UWAGA!

Dodatkowe pieniądze na przejścia graniczne

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych i administracji o dofinansowanie, z rezerw celowych budżetu państwa, inwestycji na przejściach granicznych. Łączna kwota dofinansowania to ponad 4,5 mln złotych.

Wojewoda wnioskuje o 3,5 mln zł na bieżące utrzymanie przejść: czterech drogowych, trzech kolejowych i dwóch morskich. Z 3,5 mln zł 1,1 mln zostałoby przeznaczonych na zakup oleju opałowego, 1 mln zł na zakup energii elektrycznej, a pozostała kwota to m.in. przeglądy obiektów, konserwację sprzętu i urządzeń, odzież ochronną, środki czystości, materiały budowlane i biurowe itp.
       Kolejny wniosek dotyczy 806 tys. zł na modernizację przejścia w Grzechotkach oraz 250 tys. zł na wyposażenie przejścia w Gronowie. 806 tys. zł jest przeznaczonych na wykonanie ogrodzenia i wydzielenie kierunków ruchu oraz przebudowę dwóch obiektów na terenie przejścia w Grzechotkach, natomiast 250 tys. zł potrzeba na zakup wyposażenia, sprzętu komputerowego oraz sprzętu niezbędnego do odpraw granicznych na przejściu w Gronowie.
      
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama