UWAGA!

Co słychać na budowie kąpieliska

 Elbląg, Co słychać na budowie kąpieliska
(fot. Mikołaj Sobczak)

Za rok ma być gotowe nowe kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są obecnie prace i co będzie się tu działo w najbliższych tygodniach. Zobacz zdjęcia.

Ostatni raz o postępach prac na przy budowie kompleksu basenów otwartych pisaliśmy na początku kwietnia, kiedy trwały prace ziemne i wbijanie około trzech tysięcy pali. Co od tego momentu się zmieniło?

- Zakończono prace związane z palowaniem – wzmocnieniem gruntu pod niecki basenowe, budynki i drogi wewnętrzne. Wykończono fundamenty pod budynek północny i zachodni, rozpoczęto roboty związane z murowaniem ścian budynków i wykonaniem niecki rekreacyjnej. Trwają roboty związane z wykonywaniem instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. – W najbliższych czterech tygodniach planowanie jest rozpoczęcie montażu ścian niecki rekreacyjnej, wykonanie ścian piwnic budynku północnego i słupów części parterowej oraz wykonanie fundamentów pod zjeżdżalnie.

Przypomnijmy, że prace wykonuje firma Strabag, która wygrała przetarg na budowę kąpieliska. Koszt pierwszego etapu zadania (basenu do kąpania się wraz z elementami związanymi z rekreacją i wypoczynkiem m.in. pięcioma zjeżdżalniami) wynosi 90,5 mln zł., z czego 75 proc. jest sfinansowane z rządowego programu „Polski Ład”.

Kompleks basenów otwartych przy CRW Dolinka ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2025 r. Jak informuje rzeczniczka prezydenta, wykonawca nie zgłaszał dotychczas, by termin zakończenia prac był zagrożony.

W drugim etapie – na który na razie nie ma projektu ani środków, na pozostałej części po starym kąpielisku ma powstać zbiornik z częściową funkcją retencyjną i rekreacyjną (kajaki, rowery wodne).

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama