UWAGA!

Co może się zmienić na Wyspie Spichrzów

 Elbląg, Wyspa Spichrzów zajmuje obszar prawie 18 hektarów
Wyspa Spichrzów zajmuje obszar prawie 18 hektarów (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W Urzędzie Miejskim został wyłożony projekt planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Spichrzów. Przewiduje zabudowę wyspy budynkami mieszkaniowymi i usługowymi wraz z urządzeniem terenów do sportu i rekreacji. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do 15 lipca.

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest wyłożony do końca czerwca w Urzędzie Miejskim oraz na stronie internetowej ratusza. 

Z uwagi na sytuację epidemiczną, dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi.

  Elbląg, Tak wygląda poglądowy projekt planu zagospodarowania Wyspy Spichrzów
Tak wygląda poglądowy projekt planu zagospodarowania Wyspy Spichrzów

- W związku z tym od 15 do 25 czerwca zapraszam na na bezpośrednie spotkania ze służbami planistycznymi w sprawie ustaleń zawartych w wyłożonym planie miejscowym, po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania pod numerem telefonu Departamentu Urbanistyki i Architektury 55 239 30 72. Pod wskazanym numerem telefonu można uzyskać informacje na temat wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu miejscowego Wyspy Spichrzów – informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Uwagi do planu należy składać na piśmie do prezydenta Elbląga z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca.

Co przewiduje projekt planu? Przedstawiamy go na poglądowym rysunku, który jest również dostępny na stronie Urzędu Miejskiego wraz z wszystkim załącznikami. Zgodnie z projektem na Wyspie Spichrzów, która obejmuje powierzchnię prawie 18 hektarów, ma powstać zabudowa mieszkaniowa i mieszkaniowo-usługowa oraz tereny sportowo-rekreacyjne. W większym rozmiarze rysunek poglądowy znajdziecie tutaj. 

 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "... dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu odbędzie się w formie czatu internetowego na stronie www.dyskusjapubliczna.elblag.eu w dniu 09.06.2020 r. od godz. 800 do godz. 1630" Przeciez to bylo wczoraj, a informujecie dzis. 10.06. To jakis zart?
 • redaktor @Realista1 - O całej sprawie dowiedzieliśmy się dzisiaj i to przez przypadek. Do mediów nie dotarły wcześniej żadne komunikaty. Dyskusja cały czas się toczy. Tak jak napisaliśmy, od 15 do 25 czerwca można zgłaszać się do urzędu, by porozmawiać z urzędnikami i potem wnieść swoje uwagi.
 • Proszę pamiętać żeby podać z jakiej partii jesteś, w innym przypadku żadne tego typu wnioski nie są rozpatrywane!
 • Mieszkania i sklepy - wyjeżdżam
 • Nie będę się wypowiadał o stanie umysłu - lub jego braku - tego co wymyślił biurowiec na tej wyspie. Prosta matematyka 3 klasa szkoły podstawowej: 10 tys osób w biurowcu - czyli ok. 5000 samochodów. Każdy ok. 10 m2 parkingu czyli 5 ha - + drogi dojazdowe + klienci. GDZIE TO SIĘ ZMIEŚCI ???? Już teraz są tam bardzo duże korki - a po inwestycji ? Czemu nie przy EPT ??? Tam jest cała infrastruktura, dobry dojazd, i może wreszcie EPT by ruszył ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  4
  hamulcowy(2020-06-10)
 • @redaktor - To warto o tym napisac, bo szary czlowiek, czyta czesciej Was, niz sledzi strony UM. A tak, byl jakis czat, czy ktos o nim wiedzial, nie bylo polemiki, nie ma problemow.
 • Ja z KWW, nie man zadnych pytan, a wszystko co zrobi moj wspanialy prezydent, zamienia sie w zloto.
 • @Realista1 - Robią tak żeby nikt się nie wtrącał, a jak pismo złożysz i będzie niewygodne to i tak okaże się ze np daty zabrakło, albo, ,koperta, ,była za cienka
 • to będzie za tym nowym, nieprzejezdnym mostem?
 • "- O całej sprawie dowiedzieliśmy się dzisiaj i to przez przypadek "bo to miało być po cichu, za plecami ?? Najlepiej żeby było utajnione, poufne. Tak, jak to w Elblągu bywa. Ale się. .nie udało ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  4
  Powiew świeżości z Zawady .(2020-06-10)
 • To ceny okolicznych działek wzrosną 🤫😄
 • Zabudowac na wzór starówki w Gdańsku! A Ci którzy tak bardzo tęsknią za krzakami i drzewami to wypad do tych PGRów skąd Was przywieźli w barakowozach!
Reklama