UWAGA!

Co na Modrzewinie Południe?

 
Elbląg, Co na Modrzewinie Południe?
fot. umelblag.pl

W drodze przetargu nieograniczonego wyłoniono wykonawcę opracowań studyjno-koncepcyjnych dla terenów inwestycyjnych Modrzewiny Południe w Elblągu. Przygotowanie dokumentacji oraz przeprowadzenie badań obejmie 133 ha terenów inwestycyjnych, leżących w granicach miasta. Działania w znacznym stopniu przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności obszarów pod przyszłe inwestycje.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przewiduje m.in. opracowanie kompleksowych badań geotechnicznych, studium wykonalności, w tym raportu o barierach inwestycyjnych, opracowanie dokumentacji projektowej związanej z budową czterech planowanych dróg i uzbrojeniem terenu pod inwestycje, raport o oddziaływaniu na środowisko naturalne, a także analizę kosztowych makroniwelacji. Wykonawca sporządzi również dokumentację techniczną wstępnego rozeznania saperskiego na głębokość min. 1,5 m na całym obszarze.
       W odpowiedzi na ogłoszony w grudniu 2012 r. przetarg nieograniczony wpłynęło 11 ofert. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum: AJM Sp. z o.o. i ZNAK Drogowa Pracownia Projektowa Tomasz Stawarz. Od 17 marca 2013 r. Gmina Miasto Elbląg będzie mogła podpisać umowę z Wykonawcą. Zamówienie będzie realizowane dwuetapowo, a zakończenie realizacji projektu planowane jest na II kwartał 2014 r.
       Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Dotacje na innowacje – inwestujemy w waszą przyszłość”.
      
Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Terkawka, Modrzewina, zdecydujcie się w końcu z kierunkiem rozbudowy pod inwestycje. Przez tyle lat nie udało wam się znaleźć chętnych na te tereny to co teraz ma to zmienić? Most łączący tereny Modrzewiny z planowaną S7 Elbląg-Gdańsk równie daleko w niepewnej przyszłości co i droga. Z wielkich zapowiedzi namiastka dzielnicy przemysłowej. Tereny pod zabudowę mieszkalną nieatrakcyjne cenowo względem tych przy Fromborskiej będących w rodzinie. Widoczne w Planie Zagospodarowania pola golfowe nierealne i bezsensowne - popularność tego sportu widać pod Pasłękiem. Czy władza miasta oddała również inteligencję do Olsztyna czy po prostu jej nie zależy?
 • Jak to co na Modrzewinie ? Przecież sezon motocyklowy już niebawem atrakcji nie zabraknie. Swoją drogą współczuje tym co kupili mieszkania w nowo powstającym bloku przy samej ulicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rowerowiec(2013-03-08)
 • Władowali w MOdrzewine już dziesiątki jak nie setki milionów złotych a efektów ZERO - pierwsza inwestycja jak tam powstanie to niech będzie budynek sądu ! To zachęci innych inwestorów
 • Ta nasza władza, niby dorośli chłopcy, a bawią się jak dzieci za nasze, państwowe pieniądze, mam nadzieję, że 14 kwietnia ta zabawa zacznie powoli się kończyć. Myślę, że nastepcy temat Modrzewiny powinni zacząć od wybudowania ok. 400 m odcinka drogi, który połączy Bielany z Al. J. P II, co zdecydowanie zwiekszy ruch takze autobusowy, a wtedy po wschodniej stronie należy przygotować uzbrojenie dla osiedla minimum 100 domków jednorodzinnych. Przez kilkanaście lat Słoniny i 2 lata Nowaczyka, ten rodzaj budownictwa prywatnego był tak blokowany. że w zasadzie zakazany w Elblągu, jak za Stalina.
 • Co na modrzewinie||? wielka lipa co tam chcecie budować miasto się wyludnia wszyscy wyjeżdzają kogo tam chcecie osiedlić chyba uchodzców z Afryki lub z Ukrainy w miescie juz jest pełno pustostanów i będzie więcej zobaczcie ile na sprzedaż jest mieszkań wszystko ucieka z tej wioski bez szans to złodziejski kraj nikt nie chce pracować za grosze na darmozjadów których pełne bi€ ra
 • Modrzewiną powinniśmy się chwalić w europie. Jedyne takie miejsce bez dostępu do drogi ekspresowej, po złej stronie miasta, po złej stronie rzeki i po złej stronie portu z cenami gruntów, które przyprawiają o ból głowy. Gratulacje dla Pana S.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ogoorek(2013-03-08)
 • Sprowadzić plantatorów szczawiu i śliw mirabelek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Karajo(2013-03-08)
 • jako ze zamierzam wystartowac w wyborach prezydenckich, w zwiazku z tym mam wlasna koncepcje na modrzewine. Na polnocno zachodnich zboczach mam zamiar zalozyc plantacje winogron i owocow oraz otworzyc wlasna winnice. Tereny wzchodnie beda sluzyly kulturze fizycznej. i tak zamierzam pobudowac tam nowy basen, pelnowymiarowa bierznie atletyczna pokryta tartanem, z rzutnia, skocznia itd. Wybudowane asfaltowe ulice beda zamkniete dla samochodow i przeksztalcone w trasy sla rowerzystow, wrotkarzy, Jednym slowem bedzie to teren sportowo rekreacyjny. Nie beda tam pompowal pieniedzy w nadzieji na inwestorow ze wschodu bo wiem ze nigdy oni sie tu nie zjawia, aczkolwiek jesli by jednak sie takowi znalezli zostawie im zarosniete tereny oddalone na polnoc w kierunku wysypiska. Sami beda musieli je wykarczowac i przygotowac pod zabudowe a tereny beda oddawal za przyslowiowa zlotowke. Planuje takze otworzyc w elblagu mini zoo z tym ze zamiast zwierzat w klatakach beda siedzialy pawiany z um. Odrazu mowie ze nie bedzie mozna ich dokarmiac!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  turban(2013-03-08)
 • każdy prywatny przedsiębiorca obejrzy najpierw złotówkę przed jej wydaniem - a gdzie TU są inwestorzy? gdzie listy intencyjne potencjalnych inwestorów, aby był chociaż jeden słaby powód do TRWONIENIA kolejnych ogromnych funduszy? chyba już DOSYĆ ładowania "kasy" w CHYBIONĄ inwestycję!!! za to dlaczego jeszcze nikt w UM nie podjął starań, by połączyć koniec ul. JPII z Fromborską (Krasny Las) - wystarczyłby krótki łącznik, a odciążyłoby znacznie wąską Fromborską i nadało większy (niż teren dla narkodilerów i nordic walking) sens istnienia arterii JPII; dodatkowo - do dwóch czyli 66% istniejących w Parku firm które cokolwiek PRODUKUJĄ tj. Avante Okna i Posteor - O IRONIO - dojeżdża się po prowizorycznych płytach, a dostawcze tiry to dosłownie skaczą przez krawężnik - tu zachęcam Włodarzy do przejażdżki - ale nie, ONI dalej chcą wydawać (nieswoje pieniądze) na nietrafiony projekt - kolejny bezsens!!!
 • od lipca 1994 Elblągiem rządziło SLD i to miasto rujnowało a dobiło PO po 19 latach rządów tych dwóch nacji jest totalne DNO, dziwi mnie wzorcowa bezczelność, chamstwo, brak honoru i godności że jeszcze mają coś do powiedzienia to dzięki nim od 2000 roku spada ilość mieszkańców miasta ubywa miejsc pracy
 • Jedyną realną inwestycją na Modrzewinie jest budowa więzienia na 20 tysięcy skazanych. Więzienie należy wybudować na terenie pomiędzy ulicami Mazurską i Aleją Jana Pawła II. Można początkowo wykorzystać teren byłej jednostki wojskowej z jej budynkami przy ul. Mazurskiej. Za tą lokalizacją przemawiają bliskość: wysypiska śmieci, oczyszczalni ścieków, ujęć wody i elektrociepłowni. Ta inwestycja zapewni nam likwidację bezrobocia i szybki rozwój miasta. Turyści będą odwiedzać więźniów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jurek M(2013-03-09)
 • Jurek, pomysł z więzieniem nie jest zły i dowcipny, jak ci się wydaje a wręcz bardzo dobry, tylko nie na 20.000,a 1000 więżniów. W budynkach powojskowych niewielkim kosztem mozna je uruchomić j nowy zaklad pracy, potrzebny przy elbląskim wysokim bezrobociu. da zatrudnienie dla ponad 300 osób. Drugiego ALSTROMU nikt nie chce otworzyć, więc kazda inicjatywa dajaca pracę powinna być popierana. przez wladze miasta, ktore niestety potrafią tylko obiecywać i jeżdzić za granicę, A ROBIĆ NIE MA KOMU. w ratuszu.
Reklama