[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Działki sprzedane, obelisk do przeniesienia

 
Elbląg, Teren przy obelisku Ofiar Sprawy Elbląskiej znalazl nabywcę
Teren przy obelisku Ofiar Sprawy Elbląskiej znalazl nabywcę (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Elbląski deweloper wylicytował dzisiaj w przetargu półhektarowy teren położony u zbiegu ulic Bożego Ciała, Robotniczej i Stoczniowej za 900 tys. zł netto. Co może powstać w tym miejscu?

Dopiero w piątym przetargu znalazł się chętny na kompleks działek położonych u zbiegu ulic Bożego Ciała, Robotniczej i Stoczniowej. Nabywcą okazał się elbląski deweloper – Dragon, który za blisko pół hektara zdecydował się zapłacić 903 450 zł netto.
       Elbląska firma zajmuje się m.in. budową mieszkań. Zgodnie z warunkami przetargu pierwsze prace budowlane muszą się rozpocząć do końca 2024 r., a ich zakończenie jest zaplanowane najpóźniej do końca 2026 r. „Za rozpoczęcie zabudowy uważa się wybudowanie fundamentów, a za zakończenie zabudowy wybudowanie budynków w stanie surowym zamkniętym wraz z elewacjami.” - napisano w ogłoszeniu przetargowym. Ten teren jest przeznaczony pod działalność usługową (m.in. hotelarską, oświatową, rozrywkową, finansową), może jej towarzyszyć działalność gastronomiczna i handlowa.
       Zanim jednak ruszy budowa, konieczne będzie przesunięcie obelisku Ofiar Sprawy Elbląskiej. Pamiątkowy kamień ma być przeniesiony na działkę przy ul. Nowej obok pozostałości miasteczka rowerowego.
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama