UWAGA!

Firma Pod skrzydłami Lwa

2013-02-11
13:40

Przedstawimy trzeci i ostatni artykuł z tej krótkiej serii informacji o rynku ubezpieczeń. Dzisiaj porozmawiamy z przedstawicielem Generali Panem Maciejem Fiedorowiczem na temat kompleksowego zabezpieczenia przedsiębiorstwa.

Panie Macieju, co to znaczy kompleksowo zabezpieczyć przedsiębiorstwo?
       Już wyjaśniam. Podstawowym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie majątku przedsiębiorstwa, czyli ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz kradzieży z włamaniem i rabunku. Ubezpieczeniem można objąć budynki i budowle, maszyny, urządzenia, wyposażenie, towar, który posiadamy, nakłady inwestycyjne, wartości pieniężne, mienie osób trzecich, na którym pracujemy lub które przetwarzamy, mienie osobiste naszych pracowników oraz, co ciekawe, ubezpieczenie utraty zysku wskutek pożaru i innych zdarzeń losowych lub wskutek wszystkich ryzyk.
      
       A jak wygląda ubezpieczenie samochodów przez przedsiębiorcę? Czy robi się to w taki sam sposób jak dla przysłowiowego „Kowalskiego”?

       Przedsiębiorca w naszej firmie ma szerszą ofertę niż przysłowiowy „Kowalski”. Może na przykład ubezpieczyć swoje samochody grupowo, przez co otrzyma dodatkową zniżkę. Co więcej, ubezpieczając swoje samochody przez kolejny rok każdy z samochodów będzie miał gwarancję cenę ubezpieczenia. Zalet tego ubezpieczenia jest naprawdę wiele i każdy znajdzie dla siebie jakąś wymierną korzyść.
      
       Należy pamiętać, że firma to nie tylko majątek. To także Ludzie, czyli pracownicy i kontrahenci. Jak pracodawca może chronić pracowników i czy on sam będzie miał z tego jakieś korzyści?
      
Najbardziej popularną ochroną pracowników jest Ubezpieczenie Grupowe, które zawiera kilkadziesiąt różnego rodzaju świadczeń np.: urodzenie dziecka, utrata zdrowia lub życia, pobyt w szpitalu a nawet rehabilitacja czy druga opinia medyczna, takie ubezpieczenie można zawsze elastycznie dostosować do każdej firmy. Co do korzyści dla pracodawcy to dobrze skonstruowane Ubezpieczenie Grupowe będzie go chroniło przed dodatkowymi niespodziewanymi kosztami.
      
       Jak jeszcze inaczej Pracodawca może zadbać o swoich pracowników?

       Może zatroszczyć się o ich emerytury, to znaczy stworzyć Pracowniczy Program Emerytalny i dzięki temu pracownicy i nawet sam właściciel będą oszczędzać na emeryturę.
      
       A jakie będą mieli z tego korzyści oprócz emerytury?
       Pracownicy nie zapłacą podatku od zysków kapitałowych, kiedy będą przechodzić na emeryturę a dziś pracodawca nie zapłaci składek ZUS od tej części wynagrodzenia.
      
       Trzecim obszarem, w jakim porusza się przedsiębiorca jest jego otoczenie, czyli kontrahenci i współpracownicy. Czy tu również firma Generali ma coś do zaoferowania?

       Tak - chodzi o ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności różnie wygląda taka ochrona - na przykład księgowi, architekci i pośrednicy obrotu nieruchomościami mają prawny obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia i dla takich podmiotów mamy ubezpieczenia dostosowane do ustawy czy rozporządzenia odpowiedniego ministra.
       Podobnie będzie z firmami transportowymi których funkcjonowanie określa wiele prawnych regulacji i potrzebują specjalnych zabezpieczeń. Dla innych firm produkcyjnych czy handlowych Generali ma do dyspozycji całą gamę różnych opcji od odpowiedzialności za np. śliską podłogę, na której pośliźnie klient bądź kontrahent, przez odpowiedzialność za konsekwencje nienależycie wykonanej usługi po wadliwy produkt.
      
       To naprawdę duży zakres. Proszę mi zatem powiedzieć jak znaleźć odpowiedni produkt dla swojej firmy, zwłaszcza jeżeli nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe.

       To jest właśnie nasza rola, zawsze doradzamy klientowi najlepsze rozwiązanie, które dla niego będzie najlepsze. Czasy, kiedy klient otrzymywał gotowe i „jedyne słuszne” rozwiązanie minęły. Obecnie zakres ubezpieczenia dopasowujemy do klienta a cenę z nim negocjujemy.
      
       Pana praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

       Tak, to prawda, ale nie wyobrażam sobie innej pracy, niesie ze sobą oprócz odpowiedzialności dużą satysfakcję. Tak na marginesie to obecnie poszukujemy ludzi do pracy.
      
       Chętnych prosimy o kontakt mailowy: maciej.fiedorowicz@generali.pl, pod nr tel. 609-776-233 lub zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Bednarskiej 13 A.
      

 


      

------------artykuł sponsorowany-----------

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej