UWAGA!

EPEC szuka dostawcy rur

 Elbląg, EPEC szuka dostawcy rur
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej za 27 milionów złotych modernizuje kolejnych 7 kilometrów miejskiej sieci ciepłowniczej. Właśnie ogłosiło przetarg na dostawę rur preizolowanych.

Przedmiotem zamówienia są dostawy materiałów preizolowanych wraz osprzętem usługami. EPEC chce kupić w tym roku około 5000 metrów bieżących rurociągów preizolowanych i zmodernizować około 2,5 km sieci ciepłowniczej. Zainteresowane przetargiem firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 19 marca.

- W czasie, gdy wiele firm martwi się o przyszłość z powodu pandemii, stabilne zamówienie na wiele miesięcy może okazać się szansą dla producentów i dostawców - mówi Andrzej Kuliński, prezes EPEC. - Do udziału w postępowaniu zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy. Zachęcam również do śledzenia platformy zakupowej EPEC, gdzie regularnie pojawiają się informacje o postępowaniach.

Jak informuje EPEC, spółka w latach 2016-2020 kupiła ok. 22 tys. mb rur i innych materiałów preizolowanych za łączną kwotę ponad 4 mln złotych netto. Obecny przetarg jest częścią projektu, w ramach którego unowocześnionych zostanie łącznie około 6,8 km miejskiej sieci. Inwestycje będą kosztować ok. 27 mln złotych, z czego prawie 10 mln zł pochodzi z unijnego Funduszu Spójności.

oprac red. na podst. informacji EPEC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "W czasie, gdy wiele firm martwi się o przyszłość z powodu pandemii, stabilne zamówienie na wiele miesięcy może okazać się szansą dla producentów i dostawców - mówi Andrzej Kuliński, prezes EPEC. "- przecież ta pandemia ma na celu niszczenie gospodarki, pracuję w branży meblarskiej niech Pan Andrzej mi powie co związanego ma z pandemią brak płyty wiórowej na rynku?? Bo ja Panu odpowiem, że te Pana zamówienie może okazać się przekleństwem dla przedsiębiorców. Firma która podpisze z Panem umowę, importuje rury z zagranicy, Polska zamyka granicę i importer płaci kary za nie wywiązanie się z umowy. Wariant drugi firma produkuje i sprzedaje Panu rury w formie zamówienia, nagle Pan premier zamyka część kraju gdzie działa firma a połowę pracowników wysyła na kwarantannę i znów firma zostaje z długami - więc o jakiej stabilności w czasach pandemii Pan mówi?? Skoro robią z nami co chcą, nie patrząc na nic. Owszem przy sporym ryzyku może to być strzał w 10.A swoją drogą, skoro EPEC już reklamuje przetargi na Portel to już chyba pokazuje jak zła jest sytuacja na rynku rur preizolowanych (i nie tylko). Ludzie obudźcie się. Co za różnica kto nas wykończy covid-19 (którego nie neguję, że jest), rząd, czy głód i bieda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13
  12
  Przejrzyjcie na oczy(2021-03-10)
 • Jaki "przetarg"??? Tak samo jest z "przetargami "na BHP. Oferty przychodza a na koniec jedna z firm wygrywa bo ma o parę groszy mniej a dlaczego/??? Bo zostały ceny podane do SWOJEGO BHP-wca, a on ma 5 % od zamówienia w hurtowni Uklady Układy układy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  aleksandr12@(2021-03-10)
 • a ci swoje - epec to epec tamto. Ludzi już h. .j obchodzi epec. Napiszcie jakiś ciekawy artykuł w końcu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  siesta777(2021-03-10)
 • Czyż o takich sprawach nie warto zapytać panów - odwiecznych rywali - byłego radnego i byłego prezesa? Pomożecie panowie?
 • Nie badz pan rura i nie pękaj
 • Podobno elbląski towarzysz załatwił i już z Kuby jadą a że Kuba to "nowoczesny socjalizm, "i raj na ziemi dostaniemy je za Free
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  Niszczlewactwo(2021-03-10)
 • Podejrzewam, iż producenci rur nie prowadzą działalności w konspiracji, nie trzeba ich poszukiwać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  $$$$$$$$$(2021-03-10)
 • Faktycznie, 5000 mb. rur może być zbawcze dla niejednego producenta rur preizolowanych ii dokonać rewolucji ekonomicznej w ich szeregach.
 • wymianę sieci się robi, tak krzyczą i piszą, aby ograniczyć straty ciepła, co roku ok 10 mln złotych z 60 milionów, które płaci się dla EKO. Proszę podać straty ciepła w % od 2015 roku. Czy na początku (przed modernizacjami)były najwyższymi, czy teraz (po modernizacjach). Czekamy!!!
 • @Przejrzyjcie na oczy - Jak się pościelisz tak się wyśpisz-kto idzie chory na szychtę i zaraza cała zmianę ten przyczynia się do upadku firmy. Poza tym jaka firmę Mateuszek zamknął? To ryba psuje się od głowy.
 • Świetnie. Super reklama firmy i prezia. Jaka przejrzystość i transparentność. Po za tym dalej bryndza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Phihihi(2021-03-10)
 • Dajcie jakieś zestawienie ilu prezesów i pociotków na stołkach zmieniło się w ciągu ostatnich 10 lat i jaki to miało wpływy na kondycje tej zapadłej firmy
Reklama