UWAGA!

Elbląska firma liderem innowacji

Firma Unicore s.c. z Elbląga zdobyła wyróżnienie w kategorii mikroprzedsiębiorstw w konkursie ,,Warmińsko-Mazurski Lider Innowacji 2009”. Gala wręczenia statuetek odbyła się 25 maja 2010 roku na zamku w Olsztynie, nagrody wyróżnionym wręczyła Wicemarszałek Urszula Pasławska. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Jacka Protasa.

W konkursie zwyciężyły Zakład Urządzeń Technologicznych ,,Intersonic” s.c. z Olsztyna oraz firma PHU Eko-Agrotech z Węgorzewa.
      
       Firma ,,Intersonic” otrzymała wyróżnienie w kategorii ,,Mały i średni przedsiębiorca” za opracowanie technologii ultradźwiękowych w zakresie zdejmowania farb – lakierów oraz separacji zanieczyszczeń w instalacjach obróbki powierzchni metalowych. Przedsiębiorstwo Eko-Agrotech zwyciężyło w kategorii ,,mikroprzedsiębiorca” za opracowanie technologii produkcji i wprowadzenie na rynek preparatów z efektywnymi mikroorganizmami Probiotyk em 15 oraz Kanał Plus.
      
       Kapituła konkursowa zadecydowała też o przyznaniu następujących wyróżnień w kategorii ,,małych i średnich przedsiębiorców”:
       – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych Sp. z o.o. z Działdowa – za wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji mieszanek asfaltowych z polimerami, grysem i żwirami granitowymi z wykorzystaniem wytwórni SIM AMMANN CB 150.
       – „TEWES-BIS” Sp. z .o. z Barczewa – za wieloletnią współpracę z ośrodkami naukowymi w ramach prowadzonej działalności innowacyjnej.
       – LUXIMA 2 Sp. z o.o. z Ełku – za opracowanie technologii produkcji i wprowadzenie na rynek opraw AQUA LED.
      
       W tegorocznym konkursie, organizowanym przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, wzięło udział 30 przedsiębiorstw z całego województwa.
      
oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak firma z Elbląga może zostać "Warmińsko-Mazurskim Liderem Innowacji 2009,skoro nie leży na warmii i mazurach, tylko na Pomorzu??? Kolejny absurd. .. no, ale btw oczywiście gratulacje
 • No brawo Portel. Napisaliście o wszystkich firmach, które wzięły udział w tym konkursie, ale oczywiście o elebląskiej nie! Jeżeli firma Unicore dostała wyróżnienie to napiszcie więcej o tej firmie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pakula(2010-05-30)
 • Ale jaja to nie wiesz że Elbląg to wioska, a wiosska nie może wygrać bo nie ma godnych rywali z chwilą gdy Olsztyn stał się z wioski miastem to wszystkie laury idą tam.
 • A czym zajmuje się ta firma ?
 • bo po co rodzimej firmie robić darmową reklamę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony(2010-06-08)
Reklama