UWAGA!

Fiskus czeka i podsumowuje

 Elbląg, Fiskus czeka i podsumowuje
(fot. nadesłana)

Do elbląskiego Urzędu Skarbowego wpłynęło już około 42 tysiące rozliczeń rocznych PIT, co stanowi około 42 procent ubiegłorocznej liczby. Urzędnicy przypominają, że do rozliczenia z fiskusem pozostało jeszcze 39 dni.

Wśród nadesłanych już rozliczeń w większości są formularze PIT-37 (78 procent), z których najczęściej wynika kwota nadpłaty na ogólną kwotę około 24 mln złotych. Z około 10 procent PIT-37 wynika kwota do zapłaty na łączną sumę około 604 tys. złotych. Z działalności gospodarczej według formularzy PIT-36 i PIT-36L rozliczyło się do tej pory około 36 procent podatników.
       Tak jak w roku ubiegłym, największą popularnością wśród ulg i odliczeń, cieszy się ulga rodzinna. 57 procent podatników skorzystało z możliwości odliczenia 1 procentu. Coraz więcej deklaracji składanych jest przez internet, obecnie aż 67 procent.
       Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.
       Przypominamy, że rozliczenia roczne można wysłać z pomocą pracownika Urzędu Skarbowego w Elblągu ze stanowisk do e-deklaracji znajdujących się w Sali Obsługi stanowisko 1, 2, 3 i 4.
      
Anna Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama