UWAGA!

Czy będą odszkodowania za ptasią grypę?

18,9 mln złotych wynoszą szacunkowe straty związane z wystąpieniem grypy ptaków na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zespół powołany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego do spraw oszacowania skutków ekonomicznych wystąpienia grypy ptaków, zakończył właśnie liczenie strat - informuje Izabela Szpakowska z Gabinetu Wojewody.

Wojewoda przekaże Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi informację o stratach poniesionych przez rolników. Na podstawie tych informacji Komisja Europejska będzie mogła określić, czy jest możliwe zastosowanie w Polsce nadzwyczajnych środków wsparcia.
     Dzisiaj (15 lutego) obradowała w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego, w której udział wzięli także przedstawiciele Związków Zawodowych Rolników, Grup Producenckich i przedstawiciele pracodawców. Wojewoda Marian Podziewski poinformował uczestników spotkania o działaniach podjętych w związku z problemami dotyczącymi rynków trzody chlewnej i drobiu. M.in. wielokrotnie kierował do ministra rolnictwa Marka Sawickiego informacje o wysokich stratach ekonomicznych spowodowanych wystąpieniem ptasiej grypy w naszym województwie. Zwrócił się też z wnioskiem do ministra Sawickiego o rozważenie możliwości dokonania zmian w ustawach, które miałyby na celu rozszerzenie zakresu odszkodowania przyznawanego ze środków budżetu państwa w związku z wystąpieniem chorób zakaźnych zwierząt, a także umożliwienie udzielania dopłat do składek z tytułu zawarcia umów ubezpieczenia również od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych w wyniku chorób zakaźnych zwierząt, w tym ptasiej grypy.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama