UWAGA!

Działki sprzedane, obelisk do przeniesienia

 
Elbląg, Teren przy obelisku Ofiar Sprawy Elbląskiej znalazl nabywcę
Teren przy obelisku Ofiar Sprawy Elbląskiej znalazl nabywcę (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Elbląski deweloper wylicytował dzisiaj w przetargu półhektarowy teren położony u zbiegu ulic Bożego Ciała, Robotniczej i Stoczniowej za 900 tys. zł netto. Co może powstać w tym miejscu?

Dopiero w piątym przetargu znalazł się chętny na kompleks działek położonych u zbiegu ulic Bożego Ciała, Robotniczej i Stoczniowej. Nabywcą okazał się elbląski deweloper – Dragon, który za blisko pół hektara zdecydował się zapłacić 903 450 zł netto.
       Elbląska firma zajmuje się m.in. budową mieszkań. Zgodnie z warunkami przetargu pierwsze prace budowlane muszą się rozpocząć do końca 2024 r., a ich zakończenie jest zaplanowane najpóźniej do końca 2026 r. „Za rozpoczęcie zabudowy uważa się wybudowanie fundamentów, a za zakończenie zabudowy wybudowanie budynków w stanie surowym zamkniętym wraz z elewacjami.” - napisano w ogłoszeniu przetargowym. Ten teren jest przeznaczony pod działalność usługową (m.in. hotelarską, oświatową, rozrywkową, finansową), może jej towarzyszyć działalność gastronomiczna i handlowa.
       Zanim jednak ruszy budowa, konieczne będzie przesunięcie obelisku Ofiar Sprawy Elbląskiej. Pamiątkowy kamień ma być przeniesiony na działkę przy ul. Nowej obok pozostałości miasteczka rowerowego.
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama