UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Developer Porto 55 dołuje na giełdzie

Elbląg, Kurs akcji Sjaelso
Kurs akcji Sjaelso

Dziesięć dni temu nastąpiło załamanie kursu akcji firmy Sjaelso, duńskiego developera, który budował w Elblągu galerię handlową Porto 55. Właściciele tych akcji obudzili się z portfelem odchudzonym o prawie 70 procent. Przyczyną tak katastrofalnie niskiej wyceny były bardzo  wysokie straty poniesione przez Sjaelso Group w pierwszym półroczu 2011 i związane z tym trudności z dalszym kredytowaniem rozpoczętych projektów.

W związku z kryzysem finansowym jaki dotknął Sjaelso, firma ta nie jest w stanie kontynuować inwestycji rozpoczętych w Polsce w oparciu o własne środki. Wydaje się, że podjęte przez pewien czas wysiłki zmierzające do znalezienia partnerów do tych projektów nie przyniosły efektów. Zarząd spółki Sjaelso zmuszony został do skupienia się na działalności w krajach skandynawskich.
       Banki zgodziły się na przedłużenie kredytowania działalności firmy pod warunkiem sprzedaży rozpoczętych w Polsce projektów.
       Ponieważ dokończenie inwestycji w Polsce nie jest już możliwe, Sjaelso musi się liczyć ze stratą w wysokości 250 milionów duńskich koron (ok. 137 mln złotych).
       Problemy Sjaelso widoczne były od kilku tygodni gołym okiem na budowie galerii Porto 55 w centrum Elbląga. Prace postępowały bardzo niemrawo, a po wielkim placu krzątało się najwyżej kilku robotników budowlanych. Mimo to, zarówno rzecznik firmy Sjaelso, jak i Urzędu Miasta zapewniał nas, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A miało być tak pięknie. .. .
 • ELBLĄG. .. nieczynne do odwołania. I jak zwykle w Elblągu, zawsze dupa z tyłu.
 • bądźmy dobrej myśli, skoro fiirma rzekomo pod upada to bedzie sprzedawac te budowe dużo taniej, to na juz zaczety projekt za niższą kasę, zaraz się powinen ktoś znaleść; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tedi1992(2011-08-27)
 • O szok ile im kasy wyparowało w tak krótkim czasie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jasność niezalogowany(2011-08-27)
 • Mam POmysła !Skoro PORTO 55 nie bedzie niech postarają się kupcy z gildii, z ELZAMowskiej hali, nasze elblaskie firmy, niech dokonczą inwestycje. oze i obiekt powstałby mniejszy, ale. .. mielibyśmy pierwsze w Polsce Polskie Centrum Handlowe. Bo te wszystkie markety, centra handlowe jakie znamy tylko wyprowadzają kapitał z Polski. Co Wy na to ?A tak to kasa zostanie we Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek PJN(2011-08-27)
 • Tylko kościół, nic innego tam nie możne powstać !!
 • Florek weź ty się lepiej za ogrodnictwo - i na tych trawnikach co ci stoją w gardle sadź swoich krewnych - tyż buraki a nie zajmuj się tym na czym się nie znasz.
 • zapewne wszystkiemu winne jest PO.
 • Postawic tabliczki przy wjazdach do Elblaga "Nieczynne do odwołania. Dotyczy obszaru całego miasta"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  analityk(2011-08-27)
 • Pomyślcie tylko. Kupcy z gildi, z hali elzamu powinniście wykupić ten plac przy Nowowiejskiej, dokończyć inwestycje. Stać was na to!Postawicie nasze elbląskie centrum handlowe. Pozwolicie by kapitał wyciekał za granicę?To byłoby pierwsze w Polsce Polskie Centrum Handlowe "ŻUŁAWY". No, chyba, że nie dorośliście do tej inwestycji i dalej wolicie handlować byle jak, byle gdzie i byle czym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek PJN(2011-08-27)
 • florek ty jednak masz n. a. s. r. a. n. e!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gwintoff(2011-08-27)
 • Florek masz absolutna rację. Ale w tym elblaskim towarzystwie nikt nie widzi potrzeby wspólnego inwestowania na większą skale. Najlepsze sa boksy po 10 m2.To jest szczyt marzeń.
Reklama