UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Hotel upadł, pracownicy czekają na wypłaty

 
Elbląg, Hotel upadł, pracownicy czekają na wypłaty
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Byli pracownicy upadłego hotelu Arbiter czekają na wypłatę zaległych wynagrodzeń, które mają być wypłacone z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. - Prosimy redakcję o interwencję, by pani syndyk jak najszybciej przelała nam nasze wynagrodzenia, na które tak długo czekamy – napisał do nas jeden z byłych pracowników hotelu.

„Mam do państwa ogromną prośbę. Czy mogliby państwo w imieniu wszystkich byłych pracowników Arbiter Hotel w Elblągu skontaktować się z panią syndyk Renatą Piętką i poprosić o jak najszybszą wypłatę środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych? Z informacji uzyskanych z FGŚP wynika, że środki zostały przelane w zeszły czwartek na konto pani syndyk. Wiemy, że pani syndyk ma 7dni roboczych na rozliczenie się z nami jednak czekamy na swoje pieniadze I tak bardzo długo” - napisał do nas jeden z Czytelników”. - Nadmieniam, że pierwotny termin został przekroczony nie z naszej winy, tylko z winy ze strony pani syndyk gdyż we wniosku złożonym w pierwotnym terminie do FGŚP były błędy. Jak wiadomo ze względów pandemii i oczekiwania na wypłatę środków było nam bardzo ciężko. Większość z nas pożyczała pieniądze od rodziny lub znajomych, bo bez zatrudnienia o kredycie nie bylo co marzyć. Sądzimy, że w gestii pani syndyk byloby bezzwłoczne przelanie nam środków, ponieważ: 1) nie my zawinilismy upadłość; 2) mamy dziwne czasy; 3) mamy okres przed świąteczny; 4) nie my jesteśmy winni błędów we wniosku. Z góry bardzo dziękujemy za interwencję”.

Przypomnijmy, że decyzja sądu w sprawie upadłości Hotelu Arbiter uprawomocniła się 1 września. Wszystkie sprawy spółki przejął syndyk, który zarządza obecnie masą upadłościową i zgodnie z prawem powinien doprowadzić do spłaty zobowiązań wobec wszystkich wierzycieli. A także do wypłaty zaległych wynagrodzeń dla 24 byłych pracowników hotelu, w sumie prawie 260 tys. zł.

- Środki finansowe (dla byłych pracowników – przyp. red.) obecnie są już w masie upadłości, a dział księgowy przygotowuje dane do wypłaty. Zatem z końcem tego tygodnia wszyscy pracownicy powinni otrzymać środki, które wypłaciło FGŚP. Syndyk dążył do wypłaty środków dla wszystkich pracowników w pełnym wnioskowanym przez nich zakresie, niestety FGŚP zakwestionowało część żądania, o które ubiegał się Syndyk i była konieczność korekty wniosku. Dodatkowo doszła kwestia obecnie panującej pandemii, gdzie pracownicy FGŚP pracują w systemie rotacyjnym, a współpracownicy przygotowujący wniosek znaleźli się na kwarantannie w związku z zarażeniem COVID-19 – informuje nas Renata Piętka, syndyk masy upadłościowej Hotelu Arbiter.

Jest już też przygotowana wycena majątku spółki Hotel Arbiter.

- Obecnie zapoznaje się z nią zarząd upadłego, gdyż celem syndyka jest szybka sprzedaż przedsiębiorstwa, a z doświadczenia syndyk wie, że jeśli reprezentant upadłego zaakceptuje opis i oszacowanie, procedura przebiega sprawniej i szybciej. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to z końcem stycznia (początkiem lutego 2021 r.) będzie możliwe przeprowadzenie procedury sprzedaży – dodaje Renata Piętka.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama