanna Skrobotun, prezes Elbląskiego Klastra Turystycznego. - Mamy morze, mamy nasze „Bieszczady” w postaci przepięknej Wysoczyzny Elbląskiej, mamy Kanał Elbląski, pochylnie, mamy zdrowe płuca, bo obszar jest nieskażony, ekologiczny. Przy tym mamy przepiękne miasto Elbląg i inne piękne miasta w regionie. To jest nasz ogromny potencjał turystyczny, który wszystkie organizacje powinny wspólnie wykorzystać.
       A jak sprawić, by nasz region przyciągał turystów, a jego potencjał był w pełni wykorzystany?
       – Turystyka w Elblągu ma się dobrze, chociaż mogłaby mieć się lepiej – dodaje prezes Elbląskiego Klastra Turystycznego, który skupia przedsiębiorców branży turystycznej i około turystycznej z Elbląga i okolic, stawiając sobie za główny cel wsparcie i wzrost poprawy atrakcyjności Elbląga i regionu. - Brakuje przede wszystkim pakietów ofert turystycznych jak również samych produktów turystycznych. A jeżeli nawet takie są, są niedopracowane i turysta z zewnątrz nie do końca wie, że jest to produkt dla niego. Żeby wpływać na rozwój turystyki w naszym regionie, należy sieciować się, czyli stworzyć sieć współpracy w obszarze turystyki umożliwiającej efektywne połączenie i wykorzystanie potencjału członków klastra. My członkowie klastra pracujemy w sieci. Jeżeli dzwoni do mnie gość, który chce przebywać w mojej agroturystyce, a ja nie mam dla niego miejsca, to ja go nie puszczam, tylko podaję mu numer telefonu do innej agroturystyki. My chcemy turystę zatrzymać za wszelką cenę.

  Elbląg, Osoby zasłużone dla turystyki otrzymały takie odznaczenia
Osoby zasłużone dla turystyki otrzymały takie odznaczenia (fot. AD)


       Podczas konferencji, na którą zaproszono osoby związane z turystyką w regionie, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, reprezentantów przedsiębiorstw i organizacji realizujących zadania z zakresu turystyki, zostały wręczone Odznaki Honorowe Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla turystyki” . Otrzymali je: Andrzej Andrzejewski, Regina Czymbor, Andrzej Damazy, Andrzej Jakielski , Zygmunt Kisielewski, Jarosław Kogut, Wojciech Kujawski, Zdzisława Łukaszewska, Leszek Marcinkowski, Elżbieta Rydzyńska, Ryszard Małkowski, Andrzej Piotrowiak, Hanna Skrobotun, Grzegorz Ślaziński, Mirosław Więckiewicz, Klub Żeglarski Ostróda, Nadleśnictwo Mrągowo.
       Goście konferencji obejrzeli też multimedialne prezentacje na temat atrakcji turystycznych Elbląga i powiatu elbląskiego. A by nie być gołosłownym, tuż po konferencji zwiedzili elbląską Starówkę i Muzeum Archeologiczno-Historyczne, a także odbyli krótki rejs statkiem po rzece Elbląg i jeziorze Druzno.
       - Zawsze uważałam, że o turystyce nie należy mówić, turystykę trzeba pokazywać, ponieważ to bardziej przemawia do wyobraźni turystów – mówi Hanna Skrobotun.
       Zobacz, co się jeszcze będzie działo podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Elblągu.
      


       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Wojewódzkich Obchodów Światowego Dni Turystyki w Elblągu

      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chcemy turystę zatrzymać za wszelką cenę jak najdalej od granic Elbląga.
 • Na promocję Elbląga wydano już miliony, a tu coraz bardziej pusto i dalej widzę przy trasie na Warszawę bilboard ze świętem chleba, a trzeba go zmienić np. na promocje muzeum. Nie nadążają urzędnicy !
 • Haha i znowu nieśmiertelne "potencjał jest ogromny ale niewykorzystany"! Od 15 lat to samo. Niestety problemem jest przynależność administracyjna Elbląga, która odcina nas od jeszcze ciekawszych, zachodnich okolic - mierzeja, żuławy czy nawet Malbork. Sens byłby gdyby strategia była wspólna dla całego regionu, promocja Elbląga zarówno z wysoczyzną, kanałem i zalewem ale i z zachodnimi okolicami. Jest to po prostu jeden z absurdów tego chorego podziału adm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  laskipaa(2015-09-26)
 • @laskipa 100% racji, jak można było Elbląg, Frombork -Malbork rozdzielić i jeszcze mierzeja jeden brzeg zalewu tu drugi tu, chore, ale sorry taki mamy klimat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  mojaracja(2015-09-26)
 • Przyszłość Elbląga to port, a żeby działał to trzeba przekopać Mierzeję, a tak to szkoda pieniędzy na promocję ! Jedynie Kanał Elbląski stanowi atrakcję dla turystów !
 • zimą- górka chrobrego, ale to mało, latem pętla żuławska- dalej mało, trzeba coś co przyciąga; jeden radny proponował zatopić stary statek, zbudowanie plaży- może i dobry pomysł. ja dodam super miejsce po basenie odkrytym- może z tego być największe lodowisko w Kraju, tor do nauki jazdy rajdowej itp. ..
 • skoro wladze twierdzą, że ma się dobrze, to niech pierw zadbają o : dobre parkingi na Starówce / w pobliżu Zegligi na pochylnie ich zupelnie brak, a wystarczyloby oznakować wybetonowany duży plac między MDK, a Specjal Pubem i juz kilkadziesiąt aut i parę autobusów ma gdzie się zatrzymać, ulicę Św. Ducha przy bibliotece przywrócić dwukierunkową, by nie osmieszać się przed przyjezdnymi jedynym wyjazdem ze starówki do Śródmieścia dziurawym chodnikiem nazwanym ulicą Rybacką, a potem wąziutką Kowalską. A gdzie jest punkt informacyjny i sprzedaż pamiątek, o co pytają turyści To nic nie kosztuje, ale trzeba chcieć, a urzednikom i radnym się nie chce, bo nikt ich przez 4 lata nie rozlicza.
 • proszę wymienić 10 / dziesięć/ atrakcji turystycznych w Elblągu. Już kiedyś o to pytałem, bezskutecznie.
 • dawniej było: proletariusze, łączcie się. Teraz jest: klastrowicze sieciujcie się. ( żeby po raz kolejny zwiedzić starówkę, zobaczyć muzeum i popływać po rzece i jeziorze). Ręce opadają, że to tak od lat.
 • Proponuję wybudować lochy dla turystów. ..
Reklama