UWAGA!

Działki przy Chrobrego na sprzedaż

 Elbląg, Działki przy Chrobrego na sprzedaż
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Czy miasto znajdzie dewelopera, który będzie zainteresowany kupnem kompleksu działek przy ul. Chrobrego? Na przetarg wystawiono właśnie 12 nieruchomości, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną, wartych w sumie prawie 1,5 miliona złotych plus VAT.

Pierwszą próbę sprzedaży działek w obrębie ulic: Chrobrego, Kruczej i Sokolej miasto podjęło w ubiegłym roku, ale bez skutku. Teraz procedura przetargowa prowadzona jest od początku, a z zapisów oferty usunięto obowiązek budowy przez potencjalnego nabywcę budowy utwardzonej nawierzchni ulicy Żurawiej, co zwiększało koszty inwestycji o ponad 2 miliony złotych.

Przetarg na sprzedaż 12 działek znajdujących się przy ul. Chrobrego, Kruczej i Sokolej, o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m kw., odbędzie się w ratuszu 17 sierpnia. Cena wywoławcza tego kompleksu to 1 milion 454 tys. złotych (plus VAT). Działki są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, w ich pobliżu przebiegają media komunalne, ale nabywcę czekają też inne dodatkowe wydatki.

 

- Warunkiem niezbędnym dla możliwości rozpoczęcia przez Nabywcę realizacji inwestycji jest doprowadzenie własnym staraniem i na własny koszt, w porozumieniu i we współpracy z EPWiK, sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompownią ścieków na tym terenie. Szacunkowy koszt tego zadania może wynieść około 1,1 mln złotych” - czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2023 roku i jej zakończenia do końca 2025 r. co najmniej w stanie surowym zamkniętym.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciekawa cena. I nakaz budowania. Chyba wole Krasny Las albo Łecze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  7
  Lopez(2020-06-17)
 • Miejsce na domek idealne, ale warunki w przetargu nie jednego wystraszą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  2
  Ploterek(2020-06-17)
 • Tak z ciekawości to ile wtedy będzie tam dom kosztował jak na sam początek trzeba trzy banki wyłożyć a gdzie jeszcze domy zbudować Naprawdę trzeba mieć pracę w urzędzie miasta żeby se pozwoli
 • chorzy ludzie, 250 tys zł na start, budowa powiedzmy 500 tys to mamy już 750 tys plus zysk dla dewelopera okolo 20 procent od tej ceny czyli domek szacujemy na okrągłą bańkę :))), . .. ci trzeba mieć w głowie aby za tyle kupić sobie dom na klatkowej dzialce w dziurze o nazwie Elbląg
 • Juz dziadki w komentarzach narzekają. .. że źle się dzieje, bo miasto się rozrasta. Słuchajcie Wy staruchy, miasto jest dla rozwoju, a nie dla Waszych komunistycznych poglądow. Elblag musi mieć 200tys mieszkańców!
 • Nabywca nieruchomosci bedzie zobowiazany w terminie. .. bla bla bla a do czego Wy jestescie zobowiazani wielmozne panstwo z ratusza - sprzedsjecie dzialki nie przygotowane bez pradu, wody, kanalizy no I co najistotniejsze bez drog dojazdowych. Mieszkam dosc dlug na zachodzie I zbudowalem juz dwa domy, wiem jak dzialki przygotawane sa do dprzedazy. jes li tego nie ogarniacie to wypadalo by zainteresowac sie jak to robia po sasiedzku w Szwecji Niemczech czy we Francji tam najpierw robi sie przylacza- wode, energie I kanalize no I oczywiscie drogi dojazdowe I dopiero potem wystawia sie na sprzedaz, Wy robicie to wszystko w odwrotnym kierunku, potegujac koszty budowy tych domow, ale co ja bede Was szkolil jak jestescie juz przed emerytura I odporni na wiedze. Poczekam jeszcze troche az dzialki beda przygotowame jak wszedzie gdzie zarzadzaja nimi normalni ludzie, ktorzy wiedza co robia I wtedy kupie sobie dzialke pod budowe. Jak na razie to tragedia panowie urzednicy, wydaje Wam sie, ze rzadzicie, ale plakac sie chce jak sie patrzy na te rzady. Tyle razy o tym pisalem - nie wiesz jak - podpatrz jak robia to ci po sasiedzku u nich kapitalizm trwa troche dluzej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  36
  4
  Insttuktor Maliniak(2020-06-17)
 • @Kjh - Sam jesteś dziurą.
 • już lecem kupywać już pendzem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  inwestor apartampent villa(2020-06-17)
 • @Zielarski - *sobie, naucz się pisać
 • nie napinaj się bo ci guma w majtach strzeli, dziura i tyle, zaakceptuj to, z czym chcesz porównac Elbląg? to zdrgradowana demograficznie dziura, wielki dom spokojnej starości z obsługą
 • Czyli nie ma tam nic oprócz trawy, gdyby tam można było postawić bloki mieszkalne to można by się było pokusić. A tak, wątpliwa inwestycja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Kryśka 123 głosy .(2020-06-17)
 • Kiedy byłem małym chłopcem ojciec mówił mi, że na tych ziemiach, też i w Elblągu, nie należy robić nic, bo Niemcy tu powrócą. I to zostało w świadomości elblążan do dzisiaj, tylko nie chodzi już o Niemców, ale tak w ogóle. Bo przecież Elbląg to nie Nowy Jork, Paryż czy Londyn, więc nic nie warto. Najlepiej biadolić i jak homo eroticus wszystko pie. .. .. ć.
Reklama