UWAGA!

Dodatkowe pieniądze dla szpitala wojewódzkiego

 Elbląg, Dodatkowe pieniądze dla szpitala wojewódzkiego

Zarząd Województwa podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu na realizację projektu pn. „Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią”. Koszt inwestycji wynosi 57 450 235,29 złotych, z czego 39 482 870,10 złotych pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007-2013.

- Pierwotne dofinansowanie dla tej inwestycji wynosiło 59,41procent. Dzięki uzyskanym oszczędnościom udało się zwiększyć tę kwotę do maksymalnego poziomu dofinansowania projektu, czyli 75, 56 procent. Cieszę się, że dodatkowe fundusze trafiły do Elbląga, dzięki czemu zmniejszeniu ulegnie wkład własny szpitala. To bardzo ważna inwestycja. Jej realizacja przyczyni się do poprawy komfortu pacjentów oraz dostępności usług medycznych w naszym regionie, dlatego jestem przekonany, że to bardzo dobra decyzja” – podkreśla Witold Wróblewski, członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
       Pacjenci z nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią będą korzystać za dwa lata.
      
      
Joanna Urbaniak

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie wiem czy to możliwe, ale te pieniążki można teraz przesunąć na budowę drogi 503
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Taki jakis tam(2011-09-27)
 • Głosujcie na PełO, to przecież ich zasługa i Pani Dyrektor!
 • Pytanie:PO cichu mówią ludzie, że szpital wojewódzki będzie sprywatyzowany, gdy Gelertowa myknie na posła. Już elektrycy nie mają dostępu do stacji trafo. A gdy coś nawali, podczas operacji, jak naprawią, gdy im zabrano klucze do pomieszczeń technicznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wiem...(2011-09-27)
 • szpital się modernizuje a służba zdrowia w powijakach. .. oddział rehabilitacyjny. .nie wiadomo działa nie działa ?ja od czerwca mam kilka skierowań na rehabilitacje i nie ma zapisów od pół roku. .. co z moimi pieniedzmi które zbierałam na fundusz zdrowia przez 30 lat?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mirabelka(2011-09-27)
 • a kiedy zostanie powiekszony parking? przeciez tam od rana nie ma gdzie postawic samochodu. .. Moze czas by pracownicy stawiali samochody gdzies indziej?
 • parking sprzedano firmie skupującej samochody - patrzysz i widzisz!
 • do a-cha: nie dość że nie powiększyli parkingu (np. na skarpie porośniętej trawą) to jeszcze nazwozili głazów i powbijali słupki - jak będziesz otwierał drzwi to na pewno o nie zawadzisz, a tak w ogóle kto by się przejmował schorowanym pacjentem, że nie ma gdzie zaparkować - zaraz wskażą np najbliższy parking. .. przy cmentarzu. A w miejskim na Żeromskiego jeszcze lepiej - oddali parking przy szpitalu pod budowę domków i kasują za każdy wjazd na teren szpitala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przyjazny szpital(2011-09-27)
 • omg chyba jakas kpina
 • Jest to najlepszy szpital w naszym mieście! Brawa dla dyrektor pani Gelert
 • parking bedzie powiekszony i przybedzie miejsc do parkowania. .. postawia nowe parkometry. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PARKOMAT(2011-09-27)
 • Wiem że od 14 lat kieruje tym szpitalem Pani Gelert i to Pani dyrektor podpisywała stosowne dokumenty o rozbudowie i dofinansowaniu inwestycji. .. Co do parkingu jest to duży problem nie tylko pacjentów ale i samej Pani dyrektor. Jako największy zakład pracy w naszym mieście nie posiada wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla pracowników oraz pacjentów. Z pewnością należy oddzielić miejsca postojowe dla pracowników oraz pacjentów. Może ogłosimy plebiscyt na najlepszy pomysł jak zażegnać problem z parkowaniem wokół szpitala. Proszę o wasze pomysły. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  inicjator(2011-09-27)
 • Parkomat jest pewnym rozwiązaniem, ponieważ spowoduje że pracownicy nie będą parkowali swoich aut przed głównym wejściem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  inicjator(2011-09-27)
Reklama