UWAGA!

EPEC rozpoczyna kolejny etap modernizacji sieci ciepłowniczej

 Elbląg, EPEC rozpoczyna kolejny etap modernizacji sieci ciepłowniczej
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Firmy z Torunia i Ostrołęki wygrały przetarg, ogłoszony przez EPEC na kolejny etap modernizacji sieci ciepłowniczej w Elblągu. Prace ruszą jeszcze w maju i mają potrwać do końca października. Gdzie będą prowadzone?

- Zakres prac obejmować będzie modernizację istniejących sieci, likwidację węzłów grupowych oraz budowę niezależnych węzłów ciepłowniczych. Prace modernizacyjne sieci prowadzone będą w dzielnicach Rakowo oraz Kamionka. Likwidacja węzłów grupowych oraz budowa węzłów indywidualnych będzie miała miejsce w dzielnicy Rakowo i Zatorze. Celem prac jest unowocześnienie sieci oraz poprawa jakości powietrza - informuje EPEC w nadesłanym do mediów komunikacie. 

- Ta inwestycja to nasz wkład z środowisko. Dzięki modernizacji sieci zobaczymy wyraźny, pozytywny wpływ na środowisko – mówi Andrzej Kuliński, prezes zarządu EPEC. - Nasze działania mają na celu również wzrost bezpieczeństwa energetycznego Elbląga. Nowoczesny, efektywny system ciepłowniczy zapewni bezawaryjną dostawę ciepła mieszkańcom miasta oraz elbląskim instytucjom.

Wykonawcy robót zostali wybrani w postępowaniu przetargowym. Prace wykonają Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Energoterm z Torunia oraz konsorcjum z Ostrołęki, w którego skład wchodzą dwie firmy: EKO Energetyka i Ciepłownictwo oraz Elektrotermex. Prace będą prowadzone m.in. przy ul. Legionów, Królewieckiej, Moniuszki, Owocowej, Broniewskiego, Malborskiej i Żeglarskiej.

Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kosztuje w sumie prawie 27 mln złotych (w tym 10 milionów za prace, które właśnie się rozpoczynają) i pozwoli zmodernizować sieć ciepłowniczą o długości prawie 7 km.. Łącznie unijne dofinansowanie wyniesie prawie 9,9 mln zł. 

System ciepłowniczy w Elblągu, którego operatorem jest EPEC, pokrywa ok. 70 procent potrzeb cieplnych miasta.

 

oprac. red. na podst. informacji EPEC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama