UWAGA!

Eksperci nie widzą przeszkód

 Elbląg, Elbląg ma sporą szansę pozyskać unijne środki na modernizację sieci wodociągowej
Elbląg ma sporą szansę pozyskać unijne środki na modernizację sieci wodociągowej

Dobre wieści przywieźli do Elblaga przedstawiciele Unii Europejskiej. Jest duża szansa na to, że Unia dofinansuje modernizację sieci wodociągowej w mieście.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie przyjechali do Elbląga w związku ze złożeniem przez miasto wniosku o dofinansowanie projektu modernizacji sieci wodociągowej w ramach funduszu ISPA 2000. Koszt projektu to ok. 60 mln zł. Elbląg liczy na pomoc w wysokości 37 mln. Resztę miasto musi dołożyć z innych źródeł.
     Decyzja Unii zapadnie najprawdopodobniej w maju. Jest bardzo duża szansa na pozyskanie pieniędzy.
     - Projekt nie wzbudził u nas poważniejszych zastrzeżeń - mówi Brendan Smyth, przedstawiciel UE. - Są pewne niedociągnięcia, o których już rozmawiamy z osobami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska. Myślę, że nie ma większych przeszkód na drodze Elbląga do uzyskania unijnego wsparcia.
     Elbląski projekt zakłada siedem działań, m.in. modernizację stacji uzdatniania wody przy ul. Królewieckiej i Malborskiej, rozbudowę zbiornika przy ul. Częstochowskiej, remont systemu zaopatrzenia w wodę oraz rozbudowę jego zasięgu. Po modernizacji woda w całym Elblągu powinna spełniać surowe, unijne normy.
     Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, modernizacja mogłaby się rozpocząć już w przyszłym roku.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No nareszcie fachowcy z Przedsiebiorstwa Wod.-Kan. z ul. Rawskiej przeforsowuja dobre projekty. Elblag zasluzyl na dobre projekty i inwestycje.
 • Radni z komisji rewizyjnej też dobrze ocenili to przedsiębiorstwo.
 • Wyniki pracy Komisji Oceniającej projekty w ramach edycji programu Wschodniego Phare. W dniach 11 - 13 lutego 2002r. pracowała Komisja Oceniająca. Na konkurs wpłynęło 60 wniosków. Był to pierwszy konkurs wg nowych zasad (granty). Wszystkie wnioski wpłynęły w terminie, posiedzenie Komisji Oceniającej rozpoczęto sesją otwarcia kopert, następnie dokonano oceny formalnej poszczególnych wniosków. Wymogi dotyczące wniosków - projektów - zostały znacznie zaostrzone i w wyniku oceny formalnej odpadły 44 projekty. Główne błędy to: BRAK DEKLARACJI PARTNERSTWA PODPISANEJ PRZEZ WNIOSKODAWCĘ, BŁĘDY BUDŻETOWE, BRAK STRESZCZENIA W JĘZYKU ANGIELSKIM NA OBOWIĄZUJĄCYM FORMULARZU, WNIOSKOWANIE KWOTY POWYŻEJ DOPUSZCZALNEGO MAKSIMUM. Do oceny technicznej dopuszczono 16 wniosków, powyżej 65 punktów oceniono 7 wniosków. Raporty z posiedzenia Komisji zostały przekazane do Władzy Wdrażającej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej 8 marca 2002r. przekazało Władzy Wdrażającej pierwsze uwagi na temat wniosków, które wpłynęły w ramach Funduszu Wschodniego (3 euroregiony). W większości uwagi dotyczą spraw budżetowych. PKE zatwierdziło bez uwag projekt własny Stowarzyszenia - Raport końcowy z programu Wschodniego. Natychmiast po otrzymaniu akceptacji PKE zostanie ogłoszony konkurs projektów na pozostałą kwotę 113 tys. EUR, wszyscy wnioskodawcy zostaną szczegółowo poinformowani o ocenie ich wniosków. Od grudnia 2001r. do chwili obecnej nie wnioskodawcy nie otrzymali informacji. Popełnione błędy formalne przez wnioskodawców można naprawić w przeciągu 7 dni. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że dogrywka może będzie w maju. Komu zależy aby pieniądze Phare leżały na kontach bankowych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Karol Jabłonowski(2002-04-18)
Reklama