UWAGA!

Duńska soja w elbląskim porcie

 Elbląg, Duńska soja w elbląskim porcie
(fot. nadesłane)

Po raz pierwszy od wielu lat, do elbląskiego portu zawinęła towarowa barka. Po przestoju spowodowanym zamknięciem swobodnej żeglugi i transportu towarów z Obwodu Kaliningradzkiego, 9 września do Elbląga przypłynęła śruta sojowa z Danii.

Spedytorem towaru była duńska firma Scanmills A/S we współpracy z partnerem rosyjskim "Sodrużestwo". Odbiorcą soi jest polska firma "Glenport". Polski przedsiębiorca, we współdziałaniu z Zarządem Portu Morskiego Elbląg, planuje dalszy rozwój handlowej działalności z rosyjskim kontrahentem. W celu pogłębienia współpracy i zwiększenia ilości transportu towaru, Zarząd Portu przygotowuje wystąpienie do Ministerstwa Rolnictwa z wnioskiem o utworzenie w Elblągu Placówki Granicznego Inspektora Weterynarii. Taka placówka w ogromnym stopniu przyczyni się do rozwoju elbląskiego portu, ułatwiając odprawy produktów rolnych.
      
Arkadiusz Zgliński, Dyrektor Spółki Zarząd Portu Morskiego Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "Po raz pierwszy od wielu lat, do elbląskiego portu zawinęła towarowa barka. " Nie żebym się czepiał ale w ostatnim czasie już parę jednostek towarowych do naszego portu zawitało. Z mostu "unii" wyglądały całkiem podobnie.
 • Żeby tak odprawiali towary które wyprodukują nasi na naszych ziemiach a nie to sojowe badziewie soje juz zaczynają dawać do wszystkiego ble. A jak by tak sprawdził powiązania tej firmy ciekawe do kogo byśmy zaszli :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nasza szkapa(2010-09-15)
 • Na pewno prezydent maczał w tym palce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niepodPiS(2010-09-15)
 • A barki z węglem wpływające do portu w sumie co tydzień to skąd płynęły? Z Tolkmicka? A Barki z cementem to gdzie wypływały? Do Braniewa? Pisząc artykuł wypadałoby wiedzieć trochę więcej na ten temat. Poza tym ta śruta sojowa nie płynie z Danii tylko ze znacznie odleglejszego kraju, ale o tym autor też oczywiście nie wiedział; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  widzący(2010-09-15)
 • Cicho burki! Barka jedzie dalej!
 • Gratulacje dla pana Arka Zglińskiego dyrektorskiego stanowiska !!!!!
 • ten doniosłe wydarzenie to, bez wątpienia, zasługa nowej dyrekcji :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zfilcu(2010-09-15)
 • to wina Tuska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  błaszczak(2010-09-15)
 • Walczyć!!!!
 • Sama soja pochodzi najprawdopodobniej z Ameryki Pd, ale śruta to najprawdopodobniej już z fabryki z Rosji. Taka barka nie może wpłynąć na Morze Bałtyckie, bo istnieje ryzyko zamoczenia towaru i zatonięcia więc to nie może być duński towar. Barka mogła wpłynąć do Elbląga z Kaliningradu. Zresztą gdyby towar był duński to odprawa weterynaryjna nie jest potrzebna. Coś tam napisano, chciano się pochwalić, ale tekst zawiera dużo wyraźnych błędów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  paszowiec(2010-09-15)
 • Towar jest z Argentyny via Dania, a następnie przeładunek na wolnym obszarze celnym w Kaliningradzie. Weterynarz był, ponieważ nastąpiła z jego strony nadinterpretacja przepisów oraz nieznajomość dokumentacji w transporcie międzynarodowym. Śruta jest dla zwierząt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  olewator(2010-09-15)
 • Pewnie dlatego, że towar został dopuszczony do obrotu w Danii, czyli w Unii, ale niedouczony weterynarz stwierdził, że dla niego to soja płynie z kraju trzeciego, a jeśli był przeładunek na wolnym obrzasze celnym to teoretycznie w Rosji go nie było. Tylko tranzyt przez ich wody.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  paszownik(2010-09-15)
Reklama