UWAGA!

Elbląg na targach

W Warszawie odbyły się międzynarodowe targi inwestycyjne CEPIF. Wśród wystawców z 30 państw swoje stoisko miał również Elbląg.

CEPIF to skrót od angielskiej nazwy Central Europe Property and Investment Fair.
     - To największe tego typu targi w Polsce i prawdopodobnie największe w tej części Europy – mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Są autoryzowanym partnerem targów MIPIM w Cannes, które są największą imprezą targową na świecie w branży handlu nieruchomościami.
     Targi CEPIF mają charakter międzynarodowy. W Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowali się wystawcy, m.in. z czeskiej Pragi i Pardubic, Belgradu, Kaliningradu, a także Rygi i Lwowa. Była również reprezentacja chińskiej prowincji Guilin. Spośród polskich miast w targach CEPIF udział wzięły m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Częstochowa, Szczecin, Słupsk, Płock, Radom, Rzeszów i oczywiście Elbląg. W sumie w targach uczestniczyło blisko 150 wystawców z 30 państw.
     - Elbląskie stoisko cieszyło się dość dużym zainteresowaniem, ale na ocenę efektywności targów trzeba jeszcze poczekać - dodaje rzeczniczka. - Jednak sukcesem było samo zaistnienie na jednej z najbardziej prestiżowych imprez targowych tego typu w naszej części Europy. Elbląg znalazł się wśród miast, które wychodzą naprzeciw inwestorom ukazując im potencjał miasta wynikający z położenia w korzystnym układzie komunikacyjnym, posiadania na swoim terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej i portu oraz oferując im szeroki zakres pomocy i wsparcia. Oczekujemy, że uczestnictwo w targach CEPIF przełoży się na wzrost zainteresowania Elblągiem przez potencjalnych inwestorów.
     W korespondencji radiowej mówi Agnieszka Staszewska.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na Elblądstoisku były tylko dresy :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obi_one(2005-05-17)
 • ja poczekam nawet do konca zycia i nie sadze zeby obecnosc (nie sadze zeby choc troche aktywna, biorac pod uwage w jaki sposob dziala tzw. Biuro Promocji) na targach wiele dala (obym sie mylil).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pR0SiAczek(2005-05-17)
 • szkoda ze dopiero teraz, przez ostatnie 15 lat nie pojawilsie u nas zaden inwestor, co takiego sie stalo ze mialby sie pojawic? moze perspektywa odejscia pana s.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qwerty(2005-05-17)
 • po co sluchac cos, co jest juz spisane jako news niemal slowo w slowo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ze co?(2005-05-17)
 • "Firma Kronospan po raz kolejny próbuje uzyskać zgodę na budowę fabryki płyt wiórowych. W piątek będzie rozmawiać o tym z prezydentem miasta. Obiecują zatrudnienie w Olsztynie co najmniej 600 osób i zainwestowanie około 200 mln euro. Co oferuje firma? Kartą przetargową ma być liczba planowanych nowych miejsc pracy, nie tylko w fabryce, ale również w zakładach współpracujących z nią (tych miejsc miałoby być dodatkowo conajmniej 1200)." To tyle i aż tyle.
 • Pamiętam już wiele powtarzanych od lat zapewnień naszego pana prezydenta Słoniny, że prawie codziennie nachodzą go potencjalni inwestorzy i że to tylko kwestia czasu jak zaczną budować te fabryki w Elblągu. Pomyślcie tylko, jeżeli co roku z kilkuset potencjalnych inwestorów ani jeden nie decyduje się na inwestycje w naszym mieście to coś jest nie tak?! To jest niemożliwe nawet statystycznie!!! A może nasi urzędnicy zajmują się zniechęcaniem a nie zachęcaniem tych inwestorów?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2005-05-18)
 • NO dobrze kombinujesz facet - może nawet kiedyś dojdziesz do właściwych wniosków.
 • Byłem słuchaczem rozmowy dwóch osób. Opowiadała ta osoba zdarzenie jakie zaistniało w UM, a którego była świadkiem. Zaistniałe zdarzenie to rozmowa pewnego pana z Trójmiasta z jednym z ważniejszych lokalnych urzędników UM dotycząca możliwości otwarcia firmy w E-gu i znalazienia działki ( lokum ) dla poprowadzenia tej działalności. Pan z Trójmiasta otrzymał prawdopodobnie następujacą odpowiedź - " Takich jak Pan to mam setki"?!!! Drodzy podatnicy i bezrobotni - sami wyciągnijcie wnioski i konsekwencje. Oczywiście to zdarzenie nie jest potwierdzone.
Reklama