UWAGA!

Czyja ta droga? Nasza!

 
Elbląg, Ryszard Janusz i Andrzej Lemanowicz
Ryszard Janusz i Andrzej Lemanowicz (fot. WS).

Ta droga to wspólne działanie gminy Milejewo, gminy Tolkmicko i powiatu elbląskiego – mówi starosta elbląski Sławomir Jezierski. – Bez tej wspólnoty działania ani ta, ani wiele innych dróg by nie powstało. Najważniejsze jest to, że wspólnie chcemy działać, wspólnie rozwiązywać problemy i cieszyć się z efektów tej pracy. Zobacz zdjęcia.

Sławomir Jezierski wypowiadał te słowa w piątkowy wieczór w Pogrodziu, otwierając przebudowaną drogę powiatową Pogrodzie – Brzeziny – Rychnowy – Huta Żuławska – Przybyłowo o długości 8,8 km.
       Wartość inwestycji (wykonawcą była firma Skanska SA) to prawie 6,4 mln zł. 3 mln zł pochodziło z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, powiat elbląski wyasygnował nieco ponad milion zł, gmina Tolkmicko 1,7 mln zł, gmina Milejewo 500 tys. zł, do inwestycji dołożyło się także Nadleśnictwo Elbląg. Żaden z tych samorządów samodzielnie nie byłby w stanie wyłożyć takiej kwoty.

 

– Ta droga jest wyjątkowo dobrym przykładem na partnerstwo, nie byłoby jej, gdyby nie Rady tych gmin, gdyby nie gospodarze tych gmin – podkreślał przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego Ryszard Zagalski, kierując podziękowania do obecnych na uroczystości przedstawicieli tych gmin, m.in. burmistrza Tolkmicka Andrzeja Lemanowicza i wójta Milejewa Ryszarda Janusza. – To jest droga powiatowa i są takie poglądy niektórych naszych samorządów gminnych, że skoro droga powiatowa, to niech sobie powiat ją robi. Ta droga nie powstałaby jeszcze przez wiele lat, gdyby nie partnerstwo. Powiatu długo nie byłoby stać na jej wybudowanie, budżet powiatu jest wyjątkowo skromny. A ta droga była niezbędna dla naszych mieszkańców. Wszyscy powinniśmy sobie pogratulować.
       – To nie są drogi powiatowe, gminne czy wojewódzkie, to są drogi samorządowe, drogi, którymi jeżdżą nasi obywatele – mówił starosta Jezierski. – Gdyby nie takie partnerskie spojrzenie samorządów, to w ogóle nie występowalibyśmy do Wojewody z wnioskami o dofinansowanie inwestycji.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • .. a to jest droga jednokierunkowa?Oddana do użytku? Nie widzę pasów oddzielających.
 • Na puszki z farbą zabrakło!
 • Ta Droga odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Droga na skale naszych możliwości. Tą Drogą my otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie mówimy to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Droga społeczna w oparciu o sześć instytucji, która sobie leży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  0
  RyszardOchódzki(2013-10-27)
 • W gminie Milejewo potrzeba takich dróg na "cito "co najmniej 2 - fatalna droga do Pomorskiej Wsi - dziura na dziurze i do wsi Jagodnik gdzie asfaltu już nie ma!!!!są same dziury, które również problemem jest je zakleić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  Milejewo(2013-10-27)
 • Jak wysokie były premie dla "ojców" tej drogi, a ile dostał ksiądz?
 • Wy wieśniaki to cuiągle macie malo macie piękną nową drogę i jeszcze na żekacie idzicie zobaczyć do waszych obór tam dopiero macie syf, zacznijcie od swoich zagród
 • sam jesteś wieśniak skoro tak piszesz, przecież nikt tu nie narzeka tylko takie fakty,
 • Na drodze gminnej o takiej szerokości nie zmieszczą sie dwa wymiarowe pasy ruchu dlatego tez nie są wymalowane.
 • pragnę zaprotestować przeciwko szkalowaniu drogi, wrogie siły twierdzą, że jest taka droga co na niej nie ma asfaltu tylko są na niej same dziury, to obrzydliwe kłamstwo no bo jakby były same dziury to niby w czym one miałyby być skoro nie ma tam niby asfaltu? dziury występują w asfalcie i tylko tam, nie mogą występować bez asfaltu, tym optymistycznym akcentem kończę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  dośćmalkontentów(2013-10-28)
 • Jest na to przepis. Jeśli droga nie ma określonej szerokości - zdaje się, ze 7 metrów, to pasa nie maluje się. Cieszcie się, ze macie wymalowane pasy na skrajni. W przypadku wąskich dróg te są wiele bardziej przydatne.
 • Jechałem tą drogą do rodziny Równa. Szybko zrobiona i porządnie. Po bokach na całej długości drogi są krawężniki. Pomyślano o zjazdach do posesji O by więcej tak dobrze wykonanych inwestycji w naszym kraju.
 • Gówno warta inwestycja węższej już się nie udało zrobić
Reklama