UWAGA!

Dekada Malbork już działa!

 
FotoMiko by Dagmara Ćwiklińska
FotoMiko by Dagmara Ćwiklińska

27 listopada pierwszych klientów przywitała galeria handlowa Dekada w Malborku. W samym centrum miasta znajdziecie popularne marki modowe. To dziesiąte centrum handlowe Dekady zbudowane w ciągu ostatnich pięciu lat. Zobacz zdjęcia.

- Galeria w Malborku to dziesiąte centrum handlowe, które zbudowaliśmy na przestrzeni ostatnich 5 lat – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada SA. – Nowoczesna, przyjazna przestrzeń handlowa, znane marki modowe oraz lokalizacja w sercu miast to charakterystyczne cechy naszych obiektów. Współpracujemy głównie ze znanymi, rozpoznawalnymi na rynku sieciami handlowymi, ale także z lokalnymi przedsiębiorcami i franczyobiorcami. Przemyślana, odpowiadająca potrzebom mieszkańców oferta handlowa naszych obiektów sprawia, że niedługim czasie stają się one centrum lokalnego handlu - dodaje Aleksander Walczak.
       Dużym atutem dwupoziomowej galerii Dekada w Malborku jest lokalizacja w ścisłym centrum miasta: między Aleją Rodła oraz popularnym, śródmiejskim deptakiem – ul. Kościuszki. Zasięg obiektu do 20 min jazdy samochodem. To ok. 96 tys. mieszkańców miasta i regionu.

  FotoMiko by Dagmara Ćwiklińska
FotoMiko by Dagmara Ćwiklińska


       W obiekcie o powierzchni 5 400 mkw. GLA znajdzie się 20 lokali handlowo-usługowych, a w podziemiach obiektu parking mieszczący 100 pojazdów. - Galeria wynajęta jest w ponad 95 proc.; umowy z kluczowymi najemcami zostały podpisane, obecnie finalizujemy rozmowy dotyczące wynajmu ostatnich wolnych lokali - komentuje Radosław Gadomski, Commercial Director, BOIG Property Consulting, spółki zajmującej się komercjalizacją obiektu.
       Podczas uroczystości inaugurującej działanie galerii nastąpi także zwieńczenie projektu „Dziesięć figur Dekady”. Przedsięwzięcie ma na celu promocję nowoczesnej sztuki w przestrzeni publicznej, a koncepcja zakłada umieszczenie dziesięciu rzeźb – „Figur” z brązu, autorstwa prof. Adama Myjaka – rzeźbiarza i rektora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w przestrzeni wszystkich centrów handlowych i galerii Dekada w całej Polsce.
       Realizacja Dekady Malbork rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Głównym wykonawcą jest toruński oddział firmy Erbud, a prace budowlane koordynuje spółka Boig Project Management, natomiast projektantem budynku jest Studio Form Architektonicznych Pantel z Olsztyna.
       Dziesięć obiektów sieci pod wspólną nazwą DEKADA działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie i Malborku. Planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie i Łowiczu oraz razem z PKP centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć DEKADA ma obejmować co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych DEKADA są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.
      


      
Galeria Dekada
      
       Malbork, ul. Rodła 9
      
       Godziny otwarcia :
      
       Pon – sob 9.00 – 21.00
      
       Nd. 10.00 – 19.00
      
       ---------- Artykuł sponsorowany  -----------------
      

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej