UWAGA!

Gra na emocjach w sprawie ciepła to chwyt nieczysty (opinia nadesłana)

 Elbląg, Gra na emocjach w sprawie ciepła to chwyt nieczysty (opinia nadesłana)
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Pan były Radny Ryszard Klim robi z radnych „chłopców i dziewczyny na posyłki”, straszy inflacją, bezrobociem i pandemią, a w wolnych chwilach zasypuje EPEC pytaniami, których celem jest tak naprawdę późniejsza ich publikacja w mediach i próba kolejnego „błyśnięcia”.

Łatwo tak Panu Klimowi, który zapewne zgodnie z zaleceniami bezpieczeństwa siedzi teraz w domu, zmieszać ze sobą śmiertelną epidemię COVID-19, bezrobocie i hiperinflację z 1990 roku i połączyć z elbląskim ciepłownictwem. Czy to połączenie logiczne? Nie sądzę. Czy robi wrażenie i brzmi groźnie? A jakże!

Ja jednak uważam, że straszenie i gra na emocjach w czasie, gdy naprawdę wszyscy obawiamy się tego co będzie, to chwyt nieczysty. Co więcej, za taki chwyt uważam także bombardowanie EPEC pismami, na które nie da się odpowiedzieć. Czytałem oba i wierzcie Państwo, że ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej nie przewiduje sytuacji, w której podmioty publiczne muszą się ustosunkowywać do prywatnych przemyśleń i podszytych polityczną frustracją zaczepek byłego radnego Klima. Nie o to chodzi w tej ustawie.

Gdy EPEC i samorząd i ich pracownicy robią wszystko, by kontynuować swe funkcjonowanie w czasie, gdy szaleje groźny wirus, pan Klim, jak sam to z satysfakcją przedstawia, „zadaje klina”. Oto, kierując się „fluidami przeczucia”, śle pisma, obraża radnych i narzeka, że w czasie epidemii koronawirusa przestali się spotykać w komisjach i odwołują sesje!

Pracownicy spółek komunalnych i instytucji samorządowych mają teraz ręce pełne roboty. Szukają zaopatrzenia (maski, rękawice, płyny dezynfekujące, lista jest długa) dla ekip pracujących w terenie, organizują sobie pracę tak, by móc opiekować się dziećmi i martwią się o bliskich oraz sami starają się chronić własne zdrowie.

Ryszard Klim dopisuje im do listy obowiązków „zaspokojenie ciekawości polemicznej znudzonego siedzeniem w domu Ryszarda Klima”.

Co jeszcze się dzieje w tym właśnie czasie? Tak! Trwają rozmowy z Energą Kogeneracja. Nie „za plecami”, nie pod osłoną nocy. Samorząd pcha temat do przodu, EPEC przy moim udziale rozmawia z Energą Kogeneracja, która również staje na wysokości zadania w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie (energetycy też nie mają teraz łatwo).

A Ryszard Klim, znając zalecenia bezpieczeństwa związane z powstrzymywaniem epidemii, sam zostając w domu, narzeka na radnych, że się nie spotykają. I śle pisma.

Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga

 


Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mnie w tym wszystkim najbardziej cieszy deklaracja Terleckiego, że rząd wprowadzi komisarzy na kark opornym co do 10 maja samorządom. Choć chwila oddechu od miejskich grabarzy należy nam się, jak psu buda.
 • No nie, ale zrugał kolegę, byle jaki argument, ale argument, pełen profesjonalizm,
 • Panie Vice, Panie Januszu litosci!
 • Grunt to mieć okazję zwalić na pandemie i zmaltretowanych robotą radnych, to akurat się udało, przynajmniej problem z glowy i wobec tego mieszkańcy wzorem Olsztyna czekają na maseczki ufundowane przez Urząd!
 • Szanowny Panie tak widzę właśnie jak w spółkach podczas pandemii obrywają sobie rękawy. Odnoszę wrażenie jakby w ciepełku pandemia była od co najmniej 15 lat a na pewno ostatnie 5.Pytanie się to prawo mieszkańca i jak to powiadają suwerena. Chyba ktoś tu ma inne zdanie. To, ze Klim siedzi w domu to bardzo poprawnie. To, ze punktuje radnych i organy spółki jego prawo a może i obowiązek taki sam jak podawanie do publicznej wiadomości informacji przez włodarza nt sprawy. A jak się mają sprawy?Chyba bardzo żle. A ciepełko łaski nie robi by odpowiadać.
 • Rysiu Klim. Historyk, ciepłownik amator. Wyróżnia go: parcie na szkło.
 • Juz się pogubilem tu edukacja, tu cieplo, tu pandemia, ta wszechstroność wiedzy poraża i zaskakuje! To po co tyle vice??szkoda pieniędzy zwlaszcza w trakcie epidemii, lepiej przekazać na potrzeby szpitali niz na niepotrzebne stanowiska w obecnym czasie!
 • Towarzyszu Nowak ta sprawa powinna zostać rozwiązana przez ciebie jeszcze za rządów Słoniny, czyli ponad 10 lat temu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  3
  391 głosów(2020-03-30)
 • Znam większych z parciem na szkła
 • Pozdrawiam Pana Klima. Czekamy na odpowiedzi z EPEC. Państwo radni a co wy robicie w temacie?
 • Trochę poniżej poziomu, nawet bardzo poniżej, chyba to faktyczny efekt pandemii i nerwowosci bo sytuacja przerasta i finał będzie inny niż sie spodziewano, łatwo, lekko i przyjemnie juz nie będzie, ale emocje i słowa należy utrzymać na wyższym poziomie
 • Czuję zażenowanie, kiedy urzędnik, odpowiedzialny za newralgiczny segment funkcjonowania Miasta, i od tej odpowiedzialności uciekający przez 5 lat, podejmuje sprawdzoną metodę czyli „łapaj złodzieja”. Zresztą prawie się przyzwyczaiłem do prostacko- cwaniackiej formy pseudoodpowiedzi. Odsyłam Państwa do owoców mojej „frustracji” - obu moich pism do RN i Zarządu EPEC. Widać strach przed ukazaniem owoców swoich zaniechań. Staliśmy się samorządem braku dialogu i braku przejrzystości. Dla mnie to to także przyczynek do oceny ludzkich charakterów zdeprawowanych władzą. Jak ta władza pojmuje właśnie dialog, zapoznam Państwa z tym czymś, co będzie odpowiedzią w pojęciu tej władzy. Pozdrawiam serdecznie Elblążan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  11
  RyszardKlim(2020-03-30)
Reklama