UWAGA!

Dzień japoński w Suzuki

2013-10-08
14:00
 
Ania i Patryk Pilipczuk w strojach japońskich.
Ania i Patryk Pilipczuk w strojach japońskich. Fot. nadesłana.

Warsztaty sushi, origami, rozmowa z policjantem o bezpieczeństwie to tylko kilka atrakcji jakie czekały w salonie Suzuki Gołębiewski w Elblągu podczas Dni Otwartych z okazji wprowadzenia na rynek nowego SX4 S-Cross.

Dni Otwarte to nie tylko możliwość poznania oferty handlowej samochodów. Salon Suzuki Gołębiewski w Elblągu przygotował z tej okazji wiele atrakcji. W dniach 4-6 października, goście mieli możliwość jazdy testowej nowym SX4 S-Cross, a wypełniając kartę zgłoszeniową i odpowiadając na pytanie dotyczące Suzuki mogli wygrać SX4 na weekend.
      
       Dla prawdziwego mężczyzny
       W piątek, salon Suzuki Gołębiewski odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Akademickich oraz Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Spotkali się z policjantem, kom. Andrzejem Śliwińskim z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, z którym rozmawiali o bezpieczeństwie na drogach.
       - Jadąc samochodem zależy zapinać pasy. Ochronę zapewniają także poduszki powietrzne czy foteliki dla dzieci. Wszystko jednak powinno mieć możliwość regulacji i być dopasowane do osób, które z tych udogodnień korzystają – tłumaczył kom. A. Śliwiński.
       Dzieci aktywnie włączali się do rozmowy i jak się okazało mieli dużą wiedzę na temat omawianych zagadnień. Radość sprawiła im także możliwość zwiedzenia samochodów stojących w salonie.
       - Nie wiedziałem, że w salonie samochodowym jest tak fajnie – mówi Agata z IV c.
       - O! To jest samochód dla prawdziwego mężczyzny – zawołał Jakub z klasy II ZSA na widok Suzuki Jimny.
       - Ja wolę Suzuki Alto, bo jest w moim ulubionym różowym kolorze – mówi Karolina z IV c.
       Dzieci otrzymały upominki, słodycze i wykonano pamiątkowe zdjęcia. A siedząc w samochodach dały kilkuminutowy "koncert" klaksonowy.

 


       Warsztaty sushi

       Hasłem przewodnim soboty była Japonia. Tego dnia odbywały się w salonie warsztaty sushi, prowadzone przez Master Sushi. Pod okiem eksperta Eweliny Nowakowskiej dzieci, a także dorośli mogli nauczyć się robić origami. Goście częstowani byli zupą miso oraz zieloną herbatą. Najmłodsi mogli przebrać się w strój ninja lub gejszy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Największą atrakcją okazały się jednak same warsztaty. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczestnicy uczyli się samodzielnie przygotowywać sushi, które później mogli zabrać ze sobą do domu. Goście otrzymali także książeczki z instrukcji jak samodzielnie w domu wykonać japońskie potrawy.
       - Nie sądziłam, że warsztaty zostaną poprowadzone w taki profesjonalny sposób. Prowadzący był bardzo pomocny, a zarazem w łatwy i przejrzysty sposób przekazywał tajniki przygotowywania sushi, mimo iż nie mówił po polsku – mówi Joanna z Elbląga.
       Profesjonalizm Master Sushi można było także podziwiać, gdy samodzielnie przygotowywał potrawy, którymi częstowani byli goście salonu.
       - Ciekawe doświadczenie i fajna atrakcja. Miło było spędzić w ten sposób sobotę. Przy okazji dowiedziałem się więcej o marce Suzuki, a zwłaszcza o nowym SX4 – dodaje Piotr z Elbląga.
      
       Nowy SX4 S-CROSS jest połączeniem samochodu kompaktowego z rozwiązaniami stosowanymi w modelach terenowych. Nowatorskie nadwozie kryje obszerną i komfortową kabinę pasażerską oraz dużą przestrzeń bagażową. Całości dopełnia wzorowy poziom bezpieczeństwa oraz oszczędne jednostki napędowe.
      
      

--------- Reklama ----------
Suzuki Gołębiewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej