UWAGA!

Dyskusje o strefie

Prezydent Elbląga Henryk Słonina zorganizował spotkanie dotyczące wypracowania stanowiska w sprawie lokalizacji terenów proponowanych przez miasto do włączenia do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prezydent Słonina stwierdził, iż lokalizacja Warmińsko-Mazurskie SSE na obszarze dzielnicy Modrzewina Południe jest bardzo atrakcyjna dla przyszłych inwestorów oraz zgodna z kierunkiem rozwoju Elbląga.
     Na spotkaniu został podany szacunkowy koszt uzbrojenia tego terenu, który jak ocenia się wyniesie 8 mln 750 tys. złotych. Uzbrojnie poległałoby m.in. na doprowadzeniu wodociągu, infrastruktury odprowadzania ścieków komunalnych, wód opadowych, wybudowaniu
     dróg dojazdowych oraz częściowej partycypacji w podłączeniu sieci energetycznej.
     Z wstępnych ustaleń z prezesem strefy wynika, iż teren Modrzewiny (28 ha) mógłby być przekazany przez miasto w formie aportu do strefy, a uzbrajanie terenu może być kontynuowane systematycznie tj. po pozyskaniu pierwszych inwestorów środki uzyskane ze sprzedaży gruntu byłyby przeznaczane na dalsze uzbrajanie terenu w media.
     - Mając na uwadze tworzenie nowych miejsc pracy oraz obniżanie bezrobocia, co przyczyni się do ożywienia gospodarczego miasta i regionu, ponownie argumentowano włączenie do SSE terenu zabudowanego położonego w Elblągu przy ul. Stoczniowej - informuje rzecznik elbląskiego UM Artur Zieliński.
     Największym atutem tego terenu jest fakt uzbrojenia terenów we wszystkie media o wystarczającej mocy i przepustowości. Ostateczną decyzję o włączeniu do specjalnych stref ekonomicznych podejmie Rada Ministrów.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Niech lepiej przejda do dzialania, a nie dyskutują...
 • Czerwona władzo Elbląga. Dość pieprzenia. Do roboty.
 • Szanowni Państwo to, że mamy strefę ekonomiczną (to nie jest jeszcze takie pewne, Trzcińsko-Bagienne czycha!!!) niczego jeszcze nie rozwiązuje. Kochani co w ramach tej strefy możemy zaoferować potencjalnym inwestorom???? To jest istota przedsięwzięcia. Sam uzbrojony teren w medja i ładne widoczki wkoło - jest tego pełno w Polsce. Władze skrzętnie ukrywają swoje dyspozycje i projekty wobec tych obszarów (oczywiscie pod warunkiem, że one są),a przecież będzie im łatwiej czynić to z wydatną pomocą wtajemniczonych tubylców. Przyznam, że nie rozumiem tego postepowania, chyba , że nadal działamy w intencji "jedynie słusznej drogi" - jednakowóż, nie sadzę by kiedykolwiek takowa była. Chętny do pomocy. Aborygen Miejscowy - Wojciech Pawlak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciech Pawlak -Aborygen M(2001-03-15)
 • Wszystko pięknie ale jakie będą tego wymierne efekty. Zmniejszenie bezrobocia? - to działanie długofalowe. Na tym etapie trzeba myśleć głównie u nie zwiększaniu i tak dużego bezrobocia i jak zapewnić byt tym co już utracili pracę i w najbliższym czasie nie mają szans na jej zdobycie w Elblągu i okolicach b. miasta wojewódzkiego. Czy jest konkretny i realny program w tym zakresie. Sama strefa nic nie rozwiąże. Urodziłem się w Elblągu i chciałbym aby moje dzieci wiązały swoją przyszłość z tym miastem. Co z obietnicami Rządu i Wojewody Babalskiego? Most na rz. Elbląg, Port, "berlinka" , supermarkety, ogrody Świerczewskiego .... Kto gdzie i kiedy? Czas na udzielenie odpowiedzi na te pytania. Elbląg moim zdanniem umiera - tak jak większość byłych miast wojewódzkich. Co przyciągnie inwestorów zagranicznych i krajowych do Elbląga? Czas na sporządzenie zestawienia o plusach i minusach Elbląga. Proponuję aby zasięgnąć opinii mieszkańców Elbląga na ten temat. Gierki i własne ambicje "polityków" - celowo w cudzysłowie - nie związanych emocjonalnie z miastem tylko szkodzą. Pozdrowienia - prawie nieboszczyk .
 • Kocham swoje misto - czy Wy też?
 • Kocham jego mieszkańców, bo chojnie na tacę dają i możemy 3 kamienice na Starówce wybudować. Koszt jednej ok. 4 miliony złotych. 120.000 Elblążan x 28% wiernych = 33.600 x 30% czynnych zawodowo = 10 tysięcy - 27% bezrobotnych = 7.350 osób! I to oni złożyli się po 1.632 zł abyśmy mogli wybudować te kamienice przy kościele św. Mikołaja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Parafianin Antoni Zaborowski(2001-03-17)
Reklama