UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europa jak wieżowiec

Elbląg, Władze powiatu elbląskiego podpisały umowę o współpracy z niemieckim Steinburg
Władze powiatu elbląskiego podpisały umowę o współpracy z niemieckim Steinburg

- Polska i niemiecka historia ma wiele punktów zbieżnych - tych chwalebnych i tych bardzo tragicznych, ale wierzę, że nasza współpraca pozwoli zapomnieć o tym, co było złe - powiedział podczas pobytu w Elblągu Klaus-Peter Wenzlaff, przewodniczący Rady Powiatu Steinburg. Podpisał on, w imieniu strony niemieckiej, umowę partnerską z elbląskim starostwem powiatowym.

Współpraca z niemieckim powiatem Steinburg prowadzona jest od dziesięciu lat. Ograniczała się dotąd jednak do kontaktów z władzami Pasłęka (współpraca z niemieckim miastem Itzehoe). Umowa, którą podpisało starostwo powiatu elbląskiego, pozwoli na rozszerzenie współpracy na całą ziemię elbląską.
     - Europa jest jak budynek wielopiętrowy, w którym miejsce znaleźli zarówno Polacy jak i Niemcy - mówi Klaus-Peter Wenzlaff, przewodniczący Rady Powiatu Steinburg. - Historia naszych narodów jest spleciona od czasów Mieszka I. Potem cesarz Otto zaprzyjaźnił się z królem Polski Bolesławem Chrobrym. Współpraca między państwem niemieckim i polskim była bardzo owocna. Jedynym rysem na kartach historii jest zapis II wojny światowej. Jest to zapis cierpienia, na które naród polski sobie nie zasłużył. Wierzę jednak, że mimo tych przykrych doświadczeń współpraca między powiatem elbląskim a powiatem Steinburg będzie układała się wzorcowo.
     Strony polska i niemiecka podpisały umowę partnerską, w której zobowiązały się, m.in. "dążyć do pokojowego współżycia wszystkich narodów i poszanowania zasad demokracji. (...) Strony wyraziły wolę wspierania spotkań ludzi z obu powiatów, przede wszystkim młodzieży w celu umożliwienia dobrosąsiedzkich stosunków i przyjaźni".
     - Nasze porozumienie dotyczy kontaktów na płaszczyźnie gospodarczej i turystycznej pomiędzy przedsiębiorstwami, organizacjami rzemieślników, handlowców, rolników - wyjaśnia Sławomir Jezierski, starosta powiatu elbląskiego. - Partnerstwo będzie w dużej mierze zależało od stopnia zaangażowania społeczeństwa. Dlatego też będziemy dążyć, aby powstawały i rozwijały się kontakty między społeczeństwami lokalnymi obu powiatów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama