UWAGA!

Droga ekspresowa Elbląg – Pasłęk gotowa

2011-07-29
Aktualizowany 2011-07-31 10:06
 
Elbląg, Droga ekspresowa Elbląg – Pasłęk gotowa
fot. AD

W czwartek 28 lipca w godzinach wieczornych udostępniono do ruchu drugą jezdnię drogi ekspresowej S-7 na odcinku Elbląg – Pasłęk. Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2008 roku i kosztowały 662 miliony złotych. Inwestycja została dofinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja polegała na budowie ponad 14-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej o przekroju poprzecznym 2x2 od węzła „Elbląg Wschód” do miejscowości Pasłęk (węzeł „Pasłęk Północ”). Prace prowadzone były na większości trasy poza istniejącą drogą.
       W ramach kontraktu zbudowano drogę ekspresową S7 Elbląg-Olsztynek na odcinku Elbląg-Kalsk, rozbudowano węzeł drogowy Raczki na skrzyżowaniu dróg S7 i 22, a także zbudowano drogę dojazdową do pól wzdłuż drogi krajowej nr 7 od ul. Żuławskiej do ulicy Nizinnej w Elblągu.
       Ponadto wybudowano: trzy wiadukty drogowe nad liniami kolejowymi, sześć wiaduktów drogowych na drogą S7, dwa przejazdy gospodarcze pod drogą S7, trzy mosty w ciągu drogi S7, dwa mosty w ciągu dróg bocznych, 123 przepusty pod drogą S7 i drogami bocznymi oraz dwa węzły drogowe typu przymostowego - „Bogaczewo” i „Pasłęk Północ”. Zbudowano również przejścia dla zwierząt niezbędne dla bezpiecznej migracji zwierzyny.
       Oddanie do ruchu głównej trasy S-7 nie oznacza jednak zakończenia prac. Jak informuje olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, roboty drogowe będą trwały do jesieni, ponieważ kontrakt obejmuje również remont starej „siódemki”. Po wybudowaniu drogi ekspresowej, dotychczasowa droga krajowa nr 7 staje się drogą lokalną. Zanim jednak trafi do samorządów, zostanie wyremontowana.
       Końcowy odbiór całej inwestycji nastąpi jesienią, po zakończeniu wszystkich robót.
       Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Eurovia Polska S.A., Eurovia Verkehrsbau Union GmbH, Warbud S.A., PU-T „Ol-Trans” oraz Drogomex Sp. z o.o.
      
       Zobacz jak wyglądała budowa drogi.
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a do Gdańska dalej tą zapiziałą ruderą sie tłuc
 • Dla mnie BOMBA! Wczoraj zalapalem się bezposrednio po otwarciu fajnie się jedzie ale niestety są nierówności.
 • fajnie! mam nadzieję, że teraz będzie bezpieczniej na tym odcinku :)
 • Nierówności jakby jechało się po jakimś szutrze. Jak im się to udało? Nasze najnowsze rondo z ładnymi łukami nie ma takich cudów.
 • faktycznie coś tej nawierzchnii jest nie tak. ..
 • Nasze samochody nie są przystosowane do prostych dróg dlatego zbudowali od razu nierówną
 • Nowy odcinek "siódemki" pomiedzy Elblągiem a Pasłękiem na całej długosci został pozbawiony ruchu lokalnego. Dla pojazdów miejscowych i maszyn rolniczych po lewej i prawej stronie wybudowano drogi lokalne. Wybudowana wcześniej obwodnica Elbląga do dzisiaj dróg lokalnych nie posiada. Gdy sięgam pamięcią wstecz, przypominam że w trakcie budowy publikatory informowały o częstych wizytach pana prezydenta S. w stolicy. Celem tych wizyt było zachowanie jak największej ilości wjazdów i zjazdów z "siódemki" do Elblaga i maksymalne wykorzystanie obwodnicy jako drogi miejskiej. Efektem są liczne kolizje, szczególnie na skrzyzowaniu z ul. Żuławską i ul. Nowodworską.
 • Wczoraj jadąc z Olsztyna przez Stare Jabłonki przejechałem "siódemką" odcinek z Ostródy do Elbląga. Na Euro 2012 na pewno ten odcinek nie będzie gotowy. Ale nowa "siódemka" jest po prostu odlotowa. Piękna droga na przepięknej warmińsko-mazurskiej ziemi.
 • Na odcinku pomiędzy Pasłękiem a Elblągiem nowa "siódemka" posiada po obu stronach drogi lokalne dla ruchu lokalnego i maszyn rolniczych. Wybudowana wcześniej obwodnica Elbląga do dzisiaj takich dróg niestety nie posiada. Przypominam, że w czasie budowy obwodnicy pan prezydent S. wielokrotnie jeżdził do Warszawy aby walczyć o zachowanie jak największej ilości wjazdów i zjazdów z obwodnicy i maksymalnie włączyć obwodnicę do ruchu miejscowego. Efektem są liczne kolizje zwłaszcza na skrzyżowaniu z ul. Żuławską i ul. Nowodworską. Na szczęście nie udało się zrobić skrzyżowania z ul. Malborską i ul. Dębową o co dbający o sympatię elektoratu prezydeny zabiegał. O ile mnie pamięć nie myli ?
 • Moje oczekiwania wobec elbląskiej klasy politycznej są proste i konkretne. Zainicjowaćwydobywanie piasku z dna Zalewu Wiślanego i usypać nasyp na nowy odcinek "siódemki" pomiędzy Elblągiem a Gdańskiem. Przepiękna Warmia chociaż w ziemie piaszczyste bogata aktualnie nie nadąża z pozyskiwaniem materiału do budowy dróg. A transport kruszywa coraz droższy.
 • Hero, nie pisz już, bo co wpis to jeb. .. Gdzie człowieku masz piaski na Warmii ? A droga nr 7 to na Warmii, Mazurach, czy w rozkroku? Podpowiadam, że nie na Warmii.
 • Hero chłopaku piasek z dna Zalewu nadaje się tylko do twojej piaskownicy a i tak babki z niego marne:)
Reklama