UWAGA!

Grunwaldzka w remoncie? Taki jest plan

 
Elbląg, Okolice ronda Kaliningrad
Okolice ronda Kaliningrad (fot. Michał Skroboszewski)

Przebudowa jezdni, zatok, chodników, a także budowa ścieżki rowerowej, od skrzyżowania z ul. Okólnik do granic miasta – taki jest plan na tę część ulicy łączącej Elbląg z Gronowem Górnym. Póki co to jeszcze projekt, teraz trzeba czekać na pieniądze.

- Złożyliśmy wniosek do programu budowy dróg lokalnych na część drogi powiatowej, czyli na fragment ul. Grunwaldzkiej, od skrzyżowania z ul. Okólnik i ul. Pasłęcką aż do granic miasta – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta, podczas dzisiejszej (21 września) konferencji.
       Całość tego przedsięwzięcia wyniesie dokładnie 1 mln 722 tys. 255 zł. Jak wyjaśniał Wróblewski w ramach tego konkursu można uzyskać maksymalnie 50 proc. dofinansowania, w związku z tym miasto ubiega się o kwotę 861 tys. 127 zł.
       W zakres prac wejdzie m.in. przebudowa jezdni, zatok, chodników, skrzyżowania z ul. Okólnik i ul. Pasłęcką oraz tego z ul. Augustowską, budowa ścieżki rowerowej oraz dwóch peronów dla pieszych przy istniejących przystankach autobusowych. Roboty obejmą również renowację rowów przydrożnych, wykonanie oświetlenia ulicznego oraz odwodnienia.
       Jak dodał prezydent na razie trudno mówić o konkretnych datach. Najpierw złożony w połowie września wniosek musi zostać oceniony, kolejny etap to podpisanie umowy z wojewodą, później przetargi, wyłonienie wykonawcy i dopiero rozpoczęcie robót. Realizację tego przedsięwzięcia zaplanowano na przyszły rok.
       - Myślę, że jeżeli dofinansowanie zostanie przyznane, to prace nie rozpoczną się wcześniej niż wiosną – dodał Witold Wróblewski.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zróbcie coś ze studzienkami które teraz są tak usytuowane że jadąc w jedną czy drugą stronę trzeba jechać slalomem, chyba że znów planujecie "prowizorkę" za pare groszy żeby się tylko wyborcy odje. ..
 • ciekawe co tym razem spieprza. Studzeimki na pewno, bo te zapadniete sa nawet na niedawno remontowanych ulicach
 • A może jeszcze objąć remontem ulice Augustowska, Okólnik i Paslecka?
 • A droga dla rowerów ????slupy oświetleniowe na środku drgi rowerowej lub na końcach ich krawęzniki??> Gratulacje dla Gamonia projektujacego z Elblaga nich sam sobie przejdzie rowerem dziecko nawet wie ze nie powinno byc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  elblazani(2017-09-21)
 • Elbląg musi prosić o dofinansowanie, żarty chyba. Olsztyn za friko dostaje na remonty ulic i to jaką kase. Dwa równorzędne miasta czy fikcja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  Żarty (2017-09-21)
 • A co z torowiskiem?Tramwaj tam gubi śrubki!
 • "od skrzyżowania z ul. Okólnik i ul. Pasłęcką AŻ do granic miasta" - No szaleństwo normalnie! Całe 600 metrów ścieżki! No kto by pomyślał że nastąpi tak wielka inwestycja w poprawę ruchu rowerowego! I zupełnie nie ważne jest to, że to i tak o kant tyłka, bo ścieżka nie będzie w żaden sposób połączona z resztą miasta. Ehhh. .. czy u nas zawsze wszystko musi być robione "od du*y strony"?
 • Włodarze Elbląga, dajecie naszą kasę na remonty ulic chodników ścieżek rowerowych i jak to jest zrobione Kto to nadzoruje?, kto to odbiera? Wykonanie jest opłakane, co my cofamy się do epoki kamienia łupanego Biorą jakieś śmieciowe firmy które nie maja żadnego dozoru o jakości wykonania nie wspomnę. To już za komuny lepiej to wyglądało. Spójrzcie dla porównanie na oddaną dawno temu ul. Chrobrego wykończenie, krawężniki, studzienki na chodnikach ładne estetyczne bez uskoków obudowane pol brukiem dopasowanym do gabarytu Coś okropnego jak to teraz wygląda Już Browarna była fatalna pod względem jakości wykonania ale teraz to jak zmieniają. Dąbka to zgroza Kto na to pozwala żadnej jakości Ci wykonawcy kompletnie nic nie umieją żadnych fachowców, chyba robotnicy z łapanki i to jest firma Świadczy to o renomie Elbląga. Wstydzie się panowie z zarządu miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  czarek(2017-09-21)
 • @Nierozumim - jak widze tych klaunow co omijaja studzienki to rece opadaja, jak pijani, no ludzie zawieszenie wam sie nie zepsuje jak wjedziecie w nie, gorzej wam sie psuje od tych slalomow
 • a stoch ktory byl?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  wywalonejajonato(2017-09-21)
 • A może choć raz na sto lat zainteresowaliby się rządzący ulicą Okólnik! Tutaj też mieszkają ludzie, którzy pracują, mają dzieci, które muszą dotrzeć jakoś do szkoły! A droga jest po prostu fatalna!!! Po deszczu robi się bagno, milion dziur i zero oświetlenia. To w końcu też ulica Elbląga!!!
 • Cytuję; Prezydent powiedział, że będą remontowane ulice i między innymi; ulica Grunwaldzka otóż Panie Prezydencie w Elblągu nie ma takiej ulicy. .. .jest natomiast; Aleja Grunwaldzka.
Reklama