UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Głos Młodych PiS

Elbląg, Głos Młodych PiS
Fot. Anna Dembińska.

Wciąż nie ma debaty ekonomicznej, jest za to gorąca debata polityczna. Otrzymaliśmy kolejne stanowisko w sprawie sprzedaży Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – tym razem elbląskiego Forum Młodych PiS”:

„Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwne sprzedaży Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a przynajmniej decydowania o tym w tak szybkim trybie roku wyborczego.
       Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej to około 150 km rurociągów, w znacznej części już nowoczesnych, preizolowanych, to obiekt administracyjny przy ul. Fabrycznej, to są inne nieruchomości, węzły cieplne i cała infrastruktura. To wszystko należałoby najpierw rzetelnie wycenić i oszacować. EPEC jest jedną z ważniejszych spółek miejskich, ma dodatni wynik finansowy za 2009 rok, inwestuje i modernizuje.
       W przypadku sprzedaży EPEC może powstać w Elblągu monopol ciepłowniczy, a przez to ceny za energię cieplną mogą znacznie przekraczać możliwości finansowe mieszkańców.
       W wyniku szybkiej sprzedaży EPEC z pewnością Miasto „zarobi” kilkaset milionów złotych, ale w rozrachunku kilkuletnim za sprzedaż EPEC tak naprawdę zapłacą mieszkańcy Elbląga w rachunkach za ciepło.
       Naszym zdaniem, nic nie uzasadnia pośpiechu w chęci sprzedaży EPEC. Do tak poważnej kwestii trzeba podchodzić z pełną odpowiedzialnością, nie pochopnie, takich rzeczy nie robi się na koniec kadencji. Naszym zdaniem wpierw powinno się opracować pewne prace studialne dotyczące ewentualnej w przyszłości sprzedaży EPEC. Próba przeprowadzenia prywatyzacji EPEC jest obecnie najmniej uzasadnionym pomysłem, który w obszarze polityki energetycznej miasta mógłby być realizowany.
       Przygotowana obecnie prywatyzacja EPEC jest próbą monopolizacji rynku przez jednego inwestora niezależnego od miasta, a działanie takie nie jest korzystne dla mieszkańców Elbląga.
       Zdaniem Forum Młodych PiS, najkorzystniejszym dla mieszkańców wariantem jest pozostawienie EPEC w rękach miasta. Nie jest to nowatorskie podejście, tylko powielenie wielokrotnie sprawdzonych rozwiązań stosowanych w Europie.
       Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu”
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Drogie FM PIS powiedzcie szczerze co wy macie do powiedzenia w mieście rządzonym od 1945 r. przez komunistów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  panna_nikt(2010-02-18)
 • haki zbierajcie na tych co są przeciwni wam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  po(2010-02-18)
 • Niech się młode pisuary nauczą najpierw zasad pisowni. Potem niech mi odpowiedzą na pytanie : czy EPEC jest w tej chwili monopolistą, czy nie ? I niech nie próbują ludziom robić wooody z mózgu. EPEC robi i tak co chce i podwyższa opłaty jak chce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-18)
 • PISuary! Czy teraz ciepło jest za darmo? Nie ma w fakturach za ciepło pensji i premii całej niepotrzebnej wierchuszki? Pytam grzecznie. Kto Wam zlecił wrogą dla Miasta robotę ? Pomyślcie raz sami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  agenciura(2010-02-18)
 • Ja tam wole cuda PO, bezrobocie 30% brak perspektyw i nadziei, czy jest jakaś ciekawa partia na którą można oddac głos ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  trudik(2010-02-18)
 • to takie coś jak pis istnieje? po wyborach zostaną zweryfikowani i nie będą mieli pieniążków żeby skamleć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-18)
 • nikt się nie liczy ze zdaniem marginesu społecznego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-18)
 • pani fotograf dlaczego te zdjęcie takie krzywe czy nie zna pani się na tym jak reaguje szkło wzniesione w niebo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-18)
 • Przykre jest to, że nie znacie tych Młodych ludzi a tak się o nich wyrażacie, wstyd mi za Was.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TW BOLEK(2010-02-18)
 • PISiory na traktory i do obory
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Niezależny(2010-02-18)
 • Panie Bolek! Ależ znamy! Któź to wstępuje do jedynie słusznej partii. Ludzie typu Gosiu, Jaruś, Gęsiu, ,Kursiu, Żeberko i inni twórcy panstwa policyjno-agencyjno-czwartorp-Kamińskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  agenciura(2010-02-18)
 • Ciekawe że to coś zwie się "prawicą" a poglądy ma czysto socjalistyczne - czyli precz z własnością prywatną, państwowe przedsiębiorstwo obsadzone przez partyjniactwo jest najlepsze. Amerykański Republikanin za takie poglądy zostałby wyrzucony z partii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  equ(2010-02-18)
Reklama