UWAGA!

Golfowy Pasłęk

Elbląg, Kamień węgielny
Kamień węgielny

Na polu golfowym Sand Valley Golf & Country Club wkrótce powstanie Dom Klubowy. W sobotę 5 lipca został uroczyście wkopany kamień węgielny. Zobacz fotoreportaż .

Pasłęcka inwestycja to także możliwość ulokowania pieniędzy – pole powstaje przy wykorzystaniu skandynawskich metod finansowania. Każdy chętny może stać się współwłaścicielem obiektu – zostanie udziałowcem przedsięwzięcia kosztuje 6000 euro i gwarantuje m.in. osobiste prawo bezpłatnej gry, oraz uprzywilejowany dostęp do infrastruktury klubowej. To także akt notarialny nieruchomości, wraz z działką na której jest położona. Zdaniem Wojciecha Dziewulskiego - w czasach, gdy alternatywne formy inwestowania, takie jak kruszce czy nieruchomości stają się formą dodatkowego zabezpieczenia majątku - warto być może pomyśleć o połączeniu inwestycji z hobby. Zwłaszcza tak eleganckim jak golf.

 


     Pola golfowe finansowane i zarządzane przez wielu udziałowców, popularność zdobyły w Skandynawii. W Polsce to pierwszy projekt tego typu realizowany na tak dużą skalę. Zgodnie z planem, inwestycja zamknie się w kwocie 3,6 miliona euro.
     Domy klubowe na polach golfowych to miejsce, gdzie ogniskuje się życie towarzyskie. Daje szansę na integrację środowiska, poznanie innych graczy. To idealnie miejsce na schowanie się przed słońcem, na wizytę w restauracji, w końcu na zakwaterowanie. Takie zadania będzie spełniać także obiekt realizowany w Pasłęku.
     Powstanie w malowniczym miejscu - na najwyższym wzgórzu, tuż u stóp sosnowego zagajnika. Na 900 m² powierzchni znajdzie się m.in. Proshop, sala konferencyjna, restauracja, pomieszczenie klubowe, sauny, przebieralnie i Massage Room.
     Na piętrze - 13 luksusowych apartamentów, które wystawione zostaną na sprzedaż. Co ciekawe, właściciel apartamentu będzie mógł umożliwić zarządcom pola jego wynajmowanie podczas swojej nieobecności. Użyczanie nieruchomości będzie odbywać się w sprawdzonym systemie CONDO. To - pozwalające zaoszczędzić - rozwiązanie dla tych, którzy uważają, że tak atrakcyjny lokal nie powinien pozostawać pusty przez większą część roku.
     Uroczyste wkopanie kamienia węgielnego odbyło się w obecności przedstawicieli władz samorządowych, udziałowców Sand Valley, przedsiębiorców, dziennikarzy, golfistów.
     Projekt Domu Klubowego łączy w sobie tradycyjne i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Przeszklona elewacja frontowa harmonizować będzie z wykończeniem wykonanym przy użyciu naturalnego kamienia, tynku zewnętrznego w kolorze piaskowym i drewna. Przewidywany termin realizacji: 2009.

opac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A iluż, ten niewątpliwy sukces ma ojców i ojczymów. Jakoś nie widać ich przy Kanale Elbląskim, Wysoczyźnie Elbląskiej, Kolei Nadzalewowej, sławnym Porcie Elbląskim itd, itd. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-07-07)
 • To jacyś przybysze z przyszłości wymyślili. Tubyly Samorzadowi raczej nie ale chociaz nie przeszkadzają.
 • A może by tak ktoś napisał jak to twórcy pola placa kontrachentom za wykonane usługi i jak to już nikt z okolicy nie sprzedaje im towarów ! Ciekwawe dlaczego ?
 • No proszę a ten facet od kolejek linowych nad zalewem wiślanym to potrafi sie wkrecić wszędzie. A jak bryluje jak świeci prawie jak prawdziwy diament. .. ..
 • Mieszkania dla biednych i domy dziecka dla sierot budować albo przekaż pieniądze na dzieci głodujące w Afryce a nie na picipolo wsarcholstwo sobie buduje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kultywator(2008-07-07)
 • no i chleją, ot polska tradycja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tender lawender(2008-07-07)
Reklama