UWAGA!

Co ze spłatą kredytu hipotecznego po rozwodzie?

2015-11-17
13:00
 
Co ze spłatą kredytu hipotecznego po rozwodzie?

 Bankowy Serwis Extrum przygląda się dziś częstej sytuacji kiedy byli małżonkowie razem zaciągnęli kredyt hipoteczny na dom lub mieszkanie, ale w ocenie banku, po rozwodzie, nadal są współkredytobiorcami. Podział majątku nie dotyczy bowiem wspólnie zaciągniętych długów i zobowiązań. Co w takim razie dzieje się z kredytem hipotecznym po rozwodzie? Kto spłaca jego raty? Jakie możliwości mają w tej sytuacji byli małżonkowie?

Jednym z dylematów, który dotyka rozwodzących się małżonków jest wspólne zobowiązanie kredytowe. Pojawia się wówczas pytanie. Kto ma spłacać kredyt po rozwodzie?
      
       Działający w Elblągu Bankowy Serwis Extrum zwraca uwagę na ważny aspekt takiej sytuacji "Należy zaznaczyć, że banki w takiej sytuacji chronią i dbają wyłącznie o własne interesy. Bank - wierzyciel jest zdecydowanie w lepszej sytuacji mając dwóch, niż jednego dłużnika. Bank musi mieć przede wszystkim pewność, że po tym kiedy wyrazi zgodę na zmianę dłużnika z dwóch byłych małżonków na jednego z nich, zobowiązanie kredytowe będzie przez tego dłużnika spłacane. By sprawdzić te wszystkie okoliczności, bank wdraża w takich sytuacjach skomplikowaną procedurę." Extrum korzystając z 15-letniego doświadczenia w finansach podejmuje się prowadzenia takich spraw kredytowych i w imieniu Klienta skutecznie negocjuje warunki narzucane przez bank.
      
       Bankowy Serwis Extrum (biuro w Elblągu) specjalizuje się w prowadzeniu spraw kredytowych w bankach. Oddając do Serwisu Extrum sprawę swojego kredytu hipotecznego po rozwodzie macie Państwo gwarancję załatwienia przez Extrum wszystkich formalności, dokumentów i zaświadczeń oraz przeprowadzenie całej procedury w banku. Każdemu Klientowi gwarantujemy pełną dyskrecję.
      
       Bankowy Serwis Extrum
       ul. Sulimy 1 (800 metrów od CH Ogrody kierunek Modrzewina)
       biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00
       tel. 55 621 10 20, umów się na spotkanie w Twojej sprawie
      
       Bankowy Serwis Extrum, wiemy wszystko o kredytach.
      
----- Reklama -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej