UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gęsia Góra coraz piękniejsza

 
Elbląg, Prace porządkowe już zostały wykonane, teraz pora na roboty budowlane
Prace porządkowe już zostały wykonane, teraz pora na roboty budowlane (fot. Anna Dembińska)

To jeden z najbardziej urokliwych zakątków Elbląga, ale do niedawna mocno zaniedbany. Rosły tam bujne chaszcze, walały się śmieci. Góra została w końcu uporządkowana - wykoszono trawę i krzaki, usunięto odpady, a teraz czeka ją dalsza kosmetyka, tym razem budowlana. Zobacz zdjęcia. Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie tarasu widokowego. Pieniądze na ten cel zagwarantowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski zainicjowany w 2012 r. przypadł elblążanom do gustu. Widzą, że mają wpływ na wygląd swojego miasta, osiedla, ulicy i chcą z tej możliwości korzystać. Dotychczas w pełni zostały zrealizowane dwie inwestycje: kreatywne podwórko przy ulicy Teatralnej oraz chodnik od osiedla Przy Młynie do ul. Wyżynnej. W przypadku tego zadania udało się zaoszczędzić kwotę, która pozwoli na wykonanie dodatkowych 100 metrów chodnika w kierunku Zespołu Szkół nr 2. Zakończenie prac planowane jest jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.
       W Budżecie Obywatelskim znalazły się również dwie zwycięskie inwestycje dotyczące terenu Gęsiej Góry (na dawnym wzgórzu Ludendorffa znajdują się pozostałości po monumentalnym pomniku niemieckich żołnierzy, poległych w czasie I wojny światowej). Dotychczas Zarząd Zieleni Miejskiej wykonał prace porządkowe na tym terenie. Wykoszono trawę i krzaki, usunięto odpady. To tylko prace porządkowe. Dalej nastąpi zagospodarowanie tarasu widokowego. Dokumentacja projektowa dla tej inwestycji została przygotowana w czerwcu.Teraz Miasto ogłosiło przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych na Gęsiej Górze..
       Na zakres prac objętych zamówieniem składa się wykonanie robót rozbiórkowych oraz wykonanie alejek spacerowych. Będzie też mała architektura: zadaszenia siedzisk wokół miejsc na ognisko lub grilla (ostateczny wygląd zadaszenia do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia),ławki,śmietniki,miejsca na ognisko/ grilla. Będzie też zieleń.
       Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 7 sierpnia. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na zrealizowanie inwestycji.
       W trakcie realizacji są również inne inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Niektóre z nich na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej, inne wyłaniania wykonawcy. O postępach prac można przeczytać na stronie Budżetu Obywatelskiego www.budzetobywatelski.elblag.eu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • dobrze by bylo jakby tramwaj tam dojezdzal na sama gore, doprowadzicie tam tory?
 • Terra na bisy chodnikiem pójdziemy ale klawo tylko żeby światła i kamer nie montować.bo nikt nie pójdzie tam .będzie chlac na plantach.gimnazjaliści
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  Czytelnik_MOBI_13125(2013-07-29)
 • I jeszcze pewnie tor saneczkowy reaktywujecie? I Promenada elbląska nie będzie tylko nazwą na mapie?
 • i gdzie teraz będzie można być szatanistą?
 • We Fromborku :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  DrBrian(2013-07-29)
 • Tam by sie przydala fajna knajpa z tarasem widokowym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  Czytelnik_MOBI_22165(2013-07-29)
 • Po co na zimę robić taką inwestycję? Przetarg super ale realizacja marzec-kwiecień 2014 powinna być na sezon. Miejsce na ognisko super. Kosz to kontener lepiej podstawcie - już jest tam pełno szkła. Z czego wykonany taras będzie aby nie zdewastowali za szybko, bo chyba nie z drewna?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Tadek45(2013-07-29)
 • moze w koncu ktoś sprawdzi, co tak naprawdę jest we wnętrzu tej góry. .. podobno jest tam komnata
 • komnata tajemnic? harry potter to Ty?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  1
  brutalny_miłośnik_ryżu(2013-07-30)
 • koniecznie tam musi byc monopolowy ale to koniecznie, budka z piwem by wystarczyla w sumie :) aha i fajki tez
 • Przed wojna, na sąsiedniej G. Chrobrego była gospoda. Resztki fundamentów w zaroślach są do dzisiaj. A ta Gęsia Góra biednie wygląda. Systematycznie ogałacana z kamienia. Cokół był kiedyś wyższy. Sądząc ze zdjęć - śmieci dalej leżą Może by jakiś śmietnik postawić ?
 • Pani Anno Dembińska, Byłoby milo, gdyby odnalazła i zamieściła Pani zdjęcia Pomnika z lat 60 -tych / przed wysadzeniem przez wojsko tego obiektu w powietrze. . Warto pokazac młodym, by zobaczyli jak wyglądało to miejsce, gdzie teraz milo spędzają czas przy piwie i pogawędkach, ze nie zawsze było tak. .. .. , jak na tym zdjęciu.
Reklama