UWAGA!

Inżynierowie się dokształcą

34 pracowników z zakładu serwisu Alstom Power studiować będzie na Politechnice Warszawskiej. Elbląska spółka i uczelnia podpisały umowę w tej sprawie.

14 marca w Warszawskiej Politechnice rozpoczęły się studia podyplomowe w zakresie Współczesnych Technologii Energetycznych, zorganizowane przez Instytut Techniki Cieplnej. Studia obejmują 300 godzin na trzech semestrach. Inżynierowie z Alstomu będą uczyć się m.in. podstaw teoretycznych budowy i eksploatacji maszyn i urządzeń energetycznych, rozruchu turbin parowych i gazowych ekonomicznych aspektów pracy elektrowni i elektrociepłowni oraz systemów przetwarzania danych pomiarowych w energetyce.
     - Wszystko to ma służyć podwyższaniu jakości oferowanych usług serwisu urządzeń energetycznych dla klientów krajowych i zagranicznych - powiedziała Krystyna Panimasz, główny specjalista ds. personalnych w Alstom Power.
J

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Dobrze, że firma inwestuje w pracowników- wcześniej przez prawie 2 miesiące uczestniczyli w bardzo intensywnym (po 8 godzin dziennie) kursie angielskiego w Szkole Języków Obcych REGENT. Najważniejsze, że warto.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    elblążanka(2002-03-16)
  • Na pewno warto Pani "Elblążanko", ale nasuwa się też pytanie o jakości inżynierów po elbląskiej Politechnice, a prawdopodobnie znakomita większośc pracujących w Alstomie tę uczelnię kończyła. Oczywiście chodzi głównie o brak znajomości języków obcych. O ile wiem firma dopłacała do studiów, teraz do kursów języków obcych, a gdzie osobiste ambicje. Tak wygląda, że trzeba ich zmuszać do nauki i to za pieniądze wszystkich pracowników. A pracy, czyli zamówień coraz mniej w Alstomie, a szkoda, bo to właśnie ta wykształcona kadra miała i ma przyciągać klientów. Jak na razie z coraz mniejszymi efektami.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Elblążanin(2002-03-17)
  • Nawet tu na Zachodzie firmy maja wiecej wiedzy technicznej ja uczelnie. Z roznych wzgledow, np. ekononmicznych. Stac ich na nowoczesne inwestycje a z tym idzie wiedza o nowych technologiach. A co ma do zaoferowania Politechnika Warszawska? Tablice, krede, przetlumaczona lub nie literature zachodnia? Lepiej, aby tych 34 zaczelo studia doktoranckie. W przypadku jak Alstom Power przekaze paleczke innej mniej znanej firmie i dojdzie do upadku dawnego Zamechu to tych 34 bedzie mialo lepsze szanse na prace na krajowym rynku, no powiedzmy juz unijnym.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Bogdan(2002-03-18)
  • Polski inżynier (najwyższej klasy europejskiej - A1) jest już w UE i dokręca śrubę francuzom. A może porozumienie z Politechniką Paryską i przy okazji nostryfikacja dyplomu inżynierskiego, a nie lepienie bałwana.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    LeKSus(2002-03-19)
  • Nie ma sie co martwic moi drodzy Panstwo;) Polski inzynier jest jeszcze na tyle tani, nawet nie majac takiego KnowHow jak Inzynier ksztalcony na zachodzie, ze jeszcze na dlugo "brudnej" roboty wystarczy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    krajan(2002-03-20)
  • Odnoszę tylko wrażenie, że niedługo w Polsce będą potrzebni wyłącznie przedstawiciele handlowi, a inżynierowie będą musieli się przekwalifikować.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Lucjan P.(2002-03-20)
  • Lucek, a kto będzie k ... pracował ? GSM, tranzystor, "pamięci białkowe", "niebieski" laser, ..., to polska myśl inżynierska. Obyś się mylił ... !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    LeKSus(2002-03-21)
Reklama