UWAGA!

Działki znalazły kupca

 Elbląg, (zdjęcie z otofortomapy - UM Elbląg)
(zdjęcie z otofortomapy - UM Elbląg)

730 tys. zł netto – za tyle miasto sprzedało dwie działki przy ul. Chrobrego. Są one przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową – inwestycja w stanie surowym wraz z elewacjami ma być zakończona do końca 2026 r.

Obie działki kupiło Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Mirosław Piotrowski z Warszawy. Za działke o powierzchni 951 metrów kw. wylicytowało za 288 tys. zł, działka o powierzchni 938 metrów kw. osiągnęła cenę 442 tys. zł. Warto w tym miejscu przypomnieć, że działki miały cenę wywoławczą odpowiednio 166 tys. zł i 164 tys. zł. Do cen należy doliczyć 23 proc. podatku VAT.

Działki są uzbrojone w media, mają także udział w gruncie przez który w przyszłości będzie przebiegał dojazd do nieruchomości. W sąsiedztwie działek w ostatnim czasie powstało kilka nowych domów jednorodzinnych, sprzedawane grunty też są przeznaczone pod taką zabudowę.

Nabywca powinien rozpocząć budowę do końca 2024 r., dwa lata później powinien być ukończony stan surowy wraz z elewacjami.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niesamowite! Ziemia w miastach drożeje, kapitalisty hajs majo i raźno becalujo, a elbląscy włodarze wyprzedają rodowe srebra i np. pozbywają się dworca Elbląg-Zdrój wraz z całym terenem. Czary jakieś. No kto to mógł przewidzieć?!:)I za ile tam poszedł cały nasz zdrojowy majdan, bo zapomniałem? Czy wiadomo już też może - bo jak akurat pamiętamy, kapitalista-nabywca miał się wtedy grubo zastanowić co z tym nabytkiem zrobić - jakie są efekty ponad 2-letniego już dumania kapitału nad przyszłością tego przejętego od miasta po zaskakująco korzystnej cenie terenu i czy za tymi przemyśleniami pójdą w końcu jakieś ew. konkrety? Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #KolejNadzalewowa, #EgZdroj
 • Widzę że coraz więcej firm zarejestrowanych w Warszawie.
 • A kiedy Ratusz na sprzedaż?
 • @lubie.kefir - Przypomnij za ile sprzedali.
 • "Sprzeciw na nic się zdał. Budynek byłego dworca Elbląg-Zdrój wraz z terenem o powierzchni 1,4 tys. m kw. został dziś (16 grudnia)zlicytowany za 610 tys. zł. Miastu już za pierwszym podejściem udało się znaleźć nabywcę dawnego dworca Elbląg-Zdrój wraz z działką o powierzchni 1,4 tys. m kw. Dziś, 16 grudnia (2019), w Ratuszu odbył się przetarg na zbycie nieruchomości, w którym wzięło udział troje chętnych. Ostatecznie zlicytowano ją za 610 tys. zł - cena wywoławcza wynosiła ponad 401 tys. zł. Teraz pozostało jedynie podpisanie umowy z nabywcą. Przyszły właściciel nie chce zdradzać swoich planów względem zakupionego obiektu i działki. Przekonuje, w co aż trudno uwierzyć, że nie ma jeszcze pomysłu na to, co z nimi zrobi. " Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #KolejNadzalewowa, #EgZdroj
 • @lubie.kefir - koliński, najlepiej jakby wam czerwonej zarazie dali za darmo, jak to robiły czerwonuchy po 45,prawda?
 • No nieźle. .. .działka o powierzchni 938 metrów kw. osiągnęła cenę 442 tys. zł. I Wy chcecie, żeby młodzi elblążanie zostali w mieście ?
 • Gratulacje dla kupującego ! Natomiast pytanie brzmi, czy sprzedający czyt. UM Elbląg pójdzie po rozum i wykorzysta pieniądze na budowę infrastruktury ul. Żurawiej ?? Tak, aby zachęcić inwestorów do sprzedaży pozostałych parceli przecież im szybciej sprzedadzą pozostałe działki, tym szybciej pieniądze z podatków będą wpływać do kasy miasta. Wymiernych korzyści jakie jest bezpieczeństwo dla mieszkańców i ich rodzin np. (chodnik, oświetlenie itp. )tu wymieniać chyba nie trzeba.
 • RobertKoliński @lubie.kefir - Ziemia jeść nie woła. Jachty zaś same się nie zarobią; Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #roszczeniowcy, #TaxTheRich
 • Cena sroga chyba najdroższe działki jak na Elbląg.
 • To przy żurawiej? Czy gdzie? Drzewa powycinali ostatnio:((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  JuliaBe(2021-02-08)
 • Ratowanie budżetu miasta wysprzedażą gruntów ! A kiedy sprzedaż TANICH działek mieszkaniowych na Modrzewinie !? Wróblewski w uzbrojenie tamtego terenu władował FORTUNĘ i nie mamy zysku.
Reklama