UWAGA!

Inwestycja bez przejścia

 Elbląg, Inwestycja bez przejścia
fot. arch. Michał Skroboszewski

Miasto po raz kolejny szuka firmy, która przebuduje tor wrotkarski przy ul. Agrykola. Żeby zachęcić potencjalnego wykonawcę, z przetargu wykreślono podziemne przejście na płytę boiska. Ma to ograniczyć koszty o kilkaset tysięcy złotych.

 Po raz trzeci Urząd Miejskie szuka tego, który podejmie się budowy toru wrotkarsko- lodowego wraz ze sztucznym systemem mrożenia oraz kompleksem boisk sportowych wewnątrz.
       Pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia – firmy za wysoko wyceniły usługi. Na drugi firmy przygotowały tańsze oferty, miasto też zaproponowało wyższą kwotę, ale to wciąż było zbyt wiele.
       Dlatego z zamówienia wykreślono przejście podziemne na płytę boiska, co, jak tłumaczy Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego, pozwoli ograniczyć koszty o kilkaset tysięcy złotych.
       Reszta prac, czyli roboty rozbiórkowe na istniejącym torze, zakup i montaż agregatu chłodniczego, zakup band, odwodnienie oraz budowa boisk do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz w tenisa, a także wykonanie oświetlenia i małej architektury pozostaje bez zmian.
       Oferty można składać do 9 marca, prace rozpoczną się po zawarciu umowy i według planów mają potrwać do końca sierpnia.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wroblewski po co obiecywałes Olimpii, ze modernizujesz stadion??? Istny slonina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  4
  anty czerwoni(2016-02-24)
 • Elbląg bez takiego prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  krotko(2016-02-24)
 • stadion dla OLIMPII!!!!!
 • Tor bez zadaszenia to jak budynek mieszkalny bez dachu. Zastanawiam się tylko kto i za co będzie pokrywał wszelkie remonty bo aura na pewno zdewastuje tor. Może warto zastanowić się nad sensem budowy i pozyskaniem dodatkowej kasy na poszycie dachowe.
 • Przejście kilkaset tysięcy?! Schron przeciwatomowy przy okazji chcieli zbudować? Może niech wystąpią o dofinansowanie do MON.
 • Bardzo źle, gdy brakuje kasy na oczywiste rozwiazania jakim jest tunel (bezkolizyjny tunel) do boisk czy kortów na środku stadionu. Taka pseudo - oszczędnosć w dłuższej perspektywie to bzdura!!! Poszukajcie dodatkowych źródeł finansowania, ale nie obcinajcie dobrych rozwiazań dla obnizenia kosztów !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  pioan(2016-02-25)
 • Przydało by się dołożyć pasek tartanu po obwodzie, coraz więcej ludzi biega. Na ul. Saperów jest 330 m, tu byłoby 400.Liczę na głosy biegaczy !
 • Proponuję jeszcze, żeby zrobili ten tor bez toru - pan prezydent będzie mógł się pochwalić, że kolejne miliony oszczędzone! No i jakie nowatorskie rozwiązanie!
 • Ile już wydano na projekty, zmiany projektów oraz adaptacje zmienionych projektów?
Reklama