UWAGA!

Ciągnie biznes do Warmii i Mazur. Elbląg również przyciąga

 
Elbląg, Ciągnie biznes do Warmii i Mazur. Elbląg również przyciąga
fot. nadesłana

Wczoraj (9 grudnia) w Warszawie prezydenci Elbląga i Olsztyna byli współorganizatorami spotkania biznesowego w ramach kampanii „Ciągnie biznes do Warmii i Mazur”.

Biznesmeni zaproszeni na spotkanie mogli bezpośrednio od Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga dowiedzieć się o potencjale gospodarczym naszego miasta i uzyskać odpowiedzi na pytania - dlaczego warto inwestować w Elblągu oraz co miasto ma do zaoferowania przedsiębiorcom?
      
       Proinwestycyjne atuty

       - Elbląg ma do zaoferowania konkurencyjny rynek pracy i płacy, wykształconych absolwentów szkół wyższych (PWSZ, EUHE), które przystosowują swoją ofertę do potrzeb rynku i oczekiwań inwestorów. W Elblągu istnieje podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która poprzez ulgi stanowi realne wsparcie dla rozwoju biznesu. Mamy też skomunikowane tereny inwestycyjne w dzielnicy Modrzewina, gdzie swoją produkcję rozwijają znane marki. W centrum Modrzewiny funkcjonuje Elbląski Park Technologiczny, który dysponuje nowoczesnymi powierzchniami biurowymi i stanowi wsparcie dla innowacyjnych technologii. Nie bez znaczenia jest również otwartość przedstawicieli instytucji publicznych wobec inwestorów – wymieniał atuty miasta prezydent Wróblewski.
       Argumentów prezydenta wysłuchali przedstawiciele firm z branż BPO (Business Process Outsourcing), powiązanej z nią SSC, R&D (research and development, czyli badawczo-rozwojowa), Call Center, firm konsultingowych. W ostatnich latach szanse na nowe inwestycje biznesowe daje szczególnie branża tzw. outsourcingu, który notuje dynamiczny wzrost w całej Polsce i coraz większego znaczenia nabiera także w gospodarce województwa warmińsko-mazurskiego.
       Kolejne spotkanie w ramach kampanii, w którym udział wezmą także przedstawiciele Elbląga, odbędzie się na początku przyszłego roku w Gdańsku.
      
      
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tak do warmi i mazur może ciągnie??? TYLKO Elbląg to nie warmia i mazury. nieuki.
 • Wciągamy, wciągamy panowie i panie;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zgrywus(2015-12-10)
 • Tylko dlaczego przetarg za przetargiem i nic.
 • Marka "warmia i mazury" kojarzy się jednoznacznie z zacofaniem, złą infrastrukturą i biedą. To historyczny absurd, że Elbląg, który kiedyś był przemysłową potęgą, dzisiaj promuje się pod taką marką. To tak, jakby atutem Polski było to, że jest np. krajem postsocjalistycznym. Niestety, dopóki Elbląg pozostaje w tym województwie, dalej będą takie "smaczki".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  laskipaa(2015-12-11)
Reklama