UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dni Warmii i Mazur w obwodzie kaliningradzkim

Od 25 do 27 kwietnia w Kaliningradzie i Czerniachowsku będę odbywać się spotkania samorządowców i przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego z rosyjskimi partnerami. Program uzupełnią wydarzenia kulturalne, m.in. koncert zespołu Enej oraz spektakl Teatru im. A. Sewruka.

– Tegoroczne Dni Warmii i Mazur mają szeroki program. Planujemy spotkania z władzami obwodu kaliningradzkiego, a głównym tematem będą relacje gospodarcze. W piątek odbędzie się konferencja z udziałem kilkudziesięciu przedsiębiorców z naszego regionu oraz z obwodu. Mam nadzieję, że zakończy się ona pomyślnie i uda się nawiązać firmom współpracę gospodarczą – zapowiada marszałek województwa Jacek Protas. – Już teraz wiodącym kierunkiem polskich eksporterów poza Moskwą i obwodem moskiewskim jest właśnie obwód kaliningradzki, do którego trafia 12,4 proc. polskiego eksportu do Rosji. Dalsza współpraca i promocja gospodarcza powinna zatem przynieść korzyści obu regionom.
       Dni Warmii i Mazur rozpoczęły się dziś wernisażem prac poplenerowych „Grunwald-Art”. Również dziś zagra dla rosyjskiej publiczności olsztyński zespół Enej. Kolejne dni wypełnią oficjalne spotkania marszałka z Gubernatorem Obwodu Kaliningradzkiego oraz konferencja gospodarcza współorganizowana przez niedawno powstałe Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów oraz ośrodek Enterprise Europe Network, działający przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
       Przedstawiciele województwa warmińsko-mazurskie oraz obwodu kaliningradzkiego podpiszą również po spotkaniu w piątek protokół uzgodnień, w którym zobowiążą się, że przygotują dokumenty określające warunki brzegowe kolejowego transportu pasażerskiego z Kaliningradu do Braniewa oraz innych stacji w regionie. Oznacza to lepszą komunikację kolejową pomiędzy regionami.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • a jonas swoje. .. .. miałeś się wyprowadzić :)
  • Usunęli moją wypowiedź, więc powtórzę ją z pamięci: "warmia i mazury, warmia i mazury. .. bla, bla, bla. .. bleeeeeh". Mniej więcej tak. Kto mi odpowie co było w niej takiego "godnego" usunięcia? Pzdr.
  • a jacy przedsiębiorcy zostali zaproszeni, jakoś w Elblągu była o tym cisza i co robi nasze biuro marszałkowskie
  • Takie imprezy jak "Dni Warmii i Mazur", "Dnie i Noce Kaliningradu" dawno zatraciły znaczenie gospodarcze bo przedsiębiorcy po obu stronach zbierają potrzebne informacje, nawiązują kontakty i prowadzą bieżącą korespondencję przy pomocy internetu i "specjalnych wysłanników". Organizowane znacznym nakładem środków "Dni" służą jedynie podtrzymaniu dobrego samopoczucia urzędników z postkomunistycznych struktur administracji samorządowej i dają szanse zarobić parę groszy ludziom zatrudnionym w PIONIE KULTURY, jak to się kiedyś nazywało. Hero.
Reklama