UWAGA!

Czas ulicznych remontów i modernizacji

Tradycyjnie w czasie wakacji nasila się tempo prowadzonych remontów i modernizacji elbląskich ulic. W tym roku ponownie obserwujemy wiele takich inwestycji w mieście. Część elblążan jest z tego zadowolona, ale są i tacy, którzy podważają zasadność prowadzenia robót na zaplanowanych wcześniej, często zgłaszanych przez mieszkańców miejscach i ulicach miasta.

Dwa duże zadania zakończono w tym roku. Pierwszym z nich była przebudowa ul. Mickiewicza wraz z ul. Wojska Polskiego. W końcu czerwca oddano do użytku przebudowaną nakładem 1,8 mln zł z budżetu miasta ul. Żyrardowską. Z dnia na dzień zmienia się wygląd Placu Dworcowego, a przecież to nie wszystko. Zamknięto wjazd na most nad rzeczką Kumielą w ciągu ulicy Malborskiej, a obiekt zostanie poddany kompleksowej modernizacji, bo po przebudowie będzie poszerzony, a wjazdy przystosowane do ruchu autobusów. Kończą się roboty drogowe u zbiegu ulic Robotniczej i Okrzei, a już rozpoczęła się kompleksowa przebudowa ulicy Beniowskiego. Ten łącznik Alei Piłsudskiego z ulicami Pionierską i Królewiecką ma zostać oddany do użytku jeszcze przed zimą. Firma Skanska S.A. Oddział Budownictwa Drogowo-Mostowego w Gdańsku niebawem rozpocznie przebudowy ulic Ostródzkiej i Modlińskiej.
     - Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie ciągu pieszego wzdłuż ulicy Łęczyckiej do Cmentarza Dębica - informuje Ryszard Onopiak z Zarządu Dróg UM. - To bardzo potrzebna inwestycja, bo bezpieczeństwo pieszych idących częściej ulicą niż niedostępnym poboczem jest tam poważnie zagrożone przez jeżdżące samochody. Nasilenie ruchu pieszych w tym rejonie miasta widoczne jest szczególnie przed i w czasie święta zmarłych. Znany już jest także wyłoniony w przetargach wykonawca projektów przebudowy ulic Traugutta, Sienkiewicza i Orzeszkowej. Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska zobowiązało się do wykonania prac projektowych przebudowy tych ulic do końca czerwca przyszłego roku, a to oznacza, że roboty będą mogły ruszyć jeszcze w 2009 roku - stwierdza Ryszard Onopiak.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Nasilenie ruchu pieszych w tym rejonie miasta widoczne jest szczególnie przed i w czasie święta zmarłych. " i co z tego jak i tak ulica jest zamknięta w czasie świąt dla zwykłych aut. Mam nadzieje że trasa rowerowa także jest zaplanowana przy okazji tej inwestycji :D
Reklama