UWAGA!

Droga na razie tymczasowa

 Elbląg, Tu kończy się al. Jana Pawła II, miasto chce ją przedłużyć o ponad pół kilometra
Tu kończy się al. Jana Pawła II, miasto chce ją przedłużyć o ponad pół kilometra (fot.Michał Skroboszewski)

Na Modrzewinie ma powstać osiedle domków jednorodzinnych. Na razie ratusz ogłosił przetarg na budowę drogi tymczasowej, która będzie przedłużeniem al. Jana Pawła II.

Ratusz ogłosił przetarg na przedłużenie al. Jana Pawła II. Nowa droga o długości 549 metrów będzie wybudowana z betonowych płyt. Droga ma mieć szerokość sześciu metrów oraz półmetrowe pobocza. W ten sposób tymczasowo zabezpieczony zostanie dojazd do działek kupionych przez firmę z Ostródy. Ekobud zapłacił 15,5 mln zł za 7,5 hektara i chce tu zbudować osiedle domków jednorodzinnych.

Właściwa droga dojazdowa powstanie, kiedy budowa osiedla będzie zbliżać się ku końcowi. Inwestor z Ostródy będzie partycypował w kosztach jej budowy. Dodajmy, że budowa osiedla musi się rozpocząć najpóźniej do końca 2026 roku i zakończyć cztery lata później - takie były warunki przetargu, w którym sprzedane wspomniane działki. Jak się dowiedzieliśmy, inwestor nie złożył jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę osiedla.

Zadanie (budowa drogi tymczasowej) zostanie sfinansowane ze środków własnych miasta. Wykonawca będzie miał trzy miesiące od przekazania terenu budowy na wykonanie inwestycji. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana podstawie ceny (60 proc.) i okresu gwarancji (40 proc.). Oferty w przetargu można składać do 10 maja. Wówczas też dowiemy się, jaką cenę na wykonanie drogi żądają potencjalni wykonawcy.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Miłego wąchania smrodów z ZUO. Do tego dookoła zakłady istniejące i w przyszłości będą budowane na Modrzewinie, Tiry itd. Elbląg to jednak stan umysłu.
 • Tak. Ci co się wprowadzą do tych domków to potem będą strajkować, że im śmierdzi/jest głośno. Podstawa przy zakupie nieruchomości to dowiedzieć się gdzie się dokładnie zamieszka i jakie będą warunki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  13
  Kkkkk1(2022-04-22)
 • A wróbelek nie chce już tam cebuli sadzic???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  11
  ZdzichuMarynarz(2022-04-22)
 • Elbląg chce popełnić ten sam błąd co Gdańsk? Osiedle na Modrzewinie będzie jak gdańskie Szadółki. Tylko się wprowadzą do nowych domów i zacznie się pisanie petycji i protesty przeciwko wysypisku.
 • Podobno maski gazowe na wyposazeniu kazdego domku w gratisie maja byc.
 • Współczuję przyszłym lokatorom. Teraz jest OK bo zimno i nic nie czuć, ale gdy przyjdą upały i mocniej zawieje, to czuć tam taki fetor z wysypiska, że aż się człowiekowi słabo robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  16
  aaaa61584(2022-04-22)
 • nic nie śmierdzi malkontenci
 • mają opóźniony zapłon że wszystkim, gdy był hossa budowlana zero inicjatywy aby ludzi młodych zatrzymać w mieście poprzez tanie działki, teraz gdy rynek się wali na łeb władza postanowiła sprzedawać działki, kompletnie nie można zrozumieć tych działań bo wręcz albo analfabetyzm ekonomiczno- demograficzny albo celowe, tylko jak celowe działanie to jeszcze gorzej, tak czy siak EB jest miastem wymierającym mentalnie i ludnosciowo
 • Śmierdzi trollom. Im zawsze wszystko śmierdzi.
 • Tyle razy ile byłam na spacerze albo rowerem na Modrzewinie, to nie czułam żadnego smrodu Uważam, że to super miejsce na dom
 • Miasto sprzedało działkę na odludziu, do której zbudowanie infrastruktury i jej utrzymanie pochłonie więcej środków niż zysk ze sprzedaży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  12
  Adf22(2022-04-22)
 • Ani pandemia, ani wojna w Ukrainie, ani inflacja związana oczywiście z galopującym wzrostem cen, a nawet ciągle wzrastające oprocentowania kredytów nie zmniejszyły liczby dyżurnych malkontentów elbląskich, wciąż niezadowolonych z jakichkolwiek działań w mieście. Nadal im wszystko źle się kojarzy i budzi sprzeciw. Wydaje mi się, że ich postawy nie zmieniłoby nawet zesłanie tych osób na Florydę czy na Mauritius
Reklama