UWAGA!

EB wróci na polski rynek?

Elbląg, EB wróci na polski rynek?
(fot. archiwum portEl.pl)

W elbląskim browarze trwa warzenie piwa marki EB, które, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ma po kilkunastu latach przerwy wrócić do sprzedaży na polski rynek.

Kultowe piwo EB było pierwszą profesjonalną marką, która podbiła polski rynek na początku lat 90. Po przejęciu elbląskiego browaru przez grupę Żywiec z roku na rok sprzedaż tej marki spadała, aż w 2003 roku została wycofana z polskiego rynku. Od tej pory EB można kupić za granicą, co skrzętnie w ostatnim czasie wykorzystują niektórzy przedsiębiorcy, którzy sprowadzają je z powrotem do Polski i bazując na sentymencie klientów, oferują do sprzedaży w niektórych sklepach i lokalach gastronomicznych w Elblągu.
       Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, EB może wrócić na polski rynek. W elbląskim browarze warzona jest odpowiednia partia tej marki. Informacji oficjalnie nie chce komentować Grupa Żywiec.
       - Co do zasady nie komentujemy spekulacji. Jeśli chodzi o naszą ofertę, to o wszelkich zmianach w portfolio będziemy informować komunikatami prasowymi w stosownym czasie – taką odpowiedź otrzymaliśmy na zadane przez nas pytania od Magdy Brzezińskiej z Biura Prasowego Grupy Żywiec.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama