UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co może się zmienić na Wyspie Spichrzów

 
Elbląg, Wyspa Spichrzów zajmuje obszar prawie 18 hektarów
Wyspa Spichrzów zajmuje obszar prawie 18 hektarów (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W Urzędzie Miejskim został wyłożony projekt planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Spichrzów. Przewiduje zabudowę wyspy budynkami mieszkaniowymi i usługowymi wraz z urządzeniem terenów do sportu i rekreacji. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do 15 lipca.

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest wyłożony do końca czerwca w Urzędzie Miejskim oraz na stronie internetowej ratusza. 

Z uwagi na sytuację epidemiczną, dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi.

  Elbląg, Tak wygląda poglądowy projekt planu zagospodarowania Wyspy Spichrzów
Tak wygląda poglądowy projekt planu zagospodarowania Wyspy Spichrzów

- W związku z tym od 15 do 25 czerwca zapraszam na na bezpośrednie spotkania ze służbami planistycznymi w sprawie ustaleń zawartych w wyłożonym planie miejscowym, po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania pod numerem telefonu Departamentu Urbanistyki i Architektury 55 239 30 72. Pod wskazanym numerem telefonu można uzyskać informacje na temat wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu miejscowego Wyspy Spichrzów – informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Uwagi do planu należy składać na piśmie do prezydenta Elbląga z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca.

Co przewiduje projekt planu? Przedstawiamy go na poglądowym rysunku, który jest również dostępny na stronie Urzędu Miejskiego wraz z wszystkim załącznikami. Zgodnie z projektem na Wyspie Spichrzów, która obejmuje powierzchnię prawie 18 hektarów, ma powstać zabudowa mieszkaniowa i mieszkaniowo-usługowa oraz tereny sportowo-rekreacyjne. W większym rozmiarze rysunek poglądowy znajdziecie tutaj. 

 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • "... dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu odbędzie się w formie czatu internetowego na stronie www.dyskusjapubliczna.elblag.eu w dniu 09.06.2020 r. od godz. 800 do godz. 1630" Przeciez to bylo wczoraj, a informujecie dzis. 10.06. To jakis zart?
 • redaktor @Realista1 - O całej sprawie dowiedzieliśmy się dzisiaj i to przez przypadek. Do mediów nie dotarły wcześniej żadne komunikaty. Dyskusja cały czas się toczy. Tak jak napisaliśmy, od 15 do 25 czerwca można zgłaszać się do urzędu, by porozmawiać z urzędnikami i potem wnieść swoje uwagi.
 • Proszę pamiętać żeby podać z jakiej partii jesteś, w innym przypadku żadne tego typu wnioski nie są rozpatrywane!
 • Mieszkania i sklepy - wyjeżdżam
 • Nie będę się wypowiadał o stanie umysłu - lub jego braku - tego co wymyślił biurowiec na tej wyspie. Prosta matematyka 3 klasa szkoły podstawowej: 10 tys osób w biurowcu - czyli ok. 5000 samochodów. Każdy ok. 10 m2 parkingu czyli 5 ha - + drogi dojazdowe + klienci. GDZIE TO SIĘ ZMIEŚCI ???? Już teraz są tam bardzo duże korki - a po inwestycji ? Czemu nie przy EPT ??? Tam jest cała infrastruktura, dobry dojazd, i może wreszcie EPT by ruszył ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  4
  hamulcowy(2020-06-10)
 • @redaktor - To warto o tym napisac, bo szary czlowiek, czyta czesciej Was, niz sledzi strony UM. A tak, byl jakis czat, czy ktos o nim wiedzial, nie bylo polemiki, nie ma problemow.
 • Ja z KWW, nie man zadnych pytan, a wszystko co zrobi moj wspanialy prezydent, zamienia sie w zloto.
 • @Realista1 - Robią tak żeby nikt się nie wtrącał, a jak pismo złożysz i będzie niewygodne to i tak okaże się ze np daty zabrakło, albo, ,koperta, ,była za cienka
 • to będzie za tym nowym, nieprzejezdnym mostem?
 • "- O całej sprawie dowiedzieliśmy się dzisiaj i to przez przypadek "bo to miało być po cichu, za plecami ?? Najlepiej żeby było utajnione, poufne. Tak, jak to w Elblągu bywa. Ale się. .nie udało ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  4
  Powiew świeżości z Zawady .(2020-06-10)
 • To ceny okolicznych działek wzrosną 🤫😄
 • Zabudowac na wzór starówki w Gdańsku! A Ci którzy tak bardzo tęsknią za krzakami i drzewami to wypad do tych PGRów skąd Was przywieźli w barakowozach!
Reklama