UWAGA!

II Konferencja Parków Polski Wschodniej

 
Elbląg, II Konferencja Parków Polski Wschodniej
fot. nadesłana

Przedstawiciele Parków z Ełku, Puław, Olsztyna, Białegostoku, Lublina, Kielc, Tarnobrzegu, Rzeszowa, Suwałk i Elbląga będą współpracować przy realizacji wspólnych projektów w ramach perspektywy 2014-2020.

O wspólnych celach rozmawiano podczas „II Konferencji Parków Polski Wschodniej”, która odbyła się w Elblągu oraz Kadynach. Uczestnicy wydarzenia przedstawili swoje założenia projektowe dotyczące profesjonalnych usług dla przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem startupów. Poruszano również tematy związane z możliwościami finansowania na wprowadzenie nowych usług dla rozwoju przedsiębiorczości i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Goście mieli ponadto okazję zwiedzić Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT, laboratorium metaloznawstwa, pracownie wzorcowania przyrządów oraz badania oleju. Zobaczyli także instalację termicznego przekształcania odpadów w EPT oraz inne nowoczesne urządzenia wykorzystywane przez elbląskie zakłady produkcyjne na Modrzewinie.
       - Jesteśmy zgodni, żeby efektywnie wykorzystać najbliższe lata należy ze sobą współpracować i taką współpracę będziemy realizować – mówi Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego. - Jako główne ośrodki innowacji w tym makroregionie mamy być liderami wspierającymi młodych przedsiębiorców przy wprowadzaniu nowych pomysłów na rynek.
       Była to druga inicjatywa Parków Polski Wschodniej. W 2014 roku w Ełku przedstawiciele dziewięciu parków podpisali bowiem list intencyjny o ścisłej współpracy na obszarach związanych z wymianą kluczowych informacji i doświadczeń, wzmacnianiu oferty i dostępności usług dla MSP, poszukiwaniem możliwych form współpracy w zakresie rozwoju i aplikowania do programów finansujących rozwój instytucji, działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju parków naukowo-technologicznych z obszaru Polski Wschodniej.
      
      
Maja Żołędziewska, Elbląski Park Technologiczny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Oczywiście, Elbląg jako polska wschodnia. .. taka paranoja tylko w tym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  laskipaa(2015-06-29)
 • 31 grudzień 1998 r. Elbląg miastem Polski Północnej, kojarzony od zawsze z polskim Wybrzeżem i Pomorzem. 1 stycznia 1999 r. Elbląg staje się nagle miastem Warmii i Mazur, Polską Wschodnią, Polską B, z wszelkimi negatywnymi konsekwencjami z tym związanymi. Tak po prostu ktoś postanowił wywrócić blisko 800-letnią historię miasta do góry nogami, żeby Olsztyn mógł pozostać stolicą. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Dopomorskiego!(2015-06-30)
 • Q. .a Wróbel u władzy i jak za starego aktywu, konferencje, zjazdy, sympozja, wycieczki urzędasów na koszt społeczeństwa.
Reklama