UWAGA!

Co zaplanuje miasto na terenie wokół muszli koncertowej?

 Elbląg, Przedmiotem analizy będzie również rozbudowa Restauracji Myśliwska,
Przedmiotem analizy będzie również rozbudowa Restauracji Myśliwska, fot. Michał Skroboszewski

Miasto chce sporządzić plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu wokół muszli koncertowej w Bażantarni. Na najbliższą sesję (4.11) Rady Miejskiej przygotowano projekt uchwały w tej sprawie.

Teren w rejonie muszli koncertowej dotychczas nie posiada planu przestrzennego zagospodarowania. Już w czwartek (4.11) podczas sesji radni zdecydują, czy miasto zajmie się jego przygotowaniem i określeniem zasad. - Przedmiotem analizy będzie również rozbudowa Restauracji Myśliwska na działkach stanowiących własność prywatną - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Przypomnijmy, że dwa obiekty położone na tym terenie są wpisane do rejestru zabytków. W lutym 2019 roku Restaurację Myśliwską kupił elbląski przedsiębiorca Leszek Wójcik za około 1,5 mln zł. Obiekt ma powierzchnię prawie tysiąca metrów kwadratowych i znajduje się na działce o powierzchni ok. 3 tys. m kw. Budynek, w którym mieści się Restauracji Myśliwska, został zbudowany w 1811 roku przez Augusta Abbega, radcę handlowego i konsula królewskiego. Od początku pełnił funkcję lokalu gastronomicznego. Przed wojną nazywał się Vogelsang („Ptasi śpiew”), tak też wówczas nazywano Bażantarnię. Z kolei muszla koncertowa przeszła niedawno gruntowny remont. Została zabezpieczona jej konstrukcja metalowa, wymieniono uszkodzone elementy konstrukcji drewnianej. Naprawiono również posadzki i betonowy gzyms oraz poszycie dachu. Odtworzono także oryginalną kolorystykę obiektu. Inwestycja kosztowała 745 tys. zł.

- Przystępuje się do sporządzania planu, celem dokonania regulacji planistycznych w zakresie przeznaczenia terenów oraz zasad ich zabudowy i zagospodarowania – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, który przygotowano na najbliższą sesję.

Czy taki plan powstanie? O tym zdecydują radni podczas najbliższej sesji.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I czemu ja się niczemu tutaj nie dziwię ?
 • Lepiej niech oni nic już nie robią bo czego nie dotkną to schrzanią. Park Dolinka przerobiony na olbrzymi plac zabaw na tle nagrobków.
 • Jako przykładny obywatel i wyborca PiS proponuję postawić stację do drogi krzyżowej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  32
  Łomatko(2021-11-02)
 • i cwaniaki za nasze piniondze będą słuchać se muzyczki, żeby Chodzież Zenka Martynika, ale nie, dla normalnego suwerena niea inic tylko rzempolenia na skrzypcach dla postkomumistów są, dla ludzi moralnych nie ma nic, nic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  42
  Serwer z dopłatą(2021-11-02)
 • RobertKoliński Będę zgadywał - nie dziwi się anonim dlatego, że nie po raz pierwszy jest świadkiem w naszym mieście, jak to władza samorządowa za pieniądze publiczne realizuje prywatne interesy i żądania kapitalisty, który w korzystnych okolicznościach, już nie po raz pierwszy, wszedł w posiadanie korzystnej nieruchomości na niezwykle korzystnych warunkach? Oczywiście korzyści tych sfinansowanie należy już do podatnika, nie do kapitalisty. A ja się zastanawiam, dlaczego tytuł tego artykułu nie brzmi np. : - Co planuje MILIONER na terenie wokół Muszli Koncertowej?, bo - nawet jak wynika z informacji zawartych w tym artykule - jest on większościowym udziałowcem tego terenu (1.5 mln zł vs. 745 tys. zł), zatem logika podpowiadałaby chyba, żeby poniósł ok. 2/3 kosztów tych ew. inwestycji - TAK czy NIE?! Gdzie są radni miejscy, którzy pilnują interesu społecznego i mieszkańców, jak to by wynikało z ich przysięgi składanej uroczyście po wyborze na funkcję? Bo że miasto i włodarze pilnują wyłącznie prywaciarskiego interesu potentatów i burżuazji, to wszyscy widzimy od lat aż za dobrze. [zdj. Dobrowolcy kapitału wyglądają uważnie biednych, wdów i sierot, którym już-już mają pomóc. .. jak tylko wpłynie kolejna transza z Antykryzysowej Tarczy. ] Hashtagi: #TaxTheRich, #roszczeniowcy, #RasaPanow, #oligarchia
 • Nic ci się nie podoba. Ciągle niezadowolony. Super, że jest robiony.
 • @RobertKoliński - mam pytanie, dlaczego Pan nie zostanie milionerem burżujem i nie zacznie pomagać wdowom i sierotom, co Panu przeszkadza?
 • RobertKoliński Super - tylko dlaczego po raz kolejny za publiczny hajs? Milioner z torbami nagle POszedł, czy Tarcza Antykryzysowa jest za krótka, że znów mamy do prywatnego interesu dokładać wszyscy? Hashtagi: #KazdemuDacPoMuszliKoncertowej!
 • Dobrze, że są jeszcze ludzie których stać i że chcą inwestować tu gdzie żyją czyli w Elblągu.
 • Przecież działki stanowiące wkasnisc prywTna będą służyły rozbudowie zabytkowego obiektu pana w. .. wiec trzeba zatwierdzić projekt w opracowaniu. .. pewnie już nawet konserwator się zgodził
 • @RobertKoliński - Wolę kapitalistę od roszczeniowego socjalisty, który nie potrafił pokierować swoim życiem.
 • RobertKoliński Kalafiorem powiewają mję twoje sympatie zaprawdę, jeszcze wleź mu. .. na plecy nawet, jak masz życzenie, ale od pieniędzy publicznych na waszą wspólną, nową drogę życia to się łaskawie zusammen odteleptajcie, m'kay? 🚩 #oligarchia, #roszczeniowcy, #libki, #rak Hashtagi: #PieniadzePubliczne, #MiastoPrywatne?
Reklama