UWAGA!

Gęsia Góra coraz piękniejsza

 
Elbląg, Prace porządkowe już zostały wykonane, teraz pora na roboty budowlane
Prace porządkowe już zostały wykonane, teraz pora na roboty budowlane (fot. Anna Dembińska)

To jeden z najbardziej urokliwych zakątków Elbląga, ale do niedawna mocno zaniedbany. Rosły tam bujne chaszcze, walały się śmieci. Góra została w końcu uporządkowana - wykoszono trawę i krzaki, usunięto odpady, a teraz czeka ją dalsza kosmetyka, tym razem budowlana. Zobacz zdjęcia. Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie tarasu widokowego. Pieniądze na ten cel zagwarantowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski zainicjowany w 2012 r. przypadł elblążanom do gustu. Widzą, że mają wpływ na wygląd swojego miasta, osiedla, ulicy i chcą z tej możliwości korzystać. Dotychczas w pełni zostały zrealizowane dwie inwestycje: kreatywne podwórko przy ulicy Teatralnej oraz chodnik od osiedla Przy Młynie do ul. Wyżynnej. W przypadku tego zadania udało się zaoszczędzić kwotę, która pozwoli na wykonanie dodatkowych 100 metrów chodnika w kierunku Zespołu Szkół nr 2. Zakończenie prac planowane jest jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.
       W Budżecie Obywatelskim znalazły się również dwie zwycięskie inwestycje dotyczące terenu Gęsiej Góry (na dawnym wzgórzu Ludendorffa znajdują się pozostałości po monumentalnym pomniku niemieckich żołnierzy, poległych w czasie I wojny światowej). Dotychczas Zarząd Zieleni Miejskiej wykonał prace porządkowe na tym terenie. Wykoszono trawę i krzaki, usunięto odpady. To tylko prace porządkowe. Dalej nastąpi zagospodarowanie tarasu widokowego. Dokumentacja projektowa dla tej inwestycji została przygotowana w czerwcu.Teraz Miasto ogłosiło przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych na Gęsiej Górze..
       Na zakres prac objętych zamówieniem składa się wykonanie robót rozbiórkowych oraz wykonanie alejek spacerowych. Będzie też mała architektura: zadaszenia siedzisk wokół miejsc na ognisko lub grilla (ostateczny wygląd zadaszenia do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia),ławki,śmietniki,miejsca na ognisko/ grilla. Będzie też zieleń.
       Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 7 sierpnia. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na zrealizowanie inwestycji.
       W trakcie realizacji są również inne inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Niektóre z nich na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej, inne wyłaniania wykonawcy. O postępach prac można przeczytać na stronie Budżetu Obywatelskiego www.budzetobywatelski.elblag.eu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • dobrze by bylo jakby tramwaj tam dojezdzal na sama gore, doprowadzicie tam tory?
 • Terra na bisy chodnikiem pójdziemy ale klawo tylko żeby światła i kamer nie montować.bo nikt nie pójdzie tam .będzie chlac na plantach.gimnazjaliści
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  Czytelnik_MOBI_13125(2013-07-29)
 • I jeszcze pewnie tor saneczkowy reaktywujecie? I Promenada elbląska nie będzie tylko nazwą na mapie?
 • i gdzie teraz będzie można być szatanistą?
 • We Fromborku :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  DrBrian(2013-07-29)
 • Tam by sie przydala fajna knajpa z tarasem widokowym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  Czytelnik_MOBI_22165(2013-07-29)
 • Po co na zimę robić taką inwestycję? Przetarg super ale realizacja marzec-kwiecień 2014 powinna być na sezon. Miejsce na ognisko super. Kosz to kontener lepiej podstawcie - już jest tam pełno szkła. Z czego wykonany taras będzie aby nie zdewastowali za szybko, bo chyba nie z drewna?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Tadek45(2013-07-29)
 • moze w koncu ktoś sprawdzi, co tak naprawdę jest we wnętrzu tej góry. .. podobno jest tam komnata
 • komnata tajemnic? harry potter to Ty?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  1
  brutalny_miłośnik_ryżu(2013-07-30)
 • koniecznie tam musi byc monopolowy ale to koniecznie, budka z piwem by wystarczyla w sumie :) aha i fajki tez
 • Przed wojna, na sąsiedniej G. Chrobrego była gospoda. Resztki fundamentów w zaroślach są do dzisiaj. A ta Gęsia Góra biednie wygląda. Systematycznie ogałacana z kamienia. Cokół był kiedyś wyższy. Sądząc ze zdjęć - śmieci dalej leżą Może by jakiś śmietnik postawić ?
 • Pani Anno Dembińska, Byłoby milo, gdyby odnalazła i zamieściła Pani zdjęcia Pomnika z lat 60 -tych / przed wysadzeniem przez wojsko tego obiektu w powietrze. . Warto pokazac młodym, by zobaczyli jak wyglądało to miejsce, gdzie teraz milo spędzają czas przy piwie i pogawędkach, ze nie zawsze było tak. .. .. , jak na tym zdjęciu.
Reklama