UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Finał projektu szkoleniowego realizowanego przez powiat elbląski

2011-07-21
08:00
 

Starostwo Powiatowe w Elblągu w bieżącym miesiącu kończy realizowany od sierpnia ubiegłego roku we współpracy z czterema gminami z powiatu elbląskiego (Elbląg, Gronowo Elbląskie, Tolkmicko, Milejewo), projekt pn. „Doskonalenie umiejętności pracowników JST w powiecie elbląskim szansą rozwoju regionu”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu przeprowadzono 29 szkoleń ogólnych i specjalistycznych, kurs komputerowy, 4 spotkania tematyczne służące wymianie dobrych praktyk i doświadczeń pomiędzy pracownikami urzędów oraz szereg zadań wdrożeniowych, polegających na opracowaniu i wdrożeniu nowych systemów informatycznych dla urzędów biorących udział w projekcie. Łącznie przeszkolono 116 urzędników, a 12 osób ukończyło studia podyplomowe na kierunkach prawo publiczne i administracja, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz organizacja i zarządzanie oświatą.
       Zadania wdrożeniowe objęły m.in. opracowanie i wdrożenie mapy aktywności organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu, która jest bazą informacji na temat organizacji, jak również zadań przez nie realizowanych. Zaletą systemu jest, że po zalogowaniu każda organizacja może sama uaktualnić swoje dane teleadresowe, pochwalić się osiągnięciami, określić wiodący profil swojej działalności.
       Kolejnym zadaniem, które zasługuje na uwagę jest system „Dialog społeczny”, którego głównym celem jest umożliwienie prowadzenia konsultacji społecznych, usprawnienie wymiany informacji pomiędzy różnymi grupami, możliwość wypowiadania się na tematy istotne dla społeczności lokalnych. Witryna daje szansę wykorzystania informatyki jako narzędzia komunikacji, pozwala instytucjom, organizacjom, osobom fizycznym w sposób nieskrępowany zaprezentować swoje stanowiska, co stwarza możliwość łagodzenia sporów, szukania trwałych i konstruktywnych rozwiązań, znajdowania kompromisów.
       Przyjęte w projekcie zadania wdrożeniowe dotyczą również ulepszeń stron internetowych urzędów. Od stycznia istnieje możliwość korzystania ze stron internetowych Starostwa Powiatowego w Elblągu, Urzędu Gminy Elbląg, Urzędu Gminy Gronowo Elbląskie i Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko przez osoby niedowidzące dzięki następującym funkcjom: „mówiąca” przeglądarka, możliwości wyboru kilku kontrastujących opcji kolorystycznych oraz dostosowania rozmiarów czcionki do indywidualnych potrzeb.
       Ponadto w celu wypromowania regionu przetłumaczono zawartość stron na 7 języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, ukraiński, norweski, szwedzki) oraz stworzono wirtualny spacer po Powiecie Elbląskim, prezentujący walory przyrodnicze, kulturalne, obiekty zabytkowe gmin powiatu. Wirtualny spacer to 200 ujęć panoramicznych ukazujących piękno, bogactwo i różnorodność terenów powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem gmin biorących udział w projekcie.
      

 


       ----------------- Artykuł sponsorowany -----------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl