UWAGA!

Do mocno odnowionej szkoły pójdą w listopadzie

 
Elbląg, Jeszcze tylko "kosmetyczne" poprawki i uczniowie Gimnazjum nr 5 będą mogli wrócić do budynku
Jeszcze tylko "kosmetyczne" poprawki i uczniowie Gimnazjum nr 5 będą mogli wrócić do budynku (fot. arch. WS)

Zarówno jedni, jak i drudzy czekają na szkołę, która będzie mocno odmieniona. Uczniowie dwóch elbląskich placówek – Gimnazjum nr 5 oraz nr 9 – muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, bowiem obie szkoły są wciąż w remoncie.

Oba budynki łączy jedno – powstały jeszcze przed wojną. Oba wymagały również gruntownego remontu, który zapewniono w ramach programu „Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Elblągu”, wspieranego przez fundusze unijne.
       O ile gimnazjaliści z „piątki” naukę rozpoczęli wraz z pierwszym dzwonkiem to ich koledzy z Gimnazjum nr 9 rok szkolny zaczęli dokładnie tydzień później, 9 września.
       W przypadku placówki przy ul. Agrykola miasto ogłosiło przetarg na wykonanie robót wykończeniowych. Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego oferty będą przyjmowane do 19 września, pod koniec tego miesiąca prawdopodobnie rozpoczną się roboty. Planowany termin zakończenia robót to 25 października.
       – Mam nadzieję, że młodzież i rodzice to zaakceptują, że te dwa miesiące jeszcze wytrzymają – mówił Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga pod koniec sierpnia. – Była obietnica, choć nie my ją składaliśmy, że 1 września gimnazjum ruszy, ale po naszej wizycie stwierdzamy, że nie można wpuścić młodzieży do takich warunków. Do zrobienia pozostało jeszcze przede wszystkim malowanie korytarzy, klas, drzwi, wejścia, uporządkowanie otoczenia wokół budynku. Sale sportowe są już odnowione.
       Do tego czasu gimnazjaliści będą się uczyć w budynku przy ul. Saperów.
       Natomiast w Gimnazjum nr 9 lekcje odbywają się na miejscu, niemniej tylko w wyremontowanej części – prace budowlane wciąż trwają na parterze i w zachodnim skrzydle budynku. Przewidywany termin zakończenia remontu to październik br.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama