UWAGA!

Inwestowanie w kulturę

 Elbląg, Dofinansowanie otrzymają m.in. Teatr im. Aleksandra Sewruka
Dofinansowanie otrzymają m.in. Teatr im. Aleksandra Sewruka (fot. AD)

Aż osiem placówek kultury w regionie, w tym dwie elbląskie, dostanie dofinansowanie na swój rozwój. Jest to możliwe dzięki nowemu konkursowi w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury w ramach działania infrastruktura kultury.

- Wartość tych projektów to blisko 35 mln zł - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Środki te wygospodarowaliśmy w ramach osi priorytetowej turystyka, ponieważ inwestycje w infrastrukturę kulturalną przyczynią się do wzrostu potencjału turystycznego Warmii i Mazur.
       Dofinansowanie otrzymają m.in. Teatr im. Aleksandra Sewruka (modernizacja dużej sceny teatru - 1,8 mln zł; wartość całej inwestycji 3,5 mln zł) i Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu (na budowę 2,9 mln zł; koszt całej inwestycji 4,6 mln zł).
      
Gabinet Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pewnie niektórzy chcieliby ponarzekać sobie na Platformę a tu nie ma jak. Kolejne pieniądze dla Elbląga załatwione przez ludzi PO. Brawo Panie Nowaczyk. Mam nadzieję, że mu się uda. Bo w naszym ratuszu stanowczo czas na konkretne zmiany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  40-latek(2010-09-23)
 • miejmy tylko nadzieję, że ta głośna modernizacja WOK-u nadal jest aktualna. ..
 • Do autora pierwszego wpisu. Brak elementarnej wiedzy, na te środki były napisane projekty przez Miasto i Teatr, dobre wnioski, tu nikt niczego nie załatwiał.
 • jesli chodzi o kulture to sie zgadzam a do lanserów wyborczych "jak się widzii taką sztukę/i to trudno zachowac kulturę"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Leszek z daleko od szosy(2010-09-23)
 • Dom Kultury na Zawadzie też inwestuje w kulturę, 85 % idzie ze składek czynszowych na płace pracowników a 15% na działalność kulturalno - oświatową. Taki to spadek, po sobie, zostawiła pani prezes i była rada nadzorcza. Mieszkaniec.
 • a kiedy KULTURA zawita do Kadyn. Narazie kwitnie spożycie piwa. Żal. .. .. Może przed wyborami, sobie niektórzy przypomną, po co byli wybrani. Bo kultury tu nie ma. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  normalny(2010-09-26)
Reklama