UWAGA!

Gaz popłynie do Dąbrowy

 
Elbląg, Gaz ma popłynąć do Dąbrowy w czerwcu 2018 roku
Gaz ma popłynąć do Dąbrowy w czerwcu 2018 roku (fot. Michał Skroboszewski)

Mieszkańcy osiedla Dąbrowa czekają na ten moment kilkadziesiąt lat. Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła właśnie budowę gazociągu do tej części miasta. Od kiedy mieszkańcy będą mogli z niego korzystać?

Do Dąbrowy prowadzony jest gazociąg średniego ciśnienia, który umożliwi podłączenie do gazu m.in. mieszkańców ulic: Jarzębinowa, Orzechowa, Królewiecka, Olchowa, Jesionowa, Jaworowa, Wiązowa, Bukowa, Kalinowa, Leszczynowa, Lipowa, Grabowa, Jemiołowa, Cisowa, Jarzębinowa, Jodłowa, Modrzewiowa.
       - W sąsiedztwie budowanej sieci gazowej szacuje się potencjał na ok. 230 domów jednorodzinnych, jednak biorąc pod uwagę istniejące domy jednorodzinne  oraz niezabudowane jeszcze działki w gazyfikowanym obszarze, w przyszłości można spodziewać się dalszej rozbudowy sieci gazowej i znacznie większego zainteresowania wykorzystaniem gazu ziemnego – informuje Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa. - Sieć umożliwi przyłączenie także innych obiektów niż domy jednorodzinne. Zlokalizowane w rejonie osiedla firmy również mogą wystąpić z wnioskiem o przyłączenie do sieci gazowej.
       Gazociąg ma być gotowy do końca maja 2018 roku i kosztować około 1,5 mln złotych. - Jeżeli powyższy termin zostanie przez wykonawcę robót dochowany i nie wystąpią żadne okoliczności nieprzewidziane na etapie zlecania robót powodujące konieczność aneksowania umowy z wykonawcą, wówczas gaz popłynie do odbiorów objętych zakresem aktualnie realizowanej inwestycji już w czerwcu 2018 r. - informuje Artur Michniewicz.
       Spółka nie wyklucza dalszej rozbudowy sieci gazowej w obrębie elbląskich osiedli mieszkaniowych. - O dalszych kierunkach rozwoju zdecyduje warunek ekonomiczny. Żeby zadanie inwestycyjne zostało rozpoczęte musi charakteryzować się wymaganymi przez spółkę wskaźnikami opłacalności i być zatwierdzone w Planie Inwestycyjnym – dodaje rzecznik spółki.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama