UWAGA!

EPT w walce z globalnym ociepleniem

 
Elbląg, Urszula Małek, nowa dyrektor EPT
Urszula Małek, nowa dyrektor EPT (fot. Anna Dembińska)

- Chciałabym rozwijać Elbląski Park Technologiczny w kierunku efektywności energetycznej i przeciwdziałaniu globalnemu ociepleniu – powiedziała Urszula Małek, nowa dyrektor EPT na dzisiejszej konferencji prasowej. Na razie zapozna się z placówką, którą przyszło jej kierować. Na konkretne działania poczekamy.

Dziś (5 sierpnia) prezydent Elbląga Witold Wróblewski na konferencji prasowej przedstawił Urszulę Małek, nową dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.
       - Elbląski Park Technologiczny chciałabym rozwijać w kierunku, w którym mam największe doświadczenie zawodowe, tzn. ochrony środowiska i efektywności energetycznej. Oczywiście nie zaniedbując podstawowych zasad i celów dla których park został powołany – zapowiedziała Urszula Małek, nowa dyrektor EPT. - Powinniśmy zrobić wszystko co możliwe, aby działać w kierunku walki z ocieplaniem klimatu. To jest oś, wzdłuż której chciałabym rozwijać park.
       - Mam nadzieję, że w końcu park technologiczny nabierze odpowiedniego kierunku. To bardzo trudne przedsięwzięcie. To ma być element, który będzie łączył naszą uczelnię z firmami – dodał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Na stanowisku dyrektora EPT Urszula Małek zastąpiła Marcina Bukowskiego, z którym prezydent nie podpisał nowej umowy o pracę. Nowa dyrektor jest absolwentką Politechniki Łódzkiej na Wydziale Chemii Spożywczej i Biotechnologii. Ukończyła również studia podyplomowe, szkolenia z zakresu ochrony środowiska. Od 2002 r. prowadzi własną działalność gospodarczą, jest też członkiem (od 2016 r.) rady nadzorczej Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu.
       - Chcę ściśle współpracować z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, Elbląską Uczelnią Humanistyczno – Ekonomiczną oraz Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezji i Kartografii, które posiada status jednostki naukowo – badawczej - powiedziała Urszula Małek.
       Jakie będą pierwsze kroki nowej dyrektor w parku?
       - Postaram się rozwinąć laboratoria znajdujące się w parku. Pierwszy miesiąc mojej pracy poświęcę na rozpoznanie kompetencji pracowników, zobaczyć jak to można przeformatować, zapoznam się z budynkiem parku, jak można zagospodarować wyposażenie, jakie kompetencje należy rozwinąć – mówiła dyrektor
       A co dalej?
       - Chciałabym, żeby park był miejscem, gdzie będzie wiedza i doświadczenie na temat efektywności energetycznej. Gdzie zarówno firmy jak i obywatele będą mogli pozyskać wiedzę i doświadczenie na temat jakie zmiany należy wprowadzić u siebie w zakresie efektywności energetycznej i aby ograniczyć ocieplenie klimatu, a także przeciwdziałać smogowi – zapowiedziała Urszula Małek.
       - EPT jest rodzajem katalizatora, który ma pobudzić pewne działania i dać efekt synergii skupiając jak w soczewce nasze mocne strony. Możemy wówczas osiągnąć to, do czego Elbląg jest przeznaczony czyli innowacyjność – dodał Edward Pietrulewicz, wiceprezydent Elbląga.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama