UWAGA!

Inwestycje drogowe w powiecie

 Elbląg, Prace na drodze Młynary – Nowe Monasterzysko
Prace na drodze Młynary – Nowe Monasterzysko

W powiecie elbląskim w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych od roku 2009 do chwili obecnej wyremontowano blisko 31 km dróg, co kosztowało łącznie ponad 15,5 mln zł. Osiągnięcie tak dobrego rezultatu było możliwe dzięki partnerskiej współpracy powiatu (udział w kwocie prawie 4 mln zł), gmin (blisko 4,3 mln zł) i wojewody (prawie 7,3 mln zł). Wczoraj (5 października) otwarto kolejne wyremontowane odcinki dróg w gminach: Pasłęk, Młynary i Tolkmicko.

W miejscowości Sałkowice dokonano otwarcia drogi powiatowej nr 1173, którą wyremontowano w partnerstwie powiatu z gminą Pasłęk. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,5 mln zł. Przecięcia wstęgi dokonali wicewojewoda warmińsko-mazurski Jan Maścianica, starosta elbląski Sławomir Jezierski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski oraz prezes P.P.U. „Tuga” sp. z o.o. Wiesława Kasperek, która była wykonawcą oddawanych inwestycji. W uroczystości wzięli udział także wicestarosta Maciej Romanowski i przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Stanisław Paździor.
       W Młynarach otwarto wyremontowane ulice Ogrodową i Kwiatową. Partnerem gminy Młynary w tym zadaniu o wartości ponad 1,5 mln zł był powiat. W uroczystości wzięli udział burmistrz Młynar Ryszard Zając i przewodniczący Rady Miejskiej w Młynarach Grzegorz Boll. Następnie goście zapoznali się z przebiegiem prac remontowych na drodze powiatowej nr 1145N na odcinku Młynary – Nowe Monasterzysko. Partnerem powiatu w tej inwestycji o wartości ponad 2,8 mln zł jest gmina Młynary. Prace drogowe powinny zakończyć się już w listopadzie br.
       W Tolkmicku gości powitał burmistrz Andrzej Lemanowicz i przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Wodzianicka. Zapoznano się z przebiegiem prac na drodze powiatowej nr 2202N (ul. Morska), które właśnie wkroczyły w ostatnią fazę. Wartość zadania, w którym partnerem gminy Tolkmicko jest powiat, wyniosła ponad 2 mln zł. Wicewojewoda Maścianica rozmawiał z lokalnymi samorządowcami również o innych zagadnieniach komunikacyjnych w gminie Tolkmicko, w tym o żegludze na Zalewie Wiślanym.
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • śmiechu warte przez 3 lata wyremontować tylko 31km dróg!!!!
 • kaszanka wyborcza - bo nie ma kiełbasy
 • Czym się chwalicie towarzysze z powiatu elbląskiego!? Drogami powiatowymi!? Za ich stan powinniści siedzieć albo być rozpędzeni na cztery strony świata. Zarząd i pseudoRada powiatu[na utrzymaniu obywateli] to pierwsi w powiecie osobnicy, których należy rozliczyć z ich pracy i dokonań. Niech będzie zasadą polskiej demokracji pociąganie do odpowiedzialności politycznej i obywatelskiej osób, które uzyskałe nasze poparcie i zaufanie. Niech odpowiadają za swoją pracę na naszą rzecz. Dotąd nikt z Zarządu powiatu nie poniósł konsekwencji za swoje nic nie robienie lub nic nie znaczące działania pozorne. Dlatego mamy takie np. drogi powiatowe jakie mamy. Jeszcze parę lat i nie da się nimi jeżdzić, a Zarząd Powiatu Elbląskiego przez ten czas będzie miał się dobrze i czekał dobrze uposażonej emerytury. Jeśli pozwolimy na taki stan rzeczy to będziemy go mieli. Jeśli nie, to zmienimy naszą rzeczywistość na lepszą. Wybór jest prosty, tylko trzeba chcieć, a z tym jest najtrudniej. Prawda, obywatele Polski powiatowej?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obywatel Pp(2011-10-06)
 • A co z drogą powiatowa z Pomorskiej Wsi do Milejewa której praktycznie nie ma, kto nie jest w temacie niech spróbuje nią przejechac, w tym roku ją " naprawili " stawiając znak max 40,no i kiedy wreszcie będzie na niej ograniczenie tonażu. Niemcy jak ją budowali to nie przewidzieli, że będą po niej jeździły takie auta co wiozą po trzydzieści ton drewna tylko furmanki i bryczki.
 • Droga Pomorska Wieś -MIlejewo jest specjalnie w takim stanie, by pieniacze na rowerach co im nie odpowiadają scieżki rowerowe w miescie mogli skosztować frajdy jazdy tą drogą.
 • Obłuda, obłuda i obłuda, A o 503 od poczty do Tolkmicka to już zapomnieliście. Niedługo to że prezydent pójdzie do WC będzie doniosłym wydarzeniem politycznym. , a tu Browarną normalnie przejechać nie można. Proponuję ogłosić Elbląg -ZIELONĄ WYSPĄ- w skali kraju. To dopiero będzie wydarzenie przed wyborcze.
 • szczycą się otwarciem-oddaniem jednej drogi po remoncie do użytku, a co z 95% innymi drogami. Płać podatki, parkomaty, OC, przeglądy, naprawy i serwis -a na drogach OFF ROAD. tak to my nowej RP nie zbudujemy- wszystko się sypie (jak na naszej kolei )
 • WYBORY WYBORY a po wyborach Donald -Golum odrazu sie wycofa jak po ostatnich
 • czy cała długość/odcinek drogi 503 będzie remontowany czy tylko jakieś odcinki? co prawda nie jestem stałym mieszkanicem tamtych stron a tylko przyjerzdżam tam (pęklewo/suchacz) do rodziny to faktycznie drogi to w nie najlepszym stanie tam są browarna w elblągu odcinek elbląg-jagodno-kamionek wlk. -bogdaniec a i z bogdanica do suchacza droga wydaje sie być zbyt wąska czy to latem czy zimą autobusy czy inne większe pojazdy muszą sobie ustępować drogi droga w samym suchaczu nie jest w tak opłakanym stanie jak na ul. browarnej ale też by sie przydał remont no i od suchacza do tolkmicka nowa nawierzchnia i poszerzenie tam gdzie sie da od ponad 10lat jeżdże w te strony raz w roku czasem i więcej i drogi były w tym samym stanie przez taki czas dopiero teraz zaczeli coś robić pozdro NEB-raska :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wampir GKA(2011-10-07)
 • czy cała długość/odcinek drogi 503 będzie remontowany czy tylko jakieś odcinki? co prawda nie jestem stałym mieszkanicem tamtych stron a tylko przyjerzdżam tam (pęklewo/suchacz) do rodziny to faktycznie drogi to w nie najlepszym stanie tam są browarna w elblągu odcinek elbląg-jagodno-kamionek wlk. -bogdaniec a i z bogdanica do suchacza droga wydaje sie być zbyt wąska czy to latem czy zimą autobusy czy inne większe pojazdy muszą sobie ustępować drogi droga w samym suchaczu nie jest w tak opłakanym stanie jak na ul. browarnej ale też by sie przydał remont no i od suchacza do tolkmicka nowa nawierzchnia i poszerzenie tam gdzie sie da od ponad 10lat jeżdże w te strony raz w roku czasem i więcej i drogi były w tym samym stanie przez taki czas dopiero teraz zaczeli coś robić pozdro NEB_raska :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wampir GKA(2011-10-07)
 • Zapraszam wszystkich bezrobotnych aby otwierali działalność TAXI OSOBOWE. Tanim kosztem można dorobić sie. Mało osób o tym mówi. Bo jak jest z czegoś kasa to siedzi cicho oczywiste!Tani samochód kasotaxometr, kurs na taxi i. .. .i wio!Sam decydujesz ile zarabiasz! Nawet do 4tys netto!Zapraszam jestem osobą uczciwą i mówie jak można zarobić pieniążki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kasotaxometr-wio(2011-10-08)
 • Droga 503 od Jagodna do Suchacza, prowadząca przez Kamionek Wielki, Bogdaniec, potrzebuje natychmiastowej "pomocy". Malownicza droga prowadząca wzdłuż zatoki od Nadbrzeża do Kadyn, którą tak chętnie wybierają turyści na rowerach, jest ponownie w opłakanym stanie. Jadąc tą dróżką można podziwiać przepiękne krajobrazy, niezwykle rzadką roślinność, ciekawe architektonicznie ville byłych właścicieli cegielni i same cegielnie, których pozostało tak niewiele. Ma ktoś chęć przenieść się w czasy 20-te XX wieku, polecam tą dróżkę z powodów krajoznawczych, przyrodniczych i architektonicznych. Można by to wszystko podziwiać, GDYBY nie te DROGI, bo jadąc musisz się turysto koncentrować na dziurach i oczy kierować ku dołowi.
Reklama