UWAGA!

Co spędza sen z powiek elbląskich kupców?

To nowa fala ekspansji wielkich sieci handlowych w Elblągu i jego najbliższych okolicach, z którą mamy właśnie do czynienia. Dziś przysłali nam w tej sprawie list otwarty skierowany do Prezydenta Elbląga i radnych.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę o „przystąpieniu do sporządzania zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy - miasta Elbląg” z 26 października 2006 r. Zmieniony ma być w Studium m.in. zapis o ograniczeniu powierzchni sprzedażowej działających w mieście obiektów handlowych do 2000 m kwadratowych. W nowym Studium żadnego ograniczenia ma nie być.
     Jest to pewnie konsekwencja wniosku Carrefoura o rozbudowę swojego obiektu. Mówi się o potrojeniu powierzchni sprzedażowej (do 6000 m kwadratowych). Nowe Centrum Handlowe Ogrody (jeśli taka nazwa pozostanie) zostałoby rozbudowane na niemal całej powierzchni obecnego parkingu.
     Lidl natomiast ma zbudować swój obiekt na działce przy ul. Ogólnej, obok byłego sklepu Sandra (dziś to już Carrefour 5 minut).
     Najmniej kontrowersji wzbudza chyba budowa u zbiegu ulic Warszawskiej i Żuławskiej hipermarketu Obi, bo branża „dom i ogród” jest w naszym mieście bardzo słabo rozwinięta.
     E.Leclerc też nie próżnuje - chce zbudować na swoim parkingu stację paliw, we Francji ma takich stacji 470. Żeby mu to umożliwić, radni zmienili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów przewidzianych rejonu ulicy Żeromskiego.
     Przypomnijmy, że oprócz tych inwestycji mogą pojawić się jeszcze kolejne. Trwają uzgodnienia szczegółów komunikacyjnych związanych z budową hipermarketu w Gronowie Górnym, wciąż mówi się także o podobnej inwestycji planowanej w rejonie elbląskiego lotniska.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I bardzo dobrze. Spróbujcie coś kupić u tych pseudo kupców : ceny z kosmosu, jakość mierna i do tego bardzo słaby wybór. Niech powstanie jak najwięcej dużych sieci handlowych. Jestem za !!!!!
 • Ja sie ciesze, może ceny spadną się do tych w Gdańsku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  andzela(2008-10-22)
 • Co za średniowiecze, Czasy się zmieniają i handel także, czasy straganów i budek się skończyły. W całym kraju budują tego typu obiekty (galerie handlowe, Hipermarkety, markety budowlane) a u nas co nie ma nawet jednej porządnej Galerii Handlowej. Wiadomo o co tym ludziom chodzi nie dziwie się w końcu lobbują w swojej sprawie ale nie sądze aby dało się to powstrzymać. I dobrze czym więcej takich obiektów tym większa konkurencja i niższe ceny
 • elzam i gildia to scierwo, ceny wysokie a towar z lodzi albo ze stadionu
 • Byłam ostatnio na "zakupach" w Gildii Kupców Żuławskich. Asortyment pożal sie Boże. Wyszłam zdegustowana.
 • I bardzo dobrze niech budują skończmy z tym handlowym zacofaniem, przydałaby sie jeszcze taka galeria handlowa przy Syrenie z podziemnym parkingiem pod placem Konstytucji!; ) No i przy Kauflandzie nad parkingiem można by dobudowac piętro na kilkadziesiąt sklepów!; ) A tak przy okazji słyszałem plotke że w Gronowie maja powstać dwa niezależne centra handlowe jedno ma byc przy 7-ce a drugie przy "berlince" czy ktoś coś wie na temat tego drugiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dyletant(2008-10-22)
Reklama